Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámék rendszertelenek,...

Anyámék rendszertelenek, igénytelenek és lassan már megörülök tőlük! Mit tehetnék? 19F

Figyelt kérdés

Az Utóbbi időkben jöttem rá, hogy milyen igénytelenek valójában.

Már elegem van abból hogyha nem dolgozom akkor az egész szabadnapom a takarításból áll!

Mindig nekem kell takarítani és elpakolni anyám, a családom után mert szégyellek így bárkit áthívni.

Alapból a lakásban semmi rendszer nincs, hegyén hátán van minden bepakolva a szekrényekbe, a ruhák szétdobálva, már 100x rendbe raktam ezeket de idő elteltével ugyanaz lett.

Mindent nekem kell takarítani mert őket nem érdeklik! Pl mosdóban mosdókagylót, kádat wc stb tiszta vízköves lenne ha én nem szánnám rá az időmet.

Sokszor a wc-ről nekem kell lesikálni a sz@rt is mert nem képesek maguk után.

A padlóápolás is egy 0 konkrétan, mindenhova cipővel járkálnak, a padló egy rakás por és tele van főleg Anyám fésült hajszálaival, ezért is járok mindig papucsban.

Míg a barátaim eljárnak szórakozni szabadidejükben, én itthon robotolok hogy nézzen ki valahogy a lakás.

Most érettségi miatt még kevesebb időm volt az egészre, de már kezdem feladni. Egyedül a szobám ami mindig tiszta és rendes.


2021. máj. 21. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Semmit, nem fognak megváltozni. Majd akkor lesz jobb ha elköltözöl.
2021. máj. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha meg is ígérik, hogy máshogy lesz minden, csak néhány napig tart a lelkesedés, utána vissza áll minden. Tudom, átéltem. Ha tudsz, költözz el, amit most megtanulsz, hasznodra válik. Hiába mondod, hogy szégyen a rendetlenség, őket nem zavarja.
2021. máj. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos ilyen esetben az elköltözésen kívül sokat nem tehetsz. Teljesen megértem, hogy rosszul érzed magad, de nincs sok esélyed megváltoztatni a szüleid, akik gondolom több mint 40 éve ilyenek.
2021. máj. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem kötelező velük élni.
2021. máj. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

És van időd vendéget hívni?

Mert ha nincs, akkor úgyis felesleges ezt csinálnod otthon.

Inkább menj el barátokkal kimozdulni te is!

2021. máj. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
19/F létedre ez becsületre méltó, hogy végig csinálod, de az a baj, hogy megszokják, hogy bármi rendetlenséget is csinálnak te majd úgyis rendbe teszed. Szerintem a szobád, a saját szférád legyen rendben a többivel meg csak nagyon felületesen törődj. Aztán ha majd nem tetszik nekik, majd mondhatod, hogy te magad után rendet raksz, a többiek meg vessenek magukra. Ha retekben szeretnek élni éljenek abban, ha nem tetszik nekik majd változtatnak vagy nem. Elköltözöl majd szépen tudod tartani a dolgaid, az otthonod. Addig is járj el otthonrol barátkozni.
2021. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!