Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire zárkózott?

Figyelt kérdés

Van egy elég fura unokabátyám, 28 éves most de ennyire zárkózott embert nem ismerek mást. Otthonról dolgozik, informatikán belül, de már vírus előtt is otthonról dolgozott, szóval ez nem új dolog.


Viszont konkrétan például ha megyünk hozzájuk, vagy bárki más megy hozzájuk akkor szobájából sem jön ki, nagyon nagyon ritka, hogy látni lehessen. De aztán mamája mondta, hogy például idén tudomása szerint még a falut sem hagyta el, de kapun kívül sem nagyon megy ki.


Amennyire tudom mikor családtagjai bevásárolnak ilyesmi, akkor meghozatja amire szüksége van, aztán ennyi kb, szóval még boltba sem jár igazából.


Pedig amúgy semmi baj nincs vele, mármint külsőleg, vagy úgy természetileg, februárban például pont sikerült úgy mennünk, hogy kinn volt konyhában, akkor beszélgettünk egy 10 percet, aztán visszavonult szobájába.


Elvileg egy valaki van, akihez néha át szokott menni beszélgetni, de amúgy semmi több, ha szociális életről nézzük.


Nyilván feszegetni sosem akartam, mert nem árt senkinek, csak olyan furcsa. Mi vesz erre rá valakit, főleg huszonévesen, hogy ennyire zárkózottan éljen?



2021. jún. 30. 22:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%
Fogadjunk , hogy a "mama" már nyugdíjas?
2021. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A mamája igen, amúgy én mamám is, szülei még nem.
2021. jún. 30. 22:45
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Nemtudom mi veszi rá de szerintem se normális. Én 29 vagyok amúgy messze áll tőlem az ilyen zarkozottsag.

Gondolom extra introvertált, vagy depressziós. Lehet épp a környezettől a falutól és a családi háztól zárkózik el. Fura, de néha az ember a saját szobáján kívüli világot nem akarja elismerni mint a valós világ. Akkor sem, ha fizikailag egy házban van. Inkább elzárkózik. Én egyszer egy londoni albérletben éreztem így, amolyan tömegszállás volt. A szobámat és a környéket szerettem, de magát a házat és a lakókat nem. Ezért csak akkor akartam látni, ha ki kellett lépnem az utcára. De elég depis időszakom volt

2021. jún. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem lehet valami pszichés problémája van.
2021. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy sok ilyen embert ismerek, annyi ,hogy kocsival vagy tömegközlekedéssel elmennek munkába, meg a bolt, ennyi az életük.
2021. jún. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, úgy nem látszik rajta, meg mikor februárban beszélgettünk akkor is ha nem " ismerném ", akkor nem tűnt volna fel semmi különös.

Ma volt nálunk egy rokon, aztán szóba került, hogy mi újság velük - szüleink testvérek, így vagyunk unokatesók - így jött szóba, hogy róla viszont sokat nem tudni, aztán kezdtem el gondolkodni, hogy vajon miért lehet ilyen.

2021. jún. 30. 22:57
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Hát amúgy most én is hasonlóan töltöm a napjaim. Egyetemista vagyok, de ugye eddig távoktatás volt és online óráim voltak, majd tanultam és ez igazából majdnem teljesen ki is tölti az egész napot (most ennyiből a home office is hasonló). A szüleimmel élek és anyukám jár például bevásárolni, apukám jár postára stb., tehát ők intézik így kollektívan a család dolgait. Nekem pedig nincsenek külön, személyes elintézendő dolgaim. A barátaim távol élnek tőlem és nagyon nehéz közös időpontokat egyeztetni (más programjuk is van, nyaralnak, dolgoznak, tanulnak, elutaztak hosszabb időre stb.) és emiatt velük most nem tudjuk megoldani a találkozást, programokat. A családom egyáltalán nem ér rá. Egyedül pedig nekem nincsen annyira kedvem ide-oda mászkálni, pláne a melegben (én nagyon nem szeretem). Úgyhogy nem nagyon járok rendszeresen sehová (pl. boltba és hasonlók), egy átlag napon nem hagyom el a házat és sokat vagyok bent a szobámban is (én hacsak nem valami direkt társas programról van szó, akkor inkább egyedül szeretek tanulni, filmezni, pihenni, olvasni stb., legalábbis a háttérzaj, hangos beszélgetés, ajtó nyitogatás, trappolás, mászkálás stb. zavar és, ha van lehetőségem inkább elvonulok és akkor nem zavarjuk egymást). Amúgy nincsen bajom a vendégekkel, rokonokkal stb., de nem mindig van hozzá hangulatom sem. Most ennyiből rám is mondhatná bárki, hogy biztos antiszociális vagyok, depressziós meg mindenféle pszichés problémám van, holott szó sincsen róla. Szimplán így alakult az életem. Persze, ha valaki tartósan így él, akkor annak lehetnek más okai is, de szerintem ez sem törvényszerű és kívülállóként nem biztos, hogy mindenre van rálátásunk.
2021. jún. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon hasonló Ő is. Csak olyan fura, hogy nem kell neki pl barátnő, vagy úgy egyáltalán nem kíváncsi pl rokonaira, ismerősökre, ha már mennek hozzájuk.
2021. jún. 30. 23:13
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát most az nem feltétlenül döntés kérdése, hogy van-e barátnője az embernek. Azért, ha valaki ilyen életmódot él, akkor azt gondolom egyértelmű, hogy korlátozottak a lehetőségei ismerkedés terén. Az interneten tud és akkor gyakorlatilag ki is fújt a lehetőségek tárháza. Valamint ennyi idősen eleve nehezebb szerintem, pláne ha az ember a munkája, a tanulmányai, a hétköznapi teendők során nincsen emberek között (persze pl. munkahelyen sem feltétlenül találkozol potenciális partnerrel vagy mondhatnám az egyetemet is, pl. nálunk csak egy-két fiú van az egész szakon és ők is foglaltak vagy melegek). Hacsak nincsen valami olyan hobbija vagy érdeklődési köre az embernek, ami kapcsán egy közösségbe tartozhat, ahol vannak ellenkező neműek is (mert én pl. jártam sportolni csoportos edzésekre, de oda 99%-ban nők jártak), akkor sok helyre nem tud menni. Pláne vidéken, ahol eleve kevesebb a szórakozási - kikapcsolódási lehetőség, kevesebb az ember, kevesebb a program. Legalábbis én így érzem vidéken lakva és nincs hozzá kedvem, hogy rendszeresen elvonatozzak a városba edzésre, koncertre, moziba stb. Szóval a nyár nekem mindig ilyen “holt időszak”, ha itthon töltöm. Valamint az is lehet, hogy nem olyan fontos számára egy kapcsolat vagy akár valóban nem is vágyik rá. Szerintem ez sem furcsa és nincsen vele baj. Nekem sincsen kapcsolatom és egyáltalán nem célom, hogy márpedig én mindenképpen szeretnék egy párt. Elvagyok így is, ha lesz lesz, ha nem nem és majd lesz később.
2021. jún. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De ennyi idős férfiként, úgymond ha nem csak párkapcsolati szempontból nézzük, akkor is meg tud lenni nő nélkül?
2021. jún. 30. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!