Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számodra az ér többet ha a...

Számodra az ér többet ha a szüleid által valamid lesz, pl vesznek neked autót, lakást, házat, valamit. Vagy az ér többet a szemedben amiért te magad dolgozol meg?

Figyelt kérdés
Soha nem irigykedtél olyanokra akiknek valamit megvettek a szüleik neked pedig nem?

2021. jún. 15. 14:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Számomra ennek nincs jelentősége. Magam dolgoztam meg mindenemért, amim van, mert a szüleim nem támogattak. Jobban örültem volna nyilván, ha nem kell güriznem olyan alap dolgokért, amiket másoknak még sokkal szegényebb családokban is megadnak (jogosítvány, kollégiumi díj stb.), most sokkal előrébb tartanék, és nem lenne ekkora a stressz szintem sem.

Nem ér többet semmim, csak mert többet szoptam vele, mint mások.

2021. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Azt becsülöm meg jobban, amit a szüleimtől kapok, magamra egyáltalán nem költök szívesen. A szeretteimre viszont képes vagyok gondolkodás nélkül kiadni nagyobb összegeket is (ha van).
2021. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy furcsa lesz, amit írok, de nekem mindegy volt. Nincs és nem is volt bennem bizonyítási kényszer, hogy "képes voltam egy lakás/autó árát összeszedni".
2021. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanannyit ér.
2021. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
23%
Egyértelműen az ér többet, amiért én dolgoztam meg. Jelenleg sok hosszú albérletben töltött év után egy olyan lakásban élünk, ami a szüleimé. Nekem megalázó ez az egész, hogy én magam képtelen lennék egy lakást megvenni. De már belefáradtam az egészbe, az egészségem sem jó, ezért adtam fel a büszkeséget.
2021. jún. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Mindkettőt ertekelni kell. Jólesik a tudat hogy megdolgoztam valamiert es meg tudom venni. De lakast venni nem tudtunk volna segítség nelkul. Szóval örülünk hogy segítettek, így azért könnyebb. Ez egy erős alapnak nagyon jó, amivel előrébb tudunk jutni, ha megdolgozunk érte.
2021. jún. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%
Èn megbecsülős fajta vagyok, ezt láttam, erre neveltek. Ugyanúgy megbecsülöm amit kapok és azt is amit veszek. Nincs jelentősége ilyen szempontból.
2021. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

Mind a kettőt, de talán a szüleimtől, nagyszüleimtől származó örökségre még jobban vigyázok. Erkölcsi kötelességemnek érzem, hogy amiért mások dolgoztak meg, azt biztosan megőrizzem és továbbadjam a következő generációnak.

A saját magam által megteremtett ingatlanra is vigyázok természetesen, mert azért meg én dolgoztam meg, de bátrabban merek befektetni vele például.

2021. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%
Amit anyukámtól kaptam, sokkal többet ér. Ahhoz kötődik az, hogy szeretett, gondolt rám, az nekem egy egész életnyi gondoskodás összeadva.
2021. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Nekem többet ér h önerőből szereztem, ettől még nyilván irigyeltem azt aki megkapta és nem kellett güriznie érte.

A kettő nem zárja ki egymást

2021. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!