Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18évesen jár még gyerektartás?...

18évesen jár még gyerektartás? és kinek?

Figyelt kérdés
Szóval én 1hónapja töltöttem a 18at de még a suliból van 2év mivel szakma után még éretségizek. Apám 5éve nemfizet gyerektartást és nem is foglalkozik velem semmi...ezt én tudom tőle követelni bíróság által? Mivel már NAGYKORÚ VAGYOK!!!!! Anyum nem érdekli a pénze de engem igen mert egy mocsok és jól jönne az a pénz mert eltudnák menni akár saját albérletbe és nem kellene koliban lennem.
2021. máj. 12. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Havi 20 ezerből hol tudsz te albit kivenni? Annál több gyerektartást ritkán ítélnek meg.
2021. máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

ELVILEG amíg nappalin tanulsz, járna rád tartásdíj.

DE 18 éves kor fölött NEM gyerektartás, hanem rokontartás a korrekt megnevezés.

Ez azért lényeges, mert a gyerektartás minden esetben jár, köteles fizetni a szülö, a rokontartásnál sokkal kevésbé szigorúak a feltételek.

Ha a szülö vagy az aktuális családja megélhetését veszélyezteti, akkor nem követelhetö töle, illetve csak igen csökkentett mértékben.

Másrészt ha érdemtelennek minösítenek, akkor egyáltalán nem vagy jogosuslt rá. Az érdemtelenség akkor áll fenn többek közt, ha pl nem elvárható módon tanulsz, azaz túl rosszak a jegyeid, illetve, ha saját hibádból nem tartod a szülövel a kapcsolatot.

De ezek megítélése a bíróság feladata.

18 éves kortól kérheted a tartásdíjat saját számlára.

A legegyszerübb, ha bemégy a bíróságra és beadod a kérvényt rokontartás megállapítására, aztán vagy megítélnek neked valamennyit, vagy nem.

De túl sokra nem számíthatsz, kb 15-20 ezer Ft várható havonta.

2021. máj. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Azért érdekes h 5 évig pont leszartátok h nem fizet aztán most meg itt kapálózol... Ezt eddig kellett volna anyádnak érvényesíteni, mert ő tudta volna azután h ők külön mentek.
2021. máj. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

3-as: mivel a kérdezö anyja nem akart gyerektartást, ezért más lehetöség nem volt. 18 éves kor alatt az együttélö szülö kérheti a gyerektartást és neki jár, 18 éves kor fölött meg a gyerek az, aki kérheti és akinek jár.

Azaz eddig a kérdezönek nem volt lehetösége gyerektartásra, az anyja meg most sem akarja.

2021. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Alapban első szakmaig jár.Azért tolódott ki, mert a többség érettségizik, az ugye nem szakma utána az egyetemmel lesz szakma a kezében, vagy egyéb képzések keretében.Neked van szkmád , elvileg nem jár.
2021. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Na vajon miért nem kérte... Elolvastam igen h az anyja nem kérte. Valószínűleg volt oka rá.. ha az az apa aki egyrészt... Másrészt hiába csak 20 ezer ez is egy összeg egy egyedülalló anyának... Kivéve ha szülővel lakok , élettárs van stb... Mert behajtható lett volna anno is, gondolon ezt is tudja anyuka
2021. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

20-30 ezerbol (de inkabb 20) alberlet? Hahahaha 🤣

Egyebkent persze 20 ezer forint is penz, nem azt mondom, csak ne legyenek irrealis elvarasaid. Szerintem sehol az orszagban nincs mar olyan varos, ahol egy lakhato szobat (tehat nem albit, hanem szobat!) ki tudnal venni ennyiert.

A tobbi dologrol, minthogy kaja, ruha, berlet, stb, mar nem is beszelve, bar gondolom ezt azert fizetnek neked, ha a kolit is.

Megprobalhatod kerdezo egyebkent kervenyezni, vannak meg csodak, de szerintem ez halott ugy, mert a rokontartas tenyleg mas valamennyivel.

2021. máj. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!