Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most már végképp nem tudom...

Most már végképp nem tudom mitévő legyek. Kihez forduljak segítségért?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tettem már fel itt kérdést azzal kapcsolatban, hogy kihez forduljak az alábbi alvásproblémámmal kapcsolatban. Tehát, mint ismeretes, gyerek korom óta alvajáró vagyok. Nem szimpla alvajárásról van szó, hanem ilyenkor egy teljesen "másik" énem jön elő, tehát nem csak járkálok, hanem rendesen aktív vagyok, beszélek, cselekszem stb. Érdekes, hogy a nap történéseit, főként a munkámat szövöm bele az "álmomba". Pl régen diákmunkásként dolgoztam egy élelmiszerüzletben árufeltöltőként.. Hajnalban arra ébredtem a padláson (!) (a szobambol ki lehetett menni a padlásra) , hogy pakolom a polcra az ásványvizeket. Később mikor fagyizóban dolgoztam, akkor az ejszaka kozepen arra keltem, hogy az ablaknál állok és szolgálom ki az embereket fagyival, de kozben azon idegeskedem, hogy nehogy elazzanak az emberek( mert esett kint az eso).. Tudom így olvasva teljesen abszurdnak tűnik a dolog, de egyszerűen kihat az egész magánéletemre. Jelenleg pincérként dolgozom külföldön. Fizetőpincér vagyok. Ejszaka arra keltem, hogy ott allok a falnal, az éjjeli szekrenyre pakolom le a kávét meg az üdítőket (mintha az lenne az asztal), de kozbe meg latom hogy a masik asztaltól elmentek fizetes nelkul az emberek , es nezem a brifkómat, hogy fizettek e vagy sem... Reggel mikor felkeltem a brifkóm tárva nyitva volt, tehát valóban "aktívkodtam" az éjjel.


20 éves srác vagyok. Mint mondtam gyerekkorom óta fennáll ez a jelenség. Mindig mondták, hogy majd kinövöm, dehat nem akar eljonni ez a pillanat. Több, mint két éve kevert szorongásos és depressziós zavarral küzdök. Szedtem mar altatót (Ataraxot ) illetve Antidepresszánst ( Valdoxant), egyik sem használt. Az ataraxtól rémálmaim voltak, a Valdoxan pedig csak fokozta az éjjeli aktivitásomat. Voltam már Pesten a Honvéd Kórház Alváslaborjában. Bíztam benne, hogy befektetnek és akkor a saját szemükkel látják a helyzetet . A doki akinél voltam (azt hiszem főorvos vagy valami elég magas beosztású volt ) azt mondta, hogy felelseges befekudnom, mert csak az éjszakai ügyeletes nővéreket "szórakoztatnám" Elhiszi amit elmondtam neki, tipikus jele a Somnambulismusnak. Felírt Rivotrilt meg pszichoterápiat . A Rivotrilt nem valtottam ki es nem is szeretném, mert nem hiszem hogy az lenne a megoldás ha eros nyugtatóval ölöm meg a központi idegrendszeremet. Pszichoterápiára járok egy aranyos pszichológus nőhöz( most hogy kint vagyok kulfoldon igy ritkábban, de eddig heti rendszerességgel jártam). Sajnos az alvasom tekintetében semmi javulás, s ezt ő el is mondta, hogy valószínűleg az agyamban nem mukodik valami ugy ami kene es az pszichoterápiával nem orvosolható.


Kérdem én akkor megis mi tévő legyek?

Valóban kihat a magánéletemre. A baratnomnek mikor egyutt alszunk félóránként kell vissza húznia az ágyba. Persze nem mindig, mert van amikor 1 hétig semmi problema, van amikor meg ejszaka tobbszor is.

Koszonom ha vegig olvastad, s van valami építőjellegű hozzászólásod !



#Somnambulismus
2016. jún. 3. 00:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd be a youtube-ba hogy alvajárás és választ kapsz a kérdésedre. Van sok riportműsor a témáról.
2016. jún. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2016. jún. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

itt adnak egy ket tippet, hatha van koztuk szamodra uj

bocsi csak angol oldalt talaltam, remelem nem gond:

[link]


ez eleg szakmai:

[link]

2016. jún. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!