Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mitévő legyek!...

Nem tudom mitévő legyek! Merjek segítséget kérni?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy nagyon egyedül vagyok, és magányos is. Vannak gondok, az egyébként is hiányos családomban. Párom nincs, barátaim alig. Viszont lenne egy régi gimis osztálytársam akivel pár hetente találkozunk. Őszintén szólva már nagyon ki vagyok merülve lelkileg az említett dolgok miatt, olyan kilátástalan a helyzet. Viszont nem tudom hogy megpróbáljak-e segítséget kérni ettől a baráttól, konkrétan. Félek hogy túl nagy teher lenne neki, illetve hogy neki nincs akkora szüksége rám, mint nekem rá (neki jóval több szociális kapcsolata van) nem akarom "zaklatni" .

Előre köszönöm a rendes válaszokat!



#barát #magány #Lelki kimerülés
2021. júl. 9. 20:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megér. Mit veszthetsz? Ha neked van segítségre szükséged, akkor ne azon lamentálj, hogy a másiknak mire van szüksége. De valószínűleg pont azért van kevés kapcsolatod, mert ilyen kételyek miatt nem mersz mások felé nyitni.
2021. júl. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

"Félek hogy túl nagy teher lenne neki"


Ne akard már jobban tudni, hogy kinek mi mekkora teher... ne akarjál más fejével gondolkodni. Ne akarj mindig mindent jobban tudni.

2021. júl. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus önbizalomhiány. Igen, kérj segítséget. Még az is sokat jelent ilyen helyzetben , ha van kivel őszintén beszélgetni.
2021. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólókkal, de ha úgy érzed nyugodtan írj nekem, én szeretek beszélgetni mindenkivel :)
2021. júl. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Ne félj tőle segítséget kérni még ha csak meghallgat is már azzal is segíteni tud
2021. júl. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Pszichologus lehet segitene.
2021. júl. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
4%

Pszichológus.


A haverodat ne terheld. Komolyan beszélek, nálunk mindig én voltam, aki a legjobb barátnője problémáit a hátán vitte, mert ő nem akart szaksegítséget kérni.

És vele nem párhetente beszéltem, hanem szinte a nővéremnek tekintettem, ám idővel bevallom, elegem lett ebből.

2021. júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Komoly baj, Avaly, hogy megzavarod a kérdezőt pusztán azért, mert te elkövettél egy hibát! Ő nem te vagy! Nincs köze ahhoz, hogy te huzamos ideig eltűrted, amit nem akartál eltűrni. És semmi információnk nincs arról, hogy a kérdezőnek pszichológusra lenne szüksége, a barátok pont arra valók, hogy meghallgassák az embert, és az nem teher. Szó nincs arról, hogy a hátán kéne elvinnie.
2021. júl. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mivel írtad, hogy régi oszt.társadnak több barátja van, megpróbálhatnál először csak arról beszélni vele, hogy vágysz társaságba, ismerkednél, barátkoznál stb. Hátha elhívna akkor a saját köreibe/társaságába. Ha ő nem is, akkor írj rá másik régi oszt.társakra/ismerősökre és kérdezd meg, hogy nincs e kedve elugrani ide ode stb. Szerintem sokat segít, ha az embernek több barátja van, akikkel szórakozni eljárhat - velük nem kell feltétlen komoly témákról beszélni. Lehet pont megtalálod a lelki társadat, aki megértene és tudna segíteni.

De lehet ez a régi oszt.társad is megértene, csak próbálj ne egyszerre sokat rázúdítani, nehogy panaszkodásnak érezze - de ha úgy érzed, hogy benne van a lelkizésben, akkor nyugodtan dumcsizzatok.

2021. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy egyedül érzed magad barátok nélkül teljesen természetes. Van esetleg valamilyen hobbid, ami kapcsán új embereket ismerhetnél meg? Nem kell feltétlenül siklóernyőzni, vagy hegyet mászni... :D Ha pl. sokat olvasol, rajzolsz, játszol valamivel, esetleg animéket nézel (elég nagy animés közösségek vannak az országban), zenélsz, stb... akkor ezekkel kapcsolatosan megismerhetsz rengeteg új embert.


Azt nem tudom, hogy milyen családi problémáitok vannak és hogy azok megoldásában egyáltalán neked részt kellene-e venned. De ez ne tántorítson el attól, hogy boldog legyél. :))

2021. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!