Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ajándékozási címen párom...

Judit198000 kérdése:

Ajándékozási címen párom megkapta a házat, amire jelzáloghitelt vett fel. Párom a tulajdonos anyukája pedig a haszonélvező.2 különálló házrésszé lett alakítva a ház. Az ő lakrészében elromlott dolgokat kinek a kötelessége fizetni (ajtó, tűzhely)?

Figyelt kérdés
12éve ajándékozási címen párom megkapta anyukájától a házat, amire jelzáloghitelt vett fel. Párom a 100%-os tulajdonos anyukája pedig a haszonélvező. 2 különálló házrésszé lett alakítva a ház. Rezsit felesbe füzetjük majdnem, mert a ház biztosítás felét nem akarja fizetni, most zárcserét kell csinálniuk az ajtójukon, és mondta, hogy a biztosító által kapott pénz az övé, meg különben is nekünk kellene azt kifizetni, azaz a tulajdonosnak. Ráadásul a gáztűzhely elromlott, amit ők használnak, az ő lakrészükben, azt jogilag nekünk kellene fizetni? zárcserét nekünk kellene fizetni?

2019. márc. 19. 07:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Akkor kell a tulajdonosnak fizetnie, ha elöregedett valami vagy nem tartotta karban, a normál használat mellett ment tönkre. A biztosítás pedig azé aki fizette. Ha jól értem a "kedves" mama lakrészében történt a gond, aki nem kért a biztosításból. Az már más kérdés milyen a viszony és szeretnék-e egymást segíteni.
2019. márc. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

A tüzhelyt vegye meg magának.

A zárcserét nő létemre én is megcsinálom.

De akkor fizesse magának.

A biztositó mire fizet, ezekre a dolgokra?

Mennyit 10000 et?

Jo az is penz.

Lehet, hogy én vagyok a h..e de wz így nekem magas

A biztositást meg fizessétek csak a ti lakrészetekre és kész.

2019. márc. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Anyuka nem akarja fizetni a biztosítást? És az ő lakrészében történt valami, amire a biztosító fizet?


Szerintem mivel a ház a párodé, és a biztosítást is ti fizetitek, a biztosítási pénz is nyilván a tietek, és mivel a ház tulajdonosa a párod, nektek kell az ajtót és a zárat cserélni a házon.

A gáztűzhely pedig mitől romlott el? Ha azért, mert 40 éves, akkor nektek kellene cserélni szerintem, ha az anyuka hibájából, akkor neki.

Ha benyeli a biztosítási pénzt, akkor abból oldja meg ő.

Én így gondolnám, ha rólam lenne szó. De ez függ attól is, miben egyeztek meg, milyen a viszonyuk, stb.

2019. márc. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Nézzetek utána, mit jelent a haszonélvezeti jog.

Valami olyasmi, hogy élvezi a hasznát, és viseli a terheit, megóvja az állagát.

Vagyis, ha elromlott nála valami, nem a tulajnak kell fizetni.

A biztosítási pénz pedig azé, aki a biztosítást fizeti, ez számomra egyértelmű.

2019. márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Minden karbantartási, renoválási, tatarozási dolgot a ház tulajdonosa kell, hogy fizesse, megcsinálja. A zárcsere a ti gondotok. Ahogy a teljes ház biztosítása is. Anyukája haszonélvező, de nem tulajdonos. Az ingó vagyon felújítása, cseréje csak akkor a párod gondja ha az adott tárgy része a háznak. Pl: Bojler része a háznak, ezért ha elromlik a párodnak kell kijavítani. Ha a gáztűzhely is része a háznak akkor azt is a párodnak kell cserélni/javíttatni. Ha nem része akkor nem a párod gondja. Hogy honnan tudod milyen berendezési tárgyak része a háznak? Azok amikkel együtt szokták az ingatlant értékesíteni, eladni. Pl: mint írtam bojler, beltéri ajtók, konvektorok, radiátorok stb.
2019. márc. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

" A haszonélvező kötelezettségei


A haszonélvezőt terhelik a dologgal kapcsolatos terhek és a dolog használatával járó kötelezettségek, így például a haszonélvező viseli az ingatlan berendezési és felszerelési tárgyai javításának, cseréjének költségeit, lakásfestés költségét, az ingatlannal kapcsolatos közterheket, stb. Kivételt képeznek a rendkívüli javítások és helyreállítások, amelyek nem terhelik a haszonélvezőt. Rendkívül helyreállításról például akkor beszélhetünk, ha az ingatlant olyan károsodás érte, amelynek helyreállítási költsége az ingatlanból származó jövedelemmel vagy más előnnyel nem áll arányban.

Dr. Szabó Gergely

ügyvéd"


ezt most találtam a neten

2019. márc. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Jogilag nem nektek kell fizetni, de nem árt észben tartani, hogy a haszonélvező bármikor dönthet úgy, hogy kiteszi a tulajdonost.
2019. márc. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Ha eddig nem történt meg, akkor sürgősen kell a tulajdonos és a haszonélvező között ügyvéd előtt egy szerződést kötni, amiben pontosan le van fektetve, hogy haszonélvező megengedi, hogy a ház adott részét Ti használjátok (ottlakással) és hogy milyen költségeket ki fizet.
2019. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%
Tűzhely a mami sara, de egy zárat bírjunk már kicserélni ha már INGYEN kéglihez juttatott!
2019. márc. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Összerugnátok vele a port ennyin? Mivel haszonélvezeti joga van, kiszolgáltatott helyzetben vagytok, bármikor kirakhat titeket, és teljesen mindegy, hogy mi volt a szóbeli megállapodás ezzel kapcsolatosan (megosztott, külön házrész és hasonlók).
2019. márc. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!