Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz vagyok, ha nem segitek...

Rossz vagyok, ha nem segitek a szüleimnak?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok, a hugom pedig 10évvel fiatalabb, és még a szüleinkkel él. Nincs szakmája, semmihez sem ért, és nem hajlandó minimálbérért dolgozni. Több lehetősége is lenne a környéken, de őnagysága annyi pénzért nem kel fel az ágyból, a gyári munka nehéz, ilyen képzetséggel pedig nem kapkodnak érte a jólfizető munkahelyek. Anya háztartásbeli, egyedül apa dolgozik, és tartja el a felnőtt lányát. Sajnos nemrég balesetet okozott, és 200ezer forintos kártéritést kell fizessen, amiben a segítségemet kérte. Tőlem kért kölcsön, de visszautasítottam, mondván, hogy jövő hónapban fog születni a fiam, és nem nyúlok a félretett tartalékomhoz. Ekkor pont ideges is voltam, és a fejéhez vágtam, hogy küldje a lányát dolgozni és kérjen tőle, mert éngem soha nem támogatott semmivel.

2021. jún. 8. 22:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos adnék, mert egy marha vagyok és megsajnálnám apámat.

Viszont ha gyerekszületés előtt állok és ez a kölcsön az akörüli kiadásokat veszélyeztetné, akkor nem tudnék adni, még ha szeretnék sem.

És igen, apád hajtsa el a nőket dolgozni, de a lányát mindenképpen, mert lesznek ebből még gondok!

2021. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a szomszédomék is ilyenek. Csak az apa és a fia dolgoznak. A feleség soha nem dolgozott, a lánya se 30 évesen.. Aki lett volna pasija, az nem volt neki elég jó, mert gyári munkás volt (pedig eltartotta volna a barom)

Ha meghal az eltartó, apjok, akkor lesz majd szívás az életük. A lány már az anyjához öregedett, olyan mintha testvérek lennének. Ilyen külsővel nem fog magának egy Mész@ros Lölőt se...

A tesóddal is ez lesz, ha így halad.

2021. jún. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék, kölcsön sem. Egyrészt, nem látnám biztosítva, hogy megkapom (sajnos még részletekben sem). És van helye ugye nálatok, a kis családodban ennek a pénznek. Másrészt, ha adnál, akkor lényegében nem változna semmi: Hugi ugyanúgy otthon héderezne, anyud ugyanúgy nem dolgozna. Az ilyen embereknek kell valami, ami kibillenti őket a kényelmi helyzetből, sajnos ez van, bármilyen lelketlenül is hangzik.
2021. jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
85%
Jól tetted. Végre valaki, aki képes kijelölni a határait családon belül is.
2021. jún. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha a húgocskádra volt pénz, erre is lesz..: vagy nem lesz tovább finanszírozva a kishercegnő. Jól tetted hogy nem adtál, főleg újszülött mellett ezer hirtelen kiadás közbejöhet. Én azt mondom, ha már volt egy kedvenc gyerekük, segítsen nekik ilyenkor is az (nem fog)
2021. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
27%
Szüleimnak én sem szoktam segíteni, a szüleimnek néha igen.
2021. jún. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem nyelvtantanárok? Eddig mindenki értette a kérdést, anélkül, hogy dolgozatnak nézték volna.
2021. jún. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
A sajat gyereked, a sajat uj csaladod az elso.
2021. jún. 13. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!