Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedése alatt...

Fogamzásgátló szedése alatt rendszertelen vérzés mennyire normális? (lent)

Figyelt kérdés

Slinda fogamzásgátlót szedek,jelenleg a második levél vége felé járok.


(Nem fogamzásgátlás céljából szedem,hanem a fájdalmas görcseim ellen írta fel az orvosom, amin egyébként eddig segített,mert azóta nincsenek durva görcseim,fájdalmaim.)


A problámám igazából az hogy a szedése alatt nagyon gyakori a rendszertelen vérzés,barnázás. Nem olyan nagy mennyiségben,viszont a tisztasági betétet a nap folyamán többször ki kell cserélnem,ilyenkor általában egy kicsit görcsölök is.Nem annyira mint amikor korábban rendesen menstruáltam, de pont annyira,hogy zavar (tekintve hogy a görcsök ellen szedem a gyógyszert).

Amikor viszont a placebó tablettáknál tartok akkor nincs semmilyen vérzés. Szóval amikor vérezni "kéne" akkor nem vérzek,amikor meg nem kéne akkor igen.

Láttam a mellékhatásai között,illetve az orvos is felkészített erre,szóval nem ért meglepetésként,de azért akkor is elgondolkoztam rajta,hogy normalis e ez.

Szerintetek mit kellene tennem?Várjak még 1-2 hónapot ameddig hozzászokik teljesen a szervezetem, vagy keressem már most fel az orvosomat?



2021. máj. 16. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A Slinda csak minipill, nem tartalmaz ösztrogént. Nem csinál olyan stabil ciklust, mint a kombinált tabletták. Én mindig el szoktam mondani a betegeknek, hogy 3 féle nő van:

1. Aki pont ugyanúgy menstruál mellette, mintha nem szedne semmit. 2

2. Aki egyáltalán nem vérzik mellette.

3. Aki összevissza vérzik.


Mind a három normális, maximum a legutólsó az, ami zavaró. Egyébként minél tovább szeded, valószínűleg annál ritkábbak lesznek ezek a vérezgetések. Szóval ha nem tűrhetetlen a dolog, nyugodtan szedheted tovább.


Miért ilyet kaptál? Valami miatt nem javasolt a kombinált tabletta?

2021. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Pontosan nem tudom mi alapján irta fel ezt,de azt említettem, hogy migrénes vagyok.Valószínüleg ez miatt.
2021. máj. 16. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amiatt lehetséges.
2021. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónapban minden normális, de előre láthatólag ez nem a te tablettád. Az nem normális, ha "állandóan" barnázol. Mindenképp menj vissza, és beszéljétek át.
2021. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez a problémám volt a Slinda-val és nagyon nagyon zavart, én nem tartottam normálisnak, pedig itt gyakorin sokszor írták, hogy az első hónapokban előfordul és normális.

Én elmentem egy másik nőgyógyászhoz, aki fogta a fejét és nem is értette miért ezt írták fel nekem és felírt egy másikat, ami hálistennek azóta is működik.

Ha valóban nagyon zavar, inkább menj vissza és kérj másik gyógyszert :)

2021. máj. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: csak gondolom neked kombináltat írtak fel. Minipillből nem olyan hatalmas a választék, gyakorlatilag még egy típus van és ennyi.
2021. máj. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérj inkább kombináltat.

Ha nem súlyos a migrén, megpróbálhatod nyugodtan. Érezni fogod, ha súlyosbítja a fejfájásod. Egy próbát megérne.

Ezt a fajta tablettát sok orvos csak szoptatás mellett írja fel. Egyéb esetben nem túl hatásos, mint fogamzásgátló.

2021. máj. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Aurás migrén esetén tilos kombinált oc-t szedni. Aura nélküli migrén esetén lehet megpróbálni csak.


2. Megfelelő szedés esetén ugyanolyan hatékonyságú, mint a kombinált.

2021. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!