Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz vagyok, ha nem segitek...

Rossz vagyok, ha nem segitek a szüleimnak?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok, a hugom pedig 10évvel fiatalabb, és még a szüleinkkel él. Nincs szakmája, semmihez sem ért, és nem hajlandó minimálbérért dolgozni. Több lehetősége is lenne a környéken, de őnagysága annyi pénzért nem kel fel az ágyból, a gyári munka nehéz, ilyen képzetséggel pedig nem kapkodnak érte a jólfizető munkahelyek. Anya háztartásbeli, egyedül apa dolgozik, és tartja el a felnőtt lányát. Sajnos nemrég balesetet okozott, és 200ezer forintos kártéritést kell fizessen, amiben a segítségemet kérte. Tőlem kért kölcsön, de visszautasítottam, mondván, hogy jövő hónapban fog születni a fiam, és nem nyúlok a félretett tartalékomhoz. Ekkor pont ideges is voltam, és a fejéhez vágtam, hogy küldje a lányát dolgozni és kérjen tőle, mert éngem soha nem támogatott semmivel.

2021. jún. 8. 22:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
99%
Nem adnék. Jelenleg a félretett pénznek is van helye (születendő gyermek, akihez gratulálok), és így, hogy 3 munkaképes emberből 2 nem dolgozik, látszik, jogy nem tesznek meg mindent a stabil háttérért.
2021. jún. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Katona Dius ***** válasza:
91%

Rengeteg nő elvégzi a háztartásbeli munkákat és MELETTE eljár dolgozni. Szerintem édes húgod és drága anyud is nyugodtan tehetné ezt. Ahogy #9 is írta, mi lesz, ha édesapád lerobban és nem lesz képes dolgozni? Ha csak bármi "apróság" történik vele, ne gondoljunk rögtön a legrosszabbra. Mondjuk eltörik valamije és nem fog tudni dolgozni menni? Tartsd el mindannyiukat a saját családod mellett? Mert ha kétszáz ezer forintjuk nincs tartalékba, akkor nincs annyijuk, hogy egy hónapig kihúzzák apuka keresete nélkül.

Akkor majd vedd el az ételt a gyermeked elől, hogy őket eltartsd?

2021. jún. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is hasonló a helyzet

En is 33 vagyok, húgom igaz 27, de csak 1 éve dolgozik

Eddig minden jött- ment szakmát szerzett, amiért pénzt kapott az államtól.

Otthon lakik, de szerintem még a cigijét is anyámék veszik neki

Én is mindig dolgoztam

Húgomnak sok mindent megvettem, hogy ne kelljen annyit nélkülöznie, mégis egyszer a fejemhez vágta, hogy egész életemben dolgoztam, mégsem tudok felmutatni semmit

2021. jún. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles adni.
2021. jún. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
97%

Én a helyedben biztosan nem adnék. Az hogy a húgod egy naplopó egyértelmű, de szerintem az is problémás, hog anyukád nem dolgozik. Rengeteg családban mindkét szülő dolgozik, még gyereknevelés és háztartás vezetése mellett is. Dolgozhatna anyukád is, sokan csinálják. Főleg úgy, hogy otthon van dologtalanul egész nap hugica, ha munkát vállalni nem is akar, a háztartásban megcsinálhatna sokmindent (ha meg nem akarja, ki kell dobni)

És lehet a hugicát szidni amiért naplopó, de ez jórészt a szülők felelőssége. Nyilván az ő döntése hogy nem akar dolgozni, de a szülők meg adják alá a lovat.

2021. jún. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
19%

Akkor apád nevelése csődöt mondott mert mégsme képes eltartani a családját ha bejön egy kis baj.

Odadnám neki a pénzt nehogy már bankhoz ill. kétes alakoktól kérjen. Lényegében hozzájárult, hogy nem egy láblógató senkiházi vagy aki csak várja a sültgalambot. Gyerekként nekem sem adtak sokmindent. Felnőtként jobban támogatnak, de én is őket. Nem tudnám megtagadni a segítséget akár milyenek is voltak.

2021. jún. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez pech... De nem vagy ettől rossz nyugi...
2021. jún. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted. Én se adtam volna.
2021. jún. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
26%
Én adnék KÖLCSÖN és reménykednék benne, hogy az apám ráébredt az esettől mennyire rossz ahogy most vannak (erre külön fel is hívnám a figyelmet). De! Abszolút érthető és jogos, ha te nem adsz. Én túlérzékeny vagyok picit a szüleim felé, nem tudnám elfogadni, hogy ilyen rossz helyzetbe kerülnek mikor segíthetnék. Viszont nekem 200 ezer bár nagy pénz, de nem a kigazdálkodhatatlan kategória.
2021. jún. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Rokonnak kölcsön adni mindig necces. Mert ha vissza akarod kapni a pénzed, majd te leszel a szar alak... Nekünk egy rokon, akinek kölcsönöztünk, tíz évig került minket.
2021. jún. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!