Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki az akinek eléggé zűrös...

Ki az akinek eléggé zűrös volt a fiatalsága, de mára már teljesen megváltozott? Mikor következett be a változás és minek a hatására?

Figyelt kérdés

Nekem a középiskolai évek eléggé azok voltak.Volt benne minden(kivéve drog,meg bűncselekmény)de tele van drámákkal,rossz társaságokkal,mámoros hétvégékkel,kisebb-nagyobb balhékkal,pár egyéjszakás kalanddal,zűrös szakításokkal,kalandos szerelemmel,félévi bukásokkal,3,1-es tanulmányi átlaggal.Mára már,ha lehet mondani benőtt a fejem lágya,bár vannak még emberek akinek a szemében nem változtam.Ez változhat valaha?(Sajnos 9.-ik elején eléggé rosszra fordult a családi életem,apám elhagyott minket,bár nem akarok ez mögé bújni,mert én nem tudtam megfelelően kezelni a helyzetet)

(12. elején megfogadtam,hogy megváltozom.elkezdtem tanulni,megszakítottam a kapcsolatot bizonyos emberekkel.kb 2 havonta járok bulizni.egyetemre megyek.)

Bár barátom csak 2-3 maradt,remélem most szerzek többet.A legrosszabb az volt,hogy összejöttem tavaly ilyenkor egy fiúval,kimentünk az ittlévő egyetlen kocsmába,és félhangosan megjegyzéseket tettek rám emberek.Ez viszont ahhoz vezetett,hogy nem merek kapcsolatba kezdeni,mert nem merem meghívni hozzánk,mert félek,hogy mi lesz ha kiakar menni a faluba,és megint megszólnak.


2010. aug. 25. 16:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

17:28-as vagyok

kicsit túloztam a fentebbiekben

gondoltam, jobb ha megírom

2010. aug. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
én is 14évesd koromtól végig züllöttem mert szeretethiányos voltam és dühös a családomra volt benne nagyon sok party és drog egyéjszakás kaland de akadt benne pia is sokat lógtam a suliból. amióta a fiam megvan megváltoztam nem bánom igazából h így éltem mert így tuti nem 10év múlva kezdek el agyalni h nem pasiztam nem buliztam. najó néha elmegyek buliba csak már nem 'úgy'.
2010. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Érdekes, ahogy olvasom a kommenteket, a legtöbben a gimis időszakukat említik. Én egész kicsi voltam, amikor amikor a szomszédunkba költözött egy lány akivel hamar jóban lettünk. Ő volt 10 én meg 8 éves kb. Nem mondom hogy anyuci szeme fénye voltam odáig, de ezután tuti nem. Eleinte, az első nyarunkon még nem volt semmi durva, de aztán az elkövetkező 1,5-2 évben eldurvult a helyzet. Ő megismerkedett egy bandával (10-12 éves srácok vtak) és én is mentem vele természetesen. Itt kezdtem el cigizni, inni. Néha odáig fajult a dolog hogy piát loptunk, a végén még a füveztem is. Éjszakánként kilógtam otthonról, kukákat döntöttünk fel, graffitiztünk, egyszóval randalíroztunk. A jegyeim nem nagyon romlottak, de otthon így is nagyon kivoltak rám bukva. Sokszor elvertek, szobafogság stb,de valahogy nem hatott rám, azthittem az a jó amit csinálok.Belátom nem lehetett bírni velem. AZtán egyszer csak a barátnőm közölte hogy elköltöznek az ország másik végébe. én zokogtam napokig, de a szüleim nagyon megnyugodtak. Beletelt egy fél évbe mire újra normalizálódtam.:) Most 18 vagyok, idén érettségizek, van 2 nyelvvizsgám és egyetemre készülök. Egyszer írtam egy emailt a volt barátnőmnek, aki már volt elvonón, nem jár iskolába és teng-leng álllandóan. Nem tudom mi lett volna velem ha itt maradnak.
2010. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
10:00 vagyok, nem írtam pontosan a hülyeséget én is 10évesen kezdtem de akkor még 'csak' dohányoztam meg házibuliban likőröztem de nem csaptam magam szét. és akkor még jól tanultam nem lógtam. 14évesen kezdtem el szintetikusozni meg durvábban pasizni, meg stb, így az igazi züllésem akkor jött.
2010. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Háth én szó mi szó, 16 évesen rugtam be, akkor szoktam rá a cigire, faluban némi vandalizmus, hétvégente mértéktlen ivászat, nyáriszünetben kerek 2 hétig be voltam rugva.. nah érettségi úgy ahogy sikerült, felvettek egyetemre is.. de hogy őszinte legyek itt jött a fekete leves... nem voltak szülők, vagy aki megmondja mit tegyek... egyéjszakás kalandok, meginn ivászat, lezülöttem... volt vagy 2 nulla kredites félévem is... utóbbi 1,5 évben azonban felhagytam vele elkezdtem tanulni... most 4 éves leszek de felér az 2od nak is... elrontottam bevallom, de már rajta vagyok a diplomán... nekem segített az hogy alapban olyan egyetmre járok amit imádok, és a szakomat is... gépész vagyok :D
2010. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Anyu túl fiatalon szült meg, nem tudták hogyan kell bánni egy gyerekkel. Már általánosban rossz tanuló voltam, egy időben elkezdtem lógni, cigiztem. Nem akarom a szüleimre fogni, hiszen én is hibás vagyok, de ugyanakkor tudom, hogy ők nem próbáltak meg rendesen kezelni (sokszor megvertek, hisztiztek velem, holott ezzel csak rontottak a helyzetemen). Úgy éreztem mindenki kiközösít. A rossz tanulmányi eredmények miatt az egyik legszarabb középiskolába kerültem. Gyűlöltem az osztályt, az embereket, de elvégeztem, méghozzá elég jó átlaggal. Felvettek az egyetemre, a tanulás egész jól ment, de akkor jött az alkohol. Zeneileg elkezdtem a szélsőségek felé vonzódni (black/death metal) és ezeknek a számoknak a hangulata is hatott rám (nem tudom még most sem eldönteni, hogy ez alapvetően rossz dolog-e, mert felnyitották a szemem, hogy eddig milyen szánalmasan és bután viselkedtem).

Mára elhagytam a régi barátaimat, akik csak lefelé húztak, nem iszok, a cigire sem szoktam rá. A zene megmaradt, de így jobban érzem magam, mint régebben.

2010. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

elolvastam mindenki történetét. Eddig azt hittem enyém a legrosszabb, szerencsére látom vannak sorstársak :)

Nekem mindig is sz@r családi életem volt, pszichiátrián is feküdtem, de nem ekkor volt a legrosszabb.

Mikor középiskolába kerültem még minden sínen volt, nagyon jó suliba vettek fel. A gondok 10. osztálytól kezdödtek... egy betegség miatt 1 hónapig kòrházban voltam, mikor suliba visszamentem képtelen voltam felvenni a tanulási ritmust, rengeteg tanulnivaló volt, nem tudtam behozni a lemaradást, így megbuktattak év végén 2 tárgyból. A pótvizsgám nem sikerült, nagyon labilisak az idegeim, nem tudtam feldolgozni hiszen sosem buktam, begyógyszereztem magam ezért évnyitóra sem tudtam bemenni nyílvánvalóan. 1 hétre rá tudtam összeszedni magam, mire bementem, az igazgatónö közölte hogy ki vagyok rúgva. Na aztán másik suli, alapítványi amit nem tudtunk fizetni és átmentem esti oktatásra megint másik suliba. Dolgoznom kellett suli mellett, nekem a kettö nem ment így persze megint nem végeztem el a következö évet. Aztán neten megismerkedtem a legjobb barátnömmel, akivel pasiztunk és ittunk mindennap szinte. Nem dohányoztam soha és nem is drogoztam. De viszont munka után mindig ittam, buliztam, leadtam anyámnak a fizetésemböl, a többit elvertem piára. A sulival megintcsak nem mentem egyröl a kettöre. Aztán anyám megelégelte és azt mondta, hogy oké nem kell dolgoznom de végezzem el végre a sulit. Ekkor 20 éves voltam. Belementem simán. Elvégeztem végül a 11. osztályt is, de a bulik sem maradtak el persze. Azt meg pasik lehúzásából tudtuk megoldani, mármint a pia problémát. Nah anyám megint kiakadt, hogy azért bulizni még mindig volt idöm, kijelentette, hogy jó akkor dolgozni is tudok ha bulizni is. Ez nekem nem tetszett, ezért összeszedtem a cuccaimat és eljöttem itthonról. Ekkor találkoztam életem szerelmével, már második nap hozzá költöztem és teljesen felnöttem agyilag. Rá 4 hónapra megkérte a kezem (közben kibékültem anyámmal), arra 1 hónapra tervezetten terhes lettem. Idén összeházasodtunk, most 38 hetes vagyok. A sulit ugyan még nem fejeztem be, már csak 1 évem van, de jövöre tervbe van:) és már nem bulizok, nem iszok egyáltalán. Szóval meg lehet változni!

22/L

2010. aug. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Fuh utolsó.. Nem gondolod hogy kicsit hamari vagy?, ok értem én hogy van rózsaszin felhő meg minden... csak most akkor gyerek+suli+munka?+22 évesen? háthh szerintem még orra fogsz esni... meg akár hogy nézem 22 vagy és még nincs csak 8 állt. a kezedben... :S:S
2010. aug. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!