Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a "hiszti" oka? 3...

Mi lehet a "hiszti" oka? 3 hónapos iker lányaim vannak. Az egyikőjüknél semmi változás, de a másik Kislány 4-5 napja nagyon megváltozott.

Figyelt kérdés
Úgy kezdődött, hogy nem akart vacsorázni. Úgy visít, mintha ölnék, amikor az anyatejjel kínálom a fürdés után. Azért gondolom, hogy nem a tejjel van a baj, mert a másik gyerek eszik ugyanúgy, illetve a nap többi részében nincs gond. Dobálja magát, megfeszül és visít, ahogy a torkán kifér. Nem nyugszik meg karban sem, letéve sem, pedig ezelőtt gond nélkül elaludt a vacsora után. Ha lenyugszik, magától elalszik. Ha kicsit később még felébred, akkor az ágyában fekve megtudom etetni (bár kb. felével, mint amúgy, mert belealszik). Próbáltam már előrébb hozni a fürdést, de nem segített. Van ötletetek, mi lehet az oka? Lehet, hogy valami baja van, fáj valamije?
2009. nov. 16. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem már 4,5 hónaposak a hármasikreim (lányok). igaz, ők tápszeresek, de az egyikük, aki nem egypetéjű kb. 2,5 hónapos korában kezdte ezt és 3 hónapos korára már a napközbeni étkezéseknél is ezt csinálta. CSak akkor volt hajlandó enni, ha már nagyon éhes volt, de ez akár 6-7 óra is lehetett a két evés között. Persze meg is ijedtem, hogy mitől lehet. Választ azóta sem kaptam rá, viszont kb. 2 hétig ment ez, utána megkértem az orvost csináljunk egy vérvételt, hátha abból kiderül valami. Végül is csak egy kisebb vérszegénysége volt, kaptunk rá Maltofert. Ez állítólag egyébként is étvágyat csinál. előtte mikor voltunk a dokinál-tehát vérvétel előtt- pedig ajánlotta a béres cseppet.A maltofertől iszonyatos hasfájása lett, aztán gondoltam egyet, nem az ajánlott 2*3-as mennyiséget adtam abéres cseppből, hanem egyszerre a 6 cseppet. Hogy most ez segített-e, nem tudom, de azóta eszik. Igaz, még most is vele küzdök a legtöbbet, mert persze nem úgy eszik, ahogy az a nagy könyvben meg van írva, hanem úgy, hogy 4-5 óránként 200 ml-t. Viszont ha én akarom őt megkínálni, nem eszik, csak akkor, ha ő szól, hogy éhes (azaz elkezd sírni). Úgyhogy kiszámíthatatlan. Sokszor egyébként a vashiány okozhat a babáknál étvágytalanságot. De nálunk az rendben volt.

Hát nem tudom, ezzel segítettem-e, de gondoltam leírom, nálunk hogy volt. Egyébként ő éjszaka evett egyedül normálisan, azaz alva. Napközben is próbáltam úgy, hogy mikor aludt, egy ideig ment is, de aztán egy pár nap után már erre is felébredt.

Ja, és még valami eszembe jutott, a szopisztrájk. Erről bővebben nem tudok, ill. a megoldásról, de van ilyen is.

Sok sikert, és kitartást!

2009. nov. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy szoptatod-e a babákat, vagy lefejt tejet kapnak? Arra emlékezz vissza, történt-e valami az utóbbi időben, hogy a baba így viselkedik? Váltottál-e cumit, üveget, vagy szoptatásnál változtattál-e valamit?

Lehet, hogy szopisztrájk, ami cumisüveges babáknál is előfordulhat! Igen, ilyenkor hasznos lehet a félálomban etetés, akkor könnyebben elfogadja az üveget, mellet, mert már álmos. Próbáld meg félhomályban nagyon nyugodt, csendes körülmények között etetni, akár félálmában is. Hátha segít! Éhen nem fog halni, mert ha éhes, akkor megeszi!

2009. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nagyon hasznos volt, kedves hármasikres Anyuka, hogy megosztottad a tapasztalatodat. Lefejt anyatejet kapnak, ha tehetem, közvetlenül evés előtt fejtet, ha nem, hűtőből melegítve. Tudtommal nincs változás, és a másik baba továbbra is jól eszik.

A visítás egyébként akkor kezdődik, amikor kiveszem a kádból, és elkezdünk öltözni. Ezt a részt mindig is utálták, de utána mindig jól ettek.

Amúgy ők is 4-5 óránként esznek 200-220 ml-t, a "problémás" kislány pedig mostanában valóban csak akkor, ha már ő kéri, sokszor túl az 5 órán. Az esti cirkusz után viszont gyakorlatilag átalusszák az éjszakát.

2009. nov. 16. 21:30
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Hármasikres Anyuka!

Ide írok, ez mégis csak az én kérdésem, nem akarok a másik helyen offolni. Szeretnélek megkérdezni, rengeteg ráérős idődben nem lenne kedved egy kicsit "beszélgetni"? Persze nem itt a nyilvános fórumon, leginkább emailben, aztán később talán telefonon is. Nem akarok erőltetni semmit, de nekem annyira jó olvasni a tapasztalataidat, és olyan jó egy olyan valakinek mesélni, aki nemcsak megérti, de tudja is, miről beszélek.

Ha terhes számodra ez a kezdeményezés, természetesen semmi gond. Köszönöm.

2009. nov. 18. 12:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogyis terhes! Nagyon szívesen! Persze azt nem mondom, hogy hú, de sok időm van, de amint van egy kis szabadidőm, általában a gép előtt vagyok. Ez kapcsol ki a legjobban,elmenni itthonról meg nem tudok. Aludni napközben szintén nem, és a tv se köt le. Szóval persze. Na, jó nem is magyarázkodom. szóval persze!
2009. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem, nincs neked se privid, de igazából engem nem zavar, ha mondjuk megtalálnak iwiw-en. Aki akar az így is könnyen megteheti. VAgy van más ötleted, mert akkor addig azért csak nem írnám le. :D

Én örülök, ha valaki tudja, milyen is ez a helyzet. Ezért tartom is a kapcsolatot más hármasikresekkel is, sőt van egy kettes ikres anyuka, aki a legjobban biztatott, amíg terhes voltam.

Na, de majd a többit priviben!

2009. nov. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Engedélyeztem a privát e-mail-t, ha olvasod, légyszi menj rá, és ha látom a gmailben, hogy írtál, majd "visszatitkosítom" :-)
2009. nov. 19. 22:55
 8/8 anonim ***** válasza:
El is küldtem, csak anevem írtam
2009. nov. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!