Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jelentősége annak, hogy...

Van jelentősége annak, hogy milyen arányban tulajdonosok a házastársak a lakásban/házban amiben élnek?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert a férjemmel most vettünk új lakást és az előző lakást, amiben eddig laktunk a férjem vette még megismerkedésünk előtt. Odaköltözésem után én részt vettem ablakcserékben, de másban nem kellett mert a férjem előtte már felújított benne mindent, amit tudott. Az új lakást is most ő vette az eladott lakás árából. Természetes volt, hogy ez a lakás is az ő nevén lesz majd. Viszont sokszor hallok olyan esetről is, amikor a férj tulajdonrészt ad a feleségének is. Szerintetek mi a helyes cselekedet ilyen esetben és milyen tapasztalataitok vannak ilyen téren?
2021. jún. 10. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Megegyezés és felfogás kérdése. Az én férjemnek eszébe se jutott volna hogy ne fele fele legyen. Végül az önerő valóban 50-50 lett, de eredetileg nem így lett volna, én kevesebbet fizettem volna bele. Illetve a 20% hitel az ő fizujabol megy, én itthon vagyok GYED-en.
2021. jún. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Addig nincs jelentősége, amíg együtt vagytok. Akkor van, ha váltok, akkor ugyanis az ingatlan marad az övé, te max az értéknovelo felújítások utáni erteknovekedes felét kerheted.
2021. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Ebben az esetben a régi lakás árának megfelelö rész a férjed magántuajdona, ez válás esetén nem számít közös szerzeménynek, ezért te nem kapnal belöle semmit, kivéve annak a résznek a felét, ami a felújítás miatti értéknövekedés, illetve ami még ez után felújításra kerül az új lakásnál.

Ilyenkor ha a férj egy részét a tulajdonnak ráiratja a feleségre, akkor az a rész a feleség saját vagyona lesz válás esetén.


Olyan esetben, ha a házasságkötés után vesznek lakást - és nem egy elözö, magánvagyonnak számító lakás árából -, az minden esetben közös szerzemény, ilyenkor léynegtelen, ki van a tulajdoni lapon bejegyezve, illetve milyen arányban.

2021. jún. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Fel sem merült benne hogy neked ajandekozza a felét?

2# szerintem a saját tulajdonából ajandekozhat a felesegenek. Így a nevere kerulhetne egy része.

2021. jún. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Max válásnál.
2021. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező!

TE azért teszel fel ilyen kérdést, mert valahol legmélyen tudod, hogy azért benne van a pakliban, hogy párok elválnak.

A FÉRJED ugyanezért nem irat a házasság előtt szerzett magánvagyonából részt rád.

De semmi gond!

Ha együtt maradtok életetek végéig, akkor soha nem lesz ebből gond!

Ha meg nem nem maradtok együtt, akkor nem lesz min marakodni.

2021. jún. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Férjem vette, de ragaszkodott hozzá, hogy felerészben én legyek a tulajdonos, amit én nem akartam.
2021. jún. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!