Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az örökbefogadás csak azoknak...

Az örökbefogadás csak azoknak tart 10 évig, akik csecsemőt / újszülöttet akarnak örökbefogadni?

Figyelt kérdés
Én azt hallottam, hogy ha valaki örökbe akar fogadni, az legalább 10 év, mire hozzákerül egy gyerek, igaz ez?
2010. aug. 27. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt hallottam!

Ugyanis nagyon kevés az olyan szülő, aki csecsemőkorában lemondana a gyermekéről, viszont sok olyan pár van aki csak csecsemőt fogadna örökbe!

Sokan nem szívesen fogadnak örökbe pl.: roma kisbabát.

Talán aki már kicsit nagyobb 2-3 éves gyereket akar örökbefogadni, az hamarabb "sorra kerül"

2010. aug. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz egy olyan anyát, aki a szülés után azonnal lemond a gyerekről a te nevedre, a kórházból már te viheted haza a picit. Tehát nem kell évekig várni.
2010. aug. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Én kifejezetten 3-6 évest szeretnék!
2010. aug. 27. 10:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöméknél 5-6 év volt, de ők újszülöttet kértek.

Függ attól is gondolom, hogy milyen szempontokat adsz meg.

2010. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor ez a sok év végülis nem is a jogi dolgokra kell, hanem egyszerűen nem tudnak a pároknak olyan gyereket adni ennyi ideig, aki számukra megfelelő lenne?
2010. aug. 27. 10:51
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A jogi dolog is hosszadalmas, de 10 évig nem tart, max. 1-2 évig. Alapítványoknál is érdeklődj, nem csak a gyámhatóságnál.
2010. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2010. aug. 27. 13:23
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha örökbe akarsz fogadni be kell szerezni a megfelelő alkalmassági papírokat a Tegyesztől,miszerint alkalmas vagy x korú gyermek örökbefogadására!Ezek a papírok:Pszichológiai vizsgálat,környezettanulmány,orvosi alkalmassági vizsgálat,tanfolyam,keresetigazolás..Ez kb. fél évet vesz igénybe.

Amint ezek a papírok megvannak jelentkezhetel Egyesülethez,Alapítványokhoz,ahol újszülöttet tudsz örökbefogadni.Várakozási idő 3-4 év.

Ha idősebb gyermeket szeretnél örökbefogadni,akkor a Tegyesztől lehetséges...ahol a várakozási idő megyétől függ..de szerintem egy 3-6 éves gyerek örökbefogadása kb. 3 év alatt sikerül!Sok sikert!Egy örökbefogadó anyuka!:)

2010. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!! :)
2010. aug. 27. 13:41
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen!Örülök,hogy segíthettem!:))
2010. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!