Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek illik fizetni ebben a...

Kinek illik fizetni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Huszonéves pár vagyunk.

A barátom külön él a szüleitől (ajándékba kapta tőlük a lakást), ha ott vagyok nála, mindig közösen álljuk az ételköltségeket. Ha főzünk valamit, felesben vesszük meg az alapanyagokat, ha pizzériába, gyorsétterembe megyünk, szintén felezünk vagy mindenki fizeti a sajátját.

Nála szinte soha nincs otthon étel, ezért mindig együtt megyünk bevásárolni, amikor megérkezem hozzá. (Ő nem főz magának, ha egyedül van, mindig rendel valamit.)

Én viszont még a szüleimmel élek, ezért amikor a párom nálunk van, otthon eszünk, neki nem kell belefizetnie.


A szüleim nehezményezik, hogy mindig beszállok a költségekbe, amikor a barátomnál vagyok, szerintük neki kellene fizetni az én részemet is.

Mindketten tanulunk még, nincs jövedelmünk. A barátom a szüleitől fix összegű zsebpénzt kap havonta, én pedig mindig annyit kapok, amennyire éppen szükségem van.


Mi a véleményetek?


2013. jún. 26. 23:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem ez így normális. Jó, hogy nem rezsit is kérnek a szüleid arra a pár napra.
2013. jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az a gáz, hogy a barátod elvileg különél, másrészről még mindig zsebpénzt kap a szüleitől.
2013. jún. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
53%
2: Miért lenne gáz? Tanul még, nem dolgozik. Az tök mindegy, hogy kapott egy lakást.
2013. jún. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%

Külön-külön mindegyik rendben van. AZ is, hogy közösen vásároltok, és az is, ha a barátod nálatok van, akkor nem fizet a kajáért.

Viszont értem a problémád. A két dolog egymás mellett már egy kicsit furcsa. Én ezt a barátod helyében úgy rendezném le, hogy néha én hívnálak meg pizzázni vagy gyorsétterembe.

2013. jún. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
53%
Mi lenne, ha vele beszélnéd ezt meg?
2013. jún. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
18%

"A szüleim nehezményezik, hogy mindig beszállok a költségekbe, amikor a barátomnál vagyok, szerintük neki kellene fizetni az én részemet is."


Szüleidnek szólni kéne hogy nem illik más zsebében könyékig turkálni és megmondani hogy mit "illene" a barátodnak.

2013. jún. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

Feltehetőleg AZÉRT szólnak bele a szülei, mert a lány, most hogy párja van, SOKKAL több pénzt "visz" otthonról, mint korábban.


Elég abszurd, hogy nemkereső létére ilyen mértékben költekezzen, és főleg a pasira (úgy, hogy az illetőt sokszor vendégül is látják, amit illene valahogy viszonozni!).

2013. jún. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
25%

A kérdező párja sem keres, ebben 1-1.

Az meg mi hogy "főleg egy pasira"? Kutyára rendben lenne?

2013. jún. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
35%
Ne haragudj, de szerintem ez sz.rrágás a szüleid részéről.
2013. jún. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%
Szarrágás egy fenét, viszont a szülei helyében én egyszerűbben megoldanám. Ahelyett, hogy azon tanakodunk, hogy kinek mi illik, egyszerűen fix összegre változtatnám a lányom zsebpénzét és onnantól nem firtatnám, hogy mire kell. Az egyébként is sokkal jobban hozzásegíti ahhoz, hogy megtanuljon bánni a pénzzel. Fix, hogy ebben az esetben is rövid időn belül racionalizálna a kislány, hogy mikor mit fizet és hányszor esznek inkább a szülőknél.
2013. jún. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!