Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érzékeltessem apukám...

Hogyan érzékeltessem apukám feleségével, hogy már nem szólhat bele mindenbe pl öltözködésem?

Figyelt kérdés

Messze laknak és ritkán találkozunk, mikor megismertem a nőt 18 alatt voltam még, határozatlan voltam, stílusom sem volt, semmi nem volt kialakulva “bennem” akkor még formálható voltam, jóban is voltunk akkor még.

Egy évben vele csak párszor találkozok de mindig azóta is megmondja mit vegyek fel mikor hozzájuk megyek (csak mert teljesen más fajta emberek vagyunk). De már nem szeretnék úgy ugrálni ahogy ő fütyül. Látszik rajta, hogy nem tetszik neki, hogy már nem formálhat a kedvére. Régebben felvettem valamit, beszólt, és inkább át is öltöztem, pedig csak el akart bizonytalanítani.

Már 22 éves vagyok de nem tudom mit tegyek? Kiálljak az mellett, hogy nekem ne mondja meg? Hogyan lehet ezt szépen de határozottan tenni? Talán ha határozott vagyok akkor leállítja magát mert érzi, hogy már nem tud befolyásolni. De nem csak öltözködéssel hanem mindennel kapcsolatban ezt csinálja amiben nem úgy viselkedek ahogy ő viselkedne.

Apám őt jobban szereti mint amennyire anyukámat szerette, ezért ő is támogatja, hogy sok mindenben inkább a feleségére hasonlítsak ne pl anyukámra..



2021. máj. 30. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Hát ne az apádnak akarj megfelelni. Úgy érzékeltesd vele, hogy le se tojod. Felöltözöl úgy, ahogy akarsz, és ha beszól, csak annyit mondasz érzelemmentes hűvösséggel, hogy sajnálod, hogy neki nem tetszik, de neked igen. És leveszed a szemedet róla, esetleg a kezedbe veszel egy újságot vagy rosszabb esetben mobilt, érzékeltetve, hogy nem kívánsz erről tovább eszmét cserélni. De én a helyedben egyáltalán nem mennék olyan helyre, ahonnan kinéznek, mert ott rosszul érezném magam. Az apádnak se fogsz hiányozni.
2021. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Valamilyen szinten osztom az elsőt. Semmi köze ahhoz mit veszel fel nem vagy már gyerek. Tipikusan úgy viselkedik mint ha az anyád akarna lenni. Beszól magamat ismerve: azt veszek fel amit akarok nem vagyok már gyerek.
2021. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne öltözz át. Ha megmondja, mit vegyél fel, akkor közlöd, hogy inkább a piros pöttyös ruhádban mész. Nehogy már ő dirigáljon. A három éves kislányom is azt vesz fel, amit akar (amennyiben évszaknak megfelelően választ).
2021. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs neki ahhoz semmi köze, hogy mit veszel fel meg máshoz sem. Ezt így meg is lehet neki mondani, persze azért nem kell olyan bunkó módon, gondolom nem is akarnád, csak határozottan.
2021. máj. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

-"Fiam, nem tetszik a rajtad lévő nadrág."

- "Értem. Rendben"

2021. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megbeszélitek, hogy hozzájuk mész, rögtön megmondja, miben menjél? Ha évente csak néhányszor találkoztok, honnan ismeri a ruhatáradat? Ha tényleg így van, akkor csak annyit mondj a telefonba "majd meggondolom". Aztán menj, amiben tetszik. Ha kifogásolja, akkor mondd, hogy Te így döntöttél, és utána ne vitatkozz többet erről.
2021. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
"Köszi, de megoldom/megoldottam egyedül."
2021. máj. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék. Ennyi, nem vagyok hülye, hogy önként sétáljak a f...erdőbe.
2021. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mivel messze laknak ha megyek akkor pár napig ott szoktam náluk lenni. Vannak programok ahova megyünk ilyenkor szokta a felesége megmondani miután valahogy felöltöztem, hogy márpedig így velük nem fogok menni, ha akarok menni öltözzek át. Apukámmal külön is szoktunk találkozni, akkor ő általában magától nem szokott semmit szólni a ruháimra.

Ilyenkor el szoktunk ketten a nővel menni vásárolni programként, amiket szeretnék venni arról is kinyilvánítja a véleményét. De ha együtt főzünk akkor is mondja, hogy ő mit hogy szokott mert nem úgy ahogy én.

2021. máj. 31. 17:43
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
"Így velük nem fogsz menni"? Hát ez mi??? Ne is menjél! Hát hogy beszél ez veled?
2021. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!