Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz vagyok, ha nem segitek...

Rossz vagyok, ha nem segitek a szüleimnak?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok, a hugom pedig 10évvel fiatalabb, és még a szüleinkkel él. Nincs szakmája, semmihez sem ért, és nem hajlandó minimálbérért dolgozni. Több lehetősége is lenne a környéken, de őnagysága annyi pénzért nem kel fel az ágyból, a gyári munka nehéz, ilyen képzetséggel pedig nem kapkodnak érte a jólfizető munkahelyek. Anya háztartásbeli, egyedül apa dolgozik, és tartja el a felnőtt lányát. Sajnos nemrég balesetet okozott, és 200ezer forintos kártéritést kell fizessen, amiben a segítségemet kérte. Tőlem kért kölcsön, de visszautasítottam, mondván, hogy jövő hónapban fog születni a fiam, és nem nyúlok a félretett tartalékomhoz. Ekkor pont ideges is voltam, és a fejéhez vágtam, hogy küldje a lányát dolgozni és kérjen tőle, mert éngem soha nem támogatott semmivel.

2021. jún. 8. 22:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Jól tetted, ne furdaljon a lelkiismeret.
2021. jún. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
17%

Téged elzavartak dolgozni, hogy ennyire mérges vagy hugodra?

Mennyi idő alatt adná vissza?

2021. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
48%

Én odaadnám neki, ha nem is az egészet, de annyit, amennyit tudsz nélkülözni. Főleg, ha amúgy jó a kapcsolatotok.

Nyilvan azért kérte, mert nem tudja kifizetni.

Viszont a hugodnak tényleg jó lenne valami munka.

2021. jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

#2, ez elkerülte a figyelmedet?

"Nincs szakmája, semmihez sem ért, és nem hajlandó minimálbérért dolgozni. Több lehetősége is lenne a környéken, de őnagysága annyi pénzért nem kel fel az ágyból, a gyári munka nehéz, ilyen képzetséggel pedig nem kapkodnak érte a jólfizető munkahelyek.".


Magyarul a hugica egy here, aki csak eltartatja magát. Igen, ideje volna, hogy eltakarodjon dolgozni, és ne csak fetrengjen otthon egész álló nap. Nem szégyen az!

Példa: az én mérnöki diplomával rendelkező párom (nő) is kétkezi munkát végez, mert nincs más.

2021. jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Igazából nem zavartak, mentem én magamtól, csak ne legyek otthol, és rájuk szorulva. 18éves korom óta aktivan dolgozom, és már előtte sem kellett vegyenek nekem semmit. Hugomnak a jogsit is ők állták, plusz a mai napig pénzelik
2021. jún. 8. 22:45
 6/28 A kérdező kommentje:
Éngem úgy neveltek, hogy egy férfinak dolgoznia kell, hogy eltartsa a családját, és dolgoztam is. De már van saját családom aki miatt dolgozom, nem a testvéremnek. Talán emiatt az ideológia miatt volt anyám mindig háztartásbeli, és hugomat is úgy nevelték, hogy majd férjhez megy és meglesz oldva a élete.
2021. jún. 8. 22:56
 7/28 anonim ***** válasza:
95%
A húgod is es anyud is mennyenek el dolgozni aztán nem kell kölcsön kérni senkitől,nem lehet mindig arra bazirozni hogy majd a hülye fiam segít..nem vagy rossz csak az ő szemükben vagy most hálátlan mert nem ugrálsz ahogy ők fütyülnek.
2021. jún. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
98%
Jól tetted, hogy nem adtál neki. Hátha most kinyílik a szeme és elmegy dolgozni. Az a baj, hogy az ilyen emberek addig feszegetik mások pénztárcáját, amíg az el nem szakad és az ő markát egy garas sem fogja érni. Csak az a baj, hogy mindenki kinyitja az efajtáknak a pénztárcát. Jól tetted, hogy te nem. Akármilyen "szívtelennek" tűnik ez, be kell dobni a mély vízbe, mert sose lesz önálló és életképes. Vagy keres egy sugar daddy-t, amit általában az ilyenek keresnek.
2021. jún. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
Nincs 200 ezer forint vésztartalékjuk, eközben ketten nem dolgoznak - komoly bajok vannak a családi gazdálkodással! Mi lesz, ha beteg lesz az apa?
2021. jún. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
98%
nézd, hamarosan családapa leszel, elsősorban a gyereked biztonságáért felelsz. Nem apád anyagi gondjaiért- mondjuk nem komplett hogy két naplopó nőt eltart. Nálunk is van a családban olyan asszony akinek nincs munkahelye, de az vagy pulykázik. vagy disznót hízlal- vagyis jövedelme van... olyan nincs hogy a férfiakra nyomunk minden terhet, hagy szakadjon bele a hülye...
2021. jún. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!