Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért erőlteti egyes szülő...

Miért erőlteti egyes szülő hogy a gyereke kitűnő tanuló legyen vagy jó tanuló? Ha meg beszerez egy rossz jegyet akkor már a világvége van. Ti milyen tanulók voltatok? Mire vittétek?

Figyelt kérdés

Én sosem voltam jó tanuló.. Szüleim azért leszidtak engem..

de mégis többre vittem az osztályból aki jó tanuló volt és kitűnő.. Köszönöm a válaszokat.


2010. aug. 24. 20:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

DE jó kérdés!!:D

Éppen ma bezséltem egy régi ismerősőmmel akivel egy évfolyamra jártam.Én 2 .-re érettségiztem matekból.....ezelőtt 15 éve...és KÖNYVELŐ vagyok!:D

Remélem ilyne válaszokra számítottál.:D

Egyébként a gyermekeim 3-4-5-ös tanulók négyes átlag felettiek...és ....nem parázom velük...a szivárvány is sok színű!:D

2010. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Én jó tanuló vagyok.Osztályelső.Megfelelési kényszerrel.Az én szüleim mindig azt mondták,hogy 5ösöket hozzak haza.Gratula nekik.Idegrohamokon kívül eddig mást nem kaptam.
2010. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
Jah,19/L
2010. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%
első vagyok ..nyelvtanból 3-ra:D)de ez sem látszik...*elnézést a hibákért...de ez már a fáradság jele!:D
2010. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
90%
Szeretnék, ha megalapoznád a jövődet, sok pénzzt keresnél, sikeres lennél és boldog, legyen jó munkád, és házad.Ne legyél utcaseprő!
2010. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%

Nálam folyamatosan erőltetik/ erőltették a tanulást.

Ha egy rossz jegyet kaptam akkor hónapokra eltiltottak a barátomtól, nem gépezhettem, nem tvzhettem. Pedig a barátommal csak szombaton találkozhattunk pár órára.. Viszont ha jó jegyet hoztam haza, azzal nem foglalkoztak azt mondták természetes, hogy csak ötöst hozhatok haza...


Leérettségiztem, elvégeztem a középsulit, van egy középfokú (gazdasági és statisztikai ügyint. képzésem, és folyamatban van a felsőfokú banki szakügyintéző képzés)


20/L

2010. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
60%

"Én 2 .-re érettségiztem matekból.....ezelőtt 15 éve...és KÖNYVELŐ vagyok!:D "


ezt 15 évvel ezelőtt meg lehetett tenni, ma már nem lennél könyvelő 2-es matekkal....


ez a különbség! ma már nem elég a kitűnő bizonyítvány, mellé még nyelvvizsga is kell, hogy ESETLEG felvegyenek oda, ahova szeretnél menni....


egyáltalán nem baj, ha egy gyereknek jól kell tanulni!

nem azt mondom, hogy soha nem lehet rossz jegye, de ha van, akkor javítsa ki, mert máshogy lesz egy érettségije, vagy elmegy okj-re és ennyi.... pár év múlva, lehet, hogy szeretne tovább tanulni, mert kitalálta, hogy mi szeretne lenni, de nem tud, mert rosszak a jegyei.

2010. aug. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%

Sok szülő ott hibázza el, hogy a "felesleges" tantárgyakból is követel. Ezek azok a tárgyak amikből a gyerek nem fog érettségizni, azaz ha csak nem bukik meg belőle, akkor szinte mind1, hogy milyen jegyet kap...


Na ez az amit nem kéne. Felesleges túlhajtani a földrajzból érettségiző gyereket a kémia és fizika ötössel... Csak elveszi a szabadidőt...

2010. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem ültek le velem tanulni szüleim kisgyerekként, lusta voltam rá később, de soha nem buktam, és az érettségim is ilyen 3-as, 4-es lett, a matek lett egyedül 2-es. Szidni szidtak, hogy legyek jobb, de mivel gyerekként nem segítettek, nem törődtek vele, valahogy én is ilyen lettem. (most nem tinire kell gondolni, hanem kis alsósra)

Most szakmát tanulok és osztályelső vagyok, fontos az, hogy érdekel az egész. Apám meg csak pislog, hogy te jó ég, mi lett velem. :D

20/L

2010. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

az én szüleim is ilyenek. vagyis csak anyám, de ő nagyon szemét módon "nevel" amúgy azért ilyen mert az ő apja, azaz az én nagyapám is ilyen, szóval úgy látta, hogy így kell egy gyereket nevelni; szerintem más szülőkkel is így van ez...

16/L

2010. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!