Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak a mai napig...

Miért vannak a mai napig kimondottan férfi munkák?

Figyelt kérdés
Manapság már egy házasságban a munkamegosztás nem úgy zajlik, mint régebben, hanem minden közös lett. Tipikus példák a főzés, mosás, takarítás. De az olyan munkák, mint például képek felfúrása, különböző dolgok megszerelése, nehezebb tárgyak pakolása még a mai napig is szinte kizárólag férfiak végzik. Ennek mikor lesz vége? Mikor lesz minden munka unisex?

2021. jún. 24. 21:20
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

20-igen jó választás volt. Mivel egyrészt senki sem tökéletes, másrészt nekem nem derogál szöget verni a falba vagy felfúrni egy polcot, sőt kifejezetten szeretek barkácsolni, nem is várom el, hogy automatikusan ő csinálja, csak azért mert valaki szerint ezek “férfimunkák” mert mint írtam a férjemnek nincs ehhez érzéke, rossz a kézügyessége. Arról aztán igazán nem tehet. Szóval ha én jobban-szebben megcsinálom, minek erőszakoljam rá, ha a végeredmény ráadásul nekem se fog tetszeni? Ennek ellenére, ahogy leírtam igyekszik, próbálkozik részt venni a háztartás működésében, ma reggel például palacsintát sütött. Nyilván nem volt olyan finom, mint az enyém, de teljesen ehető volt. Amióta már nagyobb a terheshasam nem enged takarítani sem, ő akarja csinálni, ahogy kb minden mást is. Nyilván az se olyan alapos, mintha én csináltam volna, de a szándék megvan. Pár hónapja kellett szúnyoghálót cserélni az egyik ablakon, ezúttal azt is ő csinálta, hát nem lett túl szép, de eddig nem jött át rajta semmi.

Nem azt írtam, hogy nem csinál semmit, hanem hogy nem olyan ügyes, mint én. Nem gondolom, hogy egy jó párkapcsolat alapja az lenne, hogy ki veri be a legtöbb szöget a falba a lakásban.

Az exem a betonozástól kezdve a szobafestésig mindent csinált, közösen csempéztük le az anyja konyháját is, ettől függetlenül egy emberi kapcsolatra alkalmatlan pszichopata volt. Hát ezerszer is inkább a férjem, mint ő, az összes barkácstudásával együtt.

12

2021. jún. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!