Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mennyi pénzt...

Ilyen helyzetben mennyi pénzt illik adni ballagásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Eléggé furcsa helyzetbe csöppentem.


Apám (a ballagó még csak messengeren sem írt) hívott a nevelt lánya ballagásàra (ált. suli). Szóval ketten vagyunk hivatalosak, utána egy ebéd.


Nem laknak messze mégis csak szülinap, nevnap és karácsony találkozunk. Csak úgy spontán soha nem beszélünk. Apámmal nem szoros a kapcsolatunk.

Gondolom azért hívnak, mert illik. Amúgy ha megyünk is valahova együtt, akkor velünk minimális kontakt van.


Mennyi pénzt illik, szokás adni egyáltalán? Én 10-15e Ft-ra gondoltam + csokor.



2021. jún. 5. 18:51
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Ebben a térségben szokás adni. Nem vagyok olyan helyzetben, hogy 100+ ezret adjak és a fent vázolt kapcsolat sem alapozza ezt meg.

Én nem pontoztam senkit.


Köszönöm. Akkor kap egy kisebb csokrot mellé. :)

2021. jún. 5. 19:24
 12/25 anonim ***** válasza:
14%
Akkor ne adj semmit, inkább ők adjanak azért, amiért megtiszteled őket a jelenléteddel. Nem is értem, miért neked kéne adni.
2021. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért veszed támadásnak amit írok, és kicsit sem ilyen stílusban közelítettem meg a témát, hogy örüljenek hogy ott leszek.
2021. jún. 5. 19:28
 14/25 anonim ***** válasza:
75%
#10 gondolom te ötezresekkel gyújtasz be a téli estéken :)
2021. jún. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen kapcsolattal én adnék egy tizest meg egy csokrot.
2021. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
17%

te hány éves vagy? mert ha még te "gyerek" vagy akkor egyáltalán nem kell adnod, sőt szerintem amúgy sem, hiszen nem ő hívott meg és nem álltok egymáshoz közel


anno (5 éve) mikor én ballagtam általánosból, nem volt divat ajándékozgatni, 1 csokor és kész, azt pedig az apukád veszi gondolom

2021. jún. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
53%
Szerintem 5 ezer elég. Ha nem vagytok olyan kapcsolatban felesleges olyan sok pénzt odaadni. Ha nem az öribari mindegy neki hogy mennyit viszel. Te megtiszteled a jelenléteddel és kész. Örüljön annak. Telesen elég ennyi: 5 ezer+ csokor + egy puszi :D
2021. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

25 alatt vagyok, ellenben 5 éve dolgozom :)


Apámmal a maguk nevében vesz. Ez tuti. Mármint értsd pl halottak napján soha nem közösködünk hogy együtt veszünk valamit.

2021. jún. 5. 21:47
 19/25 anonim ***** válasza:
22%
Pénz se kötelező, régen rossz ha valaki ebben méri az ajándékot hogy mennyit kapott.
2021. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Reális. Én 2 éve ballagtam általánosból, a családtagoktól 20-30-(40) ezret kaptam fejenként, csokrot viszont kifejezetten nem kértem, így azt nem kaptam. Mivel nem vérszerinti rokon, plusz még van a csokor (bár azt sosem értettem, szerintem felesleges), ezért 10-15 teljesen jó.
2021. jún. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!