Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak a mai napig...

Miért vannak a mai napig kimondottan férfi munkák?

Figyelt kérdés
Manapság már egy házasságban a munkamegosztás nem úgy zajlik, mint régebben, hanem minden közös lett. Tipikus példák a főzés, mosás, takarítás. De az olyan munkák, mint például képek felfúrása, különböző dolgok megszerelése, nehezebb tárgyak pakolása még a mai napig is szinte kizárólag férfiak végzik. Ennek mikor lesz vége? Mikor lesz minden munka unisex?

2021. jún. 24. 21:20
1 2 3
 11/21 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"Miért vannak a mai napig kimondottan férfi munkák?" Mert vannak olyan munkák, amiket a fizikai erőigényük (kőműve stb) vagy a jellegük miatt (marha letaglózás stb) a nők nem bírnak hosszú távon végezni, és emiatt nem is vállalják jellemzően.

"Manapság már egy házasságban a munkamegosztás nem úgy zajlik, mint régebben, hanem minden közös lett." Ideális esetben.

"De az olyan munkák, mint például képek felfúrása, különböző dolgok megszerelése, nehezebb tárgyak pakolása még a mai napig is szinte kizárólag férfiak végzik." Mert ezek fizikailag nehezebb munkák, és a nők jellemzően nem szeretnek ezzel foglalkozni.

"Ennek mikor lesz vége? Mikor lesz minden munka unisex?" Ha van józan ész, akkor soha.


A kérdés egyfajta feminista egalitárius megközelítést sejtet. Az a baj, hogy sokan nem értik, hogy a férfi és nő "egyenlősége" nem jelenti azt, hogy "azonosak". A lényeg, hogy mindkettő annyit és olyant dolgozzon, hogy egyikük se rokkanjon bele és a közös dolgok, célok teljesüljenek. Nem szükséges, hogy a mosás, főzés, kutyasétáltatás felét a férfi, a festés, villanyszerelés felét a nő végezze el. Tudomásul kell venni, hogy a férfi és a nő másra lett kitalálva az evolúció/a Teremtő által (amitől el szabad térni, mert vannak vadászpilóta nők és férfi nőiruha-készítők), de ezt nem szabad erőltetni, maximum támogatni.

Az emberek bizonyos helyzetekben érzik magukat jól. Amiben jól tudnak teljesíteni. A nők kevésbé agresszív, bevállalós jelleme miatt kevesen lesznek vadászpilóták vagy bankigazgatók, míg a seggükön megülés miatt kevesebb férfi szeret számokat rendezgetve könyvelni (talán).


Mi volt a kérdés érzelmi indoka, háttere?

2021. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%
Hát amikor én a mostmár férjemmel összejöttem, egy szöget nem tudott a falba verni, összeköltözèskor én hoztam szerszámosládát meg fúrót, csiszolót a lakásába először, mert neki nem volt, csak egy csillivilli kalapácsa amin még rajta volt az árcímke. Azért tanulgatta meg használni a szerszámaimat, mert ciki volt neki, hogy az asszony csinálja a férfimunkát, de azóta se akarok rábízni semmi barkácsolást, mert nem túl jó az érzéke, se a kézügyessége az ilyen dolgokhoz. Azért próbálkozik, de inkább kevesebb, mint több sikerrel. Emellett a “női” munkákban sem jeleskedik, bár azon a terepen is igyekszik fejlődni. Ezek után igenis pakolgassa néha a nehéz tárgyakat, de néha annak is annyira nyögvenyelősen áll neki, hogy gyakran inkább megcsinálom azt is én. Akkor szólok neki, ha tényleg nem bírom el az emelnivalót, vagy kétemberes a dolog.
2021. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%
Mert a férfiak és a nők nem egyformák, sem fizikálisan, sem hormonálisan.
2021. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
A nehéz fizikai munkát a nők nagy része a testfelépítéséből adódóan nem bírja hosszú távon, ennyi az objektív biológiai tény. A többi társadalmi kreálmány. Szerelni, programozni, bármi egyéb (nem nehéz fizikai) munkát végezni nemtől függetlenül bárki tud, ha van érzéke hozzá. Igazságos az lenne, ha mindenkinek lehetősége lenne az egyéni érdeklődése és tehetsége kiélésére, nemtől függetlenül. Lehet, hogy így is pl. kevesebb nő menne mérnöknek, mint férfi. A lényleg, hogy az a nő, aki viszont mérnöknek tanul, ne szenvedjen hátrányt emiatt. Ahogy egy óvóbácsi se szenvedjen hátrányt. Mikor jutunk el idáig? Nem tudom.
2021. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%

Bátyám felnőtt férfi nyugdíjas anyámnál él. Minden fizikai munkát anyám csinál a ház körül. Vagy nagy ritkán embert hív, hogy megcsinálja.

Ha itt leszakad a hó-idén/tavaly nem igen volt ilyen, akkor is legtöbbször nőket látok havat lapátolni...

2021. jún. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%
14. Én harmincas vagyok, de apám elég keményen belém sulykolta, hogy nőként ez meg ez ne érdekeljen. Volt hogy lelki terrorral, ócsárlással, a nők ilyenek-olyanok gúnyolódással. Miközben anyám volt a családfentartó nagyrészt. Azt érte el, hogy évekig cél nélkül tengődtem, mert azok a dolgok amik érdekeltek mind "fiúsak" voltak. Neki köszönhetem, hogy egyáltalán nincsen önbizalmam és huszonévesen volt egy nagyon rossz nőgyűlölő korszakom nőként. Fiútestvérem meg egy egoista here lett. Na, erre jó a hímsovinizmus.
2021. jún. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
18%
Az a te hibád, ha magadra vállalsz női munkákat🤷🏼‍♂️
2021. jún. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
88%

Egyre kevesebb ilyen lesz szerintem. Én utálok főzni, párom szeret. Ő utál vezetni, én szeretek. Nálunk a férfi főz, a nő meg sofőrködik. Sokan húzzák rá a szájukat még mindig. Meg jön a "jaj egy nőnek tudnia kell főzni" hiába kérdezem meg hogy "az hogy nem szeretek és nem tudok főzni az mióta jelenti ugyan azt?" Itt már elfogy a tudomány. Mert náluk még mindig ez a "norma"


Úgyhogy annyira az általános háztartási teendők se közösek a többség szemében.


Takarítás helyett is akármikor inkább kicserélek egy csapot vagy megjavítom a wc tartályt. Bár én takarítok.

2021. jún. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

16-os

Sajnálom! Én is harmincas vagyok, és sok tekintetben hasonló közegben nőttem fel. Meglett a nyoma sajnos. A legjobbakat kívánom neked.

2021. jún. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

#12 ilyen vélemény mellett azért felmerül bennem a kérdés, hogy biztos vagy abban, hogy jó választás volt?


#16 kitartás, szépen építsd fel magad és sikerülni fog minden, amit szeretnél. ;)


Kérdező, azért vannak férfi munkák, mert van férfi nem. (Bár lassan látványosan elfogy a különbség fizikális téren is a két nem között...)

2021. jún. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!