Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire általános, hogy a...

Mennyire általános, hogy a tanár-tanárral, az orvos-orvossal, az ügyvéd-szintén ügyvéddel jön össze?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 18:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Pedagógus vagyok egy közepes méretű település körzeti iskolájában. A tantestület létszáma 25 fő. Ebből két házaspár van. Korábban három házaspár volt nálunk, egyik nyugdíjba ment, így maradt kettő.
2010. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Gyakori, mert egyrészt az egyetemen, főiskolán összejöhetnek és együtt maradhatnak, másrészt a közös munkahelyen szintúgy. Hasonló az érdeklődési körük is, szóval elég nagy az esély.
2010. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
valamelyest
2010. nov. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Sokan az egyetemen ismerkednek össze. Én mégis azt mondom, hogy az én nő évfolyamtársaimnak nem diplomás párjuk van. Ha mégis, akkor teljesen más a végzettsége.

Pl. tanár nő, programozó férfi

ügyvéd nő-tanár férfi

egy ismerősöm: orvos nő és tanár férfi

tanár nő, orvos férfi


Legtöbb ismerősöm: nő diplomás, férfi érettségi technikum.

Ne kérdezzétek miért! :D

2010. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Igen nagy az esélye! A közös szemléletmód, társaság, munkakör valóban sokat számít. Az értelmiségi réteg, nem szeret színvonalán alább adni. (ezzel most nem feltétlen diplomásokra gondolok, inkább az olvasott, művelt emberekre, ugyebár a kettő nem mindig jár együtt, főleg napjainkban. ) Például én a páromat a hasonló poliikai nézetei, és ambiciói miatt szerettem meg előszőr. Utána kiderült, hogy mindketten Nemzetközi szakirányon vagyunk. Teljesen kiegészítjük egymást :)
2010. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

szerintem orvosoknál a leggyakoribb. ők úgy el vannak szállva maguktól, hogy szóba sem állnak olyannal, akinek nincs dr a neve előtt.


a tanároknál talán a legkevésbé.

a jogászoknak is elég nagy az arcuk, bár lehet, hogy ők néha lejjebb adják, bár a minimum náluk is, hogy legyen a párjuknak diplomája valami magasabb presztízsű egyetemről.

2010. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim is tanárok voltak mikor megismerkedtek ugyanabban a suliban :)

Valóban azért gyakori mert ugyanazon helyen vannak, van közös téma, és nem kell az ismerkedéssel bajlódni hiszen ott van helyben :)

Ez ugyanolyan mint amikor egy osztályba járók jönnek össze.

Nekem a gimis osztálytársam a férjem :)

2010. nov. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 18:56, annyit tennék hozzá, hogy egy orvos férfi talán jobban megérti, ha például egy intenzíves ügyelet után nem az a legnagyobb bajom, hogy leszakadt egy gomb az ingéről... Amúgy tapasztalatom szerint aki "el akar szállni magától", az dr. nélkül is könnyedén meg szokta tenni.

(Egy orvos)

2010. nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Az orvosisokat ezennel megvédeném! :D

A párom orvosira jár, nincs elszállva magától, sőt én büszkébb vagyok arra, hogy ő orvosis, mint ő saját magára :P

A barátai akik szintén orvosira járnak egyáltalán nincsenek elszállva maguktól, sőt...

Az én ismeretségi körömben nem gyakori, hogy orvos-orvossal, ügyvéd-ügyvéddel stb. Ismerek egy párt akik orvosisok mindketten de ott már egyetem előtt együtt voltak...

Sőt nem is nagyon ismerek olyant aki egyetemen belül talált párt magának.

Persze vannak ellenpéldáim is, az idősebbek köreiből orvos-orvossal és tanár-tanárral ezen esetekben a nők jóval fiatalabbak mint a férfiak. (az általam tapasztalt minden esetben...)

Én pszichológiát tanulok szóval köszönő viszonyban sem állok az orvosis diákokkal...

Szerintem annyira nem gyakori...ez a felállás.

Orvosoknál talán gyakoribb mert a fél életüket eltöltik az egyetemen szegények:-S

2010. nov. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%

Kedves 18:56! Nem nagyon értek veled egyet. Nem beképzeltségből, de (a Te megfogalmazásod miatt is) az értelmiségi réteghez sorolom magam, mert van diplomám, és gyerekkoromtól kezdve mindenféle könyvet elolvastam, amit elém raktak.

A párom viszont csak egy szakmunkásképzőt végzett el, érettségije sincs. Hogy miért mégis Ő? Mert nagyon intelligens, gyors az észjárása, jót lehet vele beszélgetni és bohóckodni.


És a kérdezőnek válaszolva: szerintem a hasonló érdeklődési terület, közös ismerősök ugyanezen körből, és a közös iskola majd munkahely. A párom és én is a munkahelyen ismerkedtünk meg.

2010. nov. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!