Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeret engem ez a férfi vagy...

Szeret engem ez a férfi vagy csak ő maga sem tudja, milyen az igazi szerelem?

Figyelt kérdés

Azt mondta, hogy el tudja velem képzelni az egész életét. Hogy gyereket akar tőlem. És hogy úgy gondolja, jó anya lennék. Hogy mióta 2 éve együtt élünk, azalatt ő nem gondolkozott azon, hogy milyen lenne mással. Van hiányérzete, ahogy az embernek a legjobb dolgokban is van hiányérzetük, de ettől még ez nem azt jelenti, hogy én nem lennék elég jó neki, vagy hogy ő jobbat akarna. Voltak köztünk problémák, amik miatt elhidegültünk egymástól és ezért már nem szeret úgy, mint az elején, de ő ezt csak átmenetinek érzi és mindent megtesz azért, hogy ezen változtasson, mert az első évünk az tényleg nagyon szép volt. És tényleg megtesz mindent már hónapok óta, csak én érzem úgy, hogy ez csak színjáték.


Merthogy én mindig azzal szekálom, hogy úgy érzem, nem vagyok neki elég szép, és hogy ő tulajdonképpen csak azért van velem, mert fél összejönni egy igazán jó nővel.

Erre vagy nagyokat hallgat, amivel megőrjít, vagy kifejti, hogy egyáltalán nem hiszi azt, hogy neki jobb lenne egy sokkal szebb nővel. Ő elsősorban nyugalomra vágyik, és nem biztos, hogy azt pont egy bombanőtől kapná meg. Hogy ő egyáltalán nem vágyakozik titokban ilyesmi után, mint ahogy én azt képzelem. De amikor meg a hiányérzete felől faggatom, csak nagyokat hallgat. Valószínűleg egyébként ő sem tudja, mit hiányol belőlem. Azt állítja, nekem is van hiányérzetem felé, mert állandóan szekálom pl. a sok internetezés miatt. De nem érti meg, hogy nekem olyankor Ő hiányzik és nem benne hiányolok valamit. Ő viszont mintha mégiscsak nem egészen ilyen nőről álmodott volna. De azt mondja, ő nem nagyon álmodozott előre.


Azt mondta, én azért vagyok neki az igazi, mert tud velem élni. Én meg azt mondtam neki, hogy szerintem az ember sok emberrel tud élni, de az igazi az, aki nélkül nem tud, vagy nem akar élni. Azt mondta, hogy de hát szerinte sokkal több az, hogy ő tud velem élni. És hogy nem lehet sok mindenkivel együtt élni. Egymás mellett lehet, de együtt nem olyan egyszerű akárkivel élni. És szerinte ez több, mintha úgy érezné, hogy nem tud nélkülem élni.


Megkérdeztem, el tudja-e képzelni az életét mással. Azt mondta, ha szétmegyünk, akkor igen. Azt mondta, lehet hogy évekig nem lenne senkije, dehát egyértelmű teljesen hogy mindketten újrakezdenénk mással. Hiszen nem 60 évesek vagyunk, hanem 30. Hogy most nem tudja elképzelni mással, hisz 2 éve együtt vagyunk és nem képzelődik ilyeneket, de amúgy igen, el tudja képzelni hogy más legyen a párja. Én megmondtam neki, hogy én nem tudnám újrakezdeni már senkivel 32 évesen.


Olyan szerelmesek voltunk az elején. Láttam őt sebezhetőnek és akkor nem volt bennem ennyi kétely. Az egész beszélgetés abból indult, hogy nyár elején megmondtam neki, hogy nem tudom vállalni azt, amiben megegyeztünk, hogy ideje lesz gyereket vállalnunk, mert már nem érzem úgy, hogy szeretne engem. És nem hazudott. Elmondta akkor is nagyjából azt, mint amit leírtam az előbb. Akkor én két dolgot hallottam meg az egészből: már nem szeret úgy és nem vagyok a szemében jó nő.

Innen kezdve hiába törte kezét-lábát egész nyáron, minden puszinál ezek a szavai visszhangoztak a fülemben.


Most újra megbeszéltük, mert már tarthatatlan az egész és jórészt miattam.


De én még mindig azt tudom leszűrni az egészből, hogy ő tulajdonképpen nem igazán szerelmes belém. Talán soha nem is volt annyira, csak nem vettem észre.

Mert én úgy gondolom, hogy neki azért van hiányérzete, amit nem tud megfogalmazni, mert nem szerelmes belém.

És olyan józanul ki tudja mondani, hogy el tudja képzelni, hogy más legyen a párja. Megmagyarázza logikusan, ahogy én is elmagyaráznám egy 18 éves tinédzsernek, hogy dehogynem leszel még te szerelmes...De én azt hiszem, hogy egy szerelmes embernek ezt hiába magyarázzuk. Ha egyetért vele, akkor nem is szerelmes. Mert a józan ész szerint valóban ha szétmegyünk, lesz nekem is még párom. De nem tudom elképzelni sem ezt. Ő viszont igen.


És nem tudom, hogy ez abból adódik, hogy még nem talált olyan nőt, akibe igazán szerelmes lehetne, vagy csak a jelleméből fakad. Ő ugyanis elég kiegyensúlyozott ember. Amikor veszekszünk vagy felvetem azt a kérdést, hogy lehet hogy szakítanunk kéne, meg hogy nem tudok neki gyereket szülni, és közben vörösre bőgöm a képemet és egy hét alatt leadok 5 kilót a 45-ből, és képtelen vagyok bármilyen szellemi munkára, pl. tanulás...Ő olyankor is totál higgadtan leül a tankönyve fölé és felkészül a viszgára. Még akkor is, ha ez azzal jár, hogy totál új helyen, totál egyedül újra kell kezdenie az életét. Az én házamban lakunk, tehát ha szétmegyünk, neki nem marad más az albérletnél, mert vidéken a szülei lakóhelyén nincs munka. De ő ettől nem esik kétségbe. Még amikor konkrétan tudom, hogy nagyon szerelmes volt belém, és akkor is kikészítettem mindkettőnket valami rögeszmém miatt, bár 1 hétig nem szóltam hozzá és nem tudta miért, ő akkor is felkészült a vizsgára. Én elhalasztottam. Néha az az érzésem, ha a világ összedőlne a feje fölött, ő akkor se esne kétségbe. Nincsenek olyan szélsőséges érzelmi hullámai, mint nekem. És talán ezért nem érzem azt sem, hogy igazán szeretne. Más dologban is ilyen higgadt, nyugodt. Tulajdonképp épp ez a tulajdonsága az, amit nagyon szeretek benne. Azt hiszem, még soha az életben nem hallottam ordibálni. Talán ő nem is képes túl nagy érzelmekre. Azt mondta, egyszer érezte azt egy lány miatt, hogy neki úgyse lesz soha más, de hát aztán lett, és ő már ebből tudja, hogy az ember úgyis túllép és lesz neki más. És nem tudom eldönteni, hogy azt a lányt szerette igazán, vagy csak egyszerűen 18 éves volt és ma már a szerelmet is másként éli meg. Tény, hogy már nekem se olyan, mint 10 éve. Nincs az a rózsaszínű boldogság. Már nem hiszem azt sem, hogy csak egy igazi van. Tudom én is, hogy van sok. De mégse hiszem, hogy újra tudnám kezdeni. Ő meg tudja, hogy újra kezdené ha szétmennénk.


Az az igazság, hogy én nagyon szeretem őt és nem akarom lekötni magam mellé, ha nem szerelmes belém igazán. Mert én éltem úgy fiúval, hogy nem voltam szerelmes belé, és nagyon rossz volt mindkettőnknek.

És az nekem se lenne túl jó, ha akkor találná meg az igazit, amikor már gyerekkel örökre egymáshoz láncoltuk magunkat. Csak nem tudom eldönteni, hogy Ő a jelleméből fakadóan nem egy társfüggő típus, és ezért soha senki lány felé nem fogja azt érezni, hogy nem tud nélküle élni, vagy csak nem sejti, milyen igazán szerelmesnek lenni. Én azt hittem a régi barátom mellett, hogy én nem vagyok egy bújós lány, azért nem szeretem ha hozzám ér. De hát amikor megtaláltam a mostani páromat, akkor derült ki, hogy dehogyisnem vagyok bújós, csak szerelmes nem voltam és ez nagy különbség.


Szerintetek? Őt hiába faggatom, nincs tisztában saját magával, erre már rájöttem. Ha tudnám biztosan, hogy tud őrülten szerelmes lenni, elengedném, mert most nem az.


2010. aug. 27. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de nem tudom végig olvasni ezt a rengeteg szöveget.Tömören és röviden le tudod írni???
2010. aug. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szeret engem a párom vagy nem? Tessék leírtam, ennyiből meg tudod válaszolni?
2010. aug. 27. 18:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyit írtál róla akkor tutira.A pasik zűrösek nekik nem oké az ha ki kell mondani vagy mutatni az érzéseiket persze van kivétel.A korral is változnak a tapasztalatok miatt is van.2 év nem túl sok de ahhoz igen hogy megváltozzon mint az első napokban.Főleg ha kimondta te vagy az igazi akkor nyugi.Próbáld meg fellobantani a lángot megint.6 éve vagyok kapcsolatban nálunk se olyan mint az elején és ezalatt 1* mondta ki hogy szeret.

Ők ilyenek.

2010. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem bírtam én se végigolvasni, de az kiderült számomra, hogy borzasztó bizonytalan, tétovázó vagy!!! itt lehet a magyarázata szegény párod ún. hiányérzetének.


Növeld az önbizalmad. Ugyan miért ne lehetnél te a legjobb nő a barátodnak?! Szedd össze magad, ne nyafogj, hanem gyűjtsd össze valamennyi jó tulajdonságaidat:)


Ha nem filozófálgatsz, agyalsz ennyit ezen, hanem élvezed a másiktól kapott perceket-órákat-napokat, akkor javulni fog a kapcsolatod, ez tutifix!

2010. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Drága, nem szabad ilyeneket kérdezni a racionális férfiaktól. Fiatal vagy még te is, BIZTOS, hogy leszel még szerelmes,ha szétmentek. Inkább te vagy olyan,mint egy 18 éves. Nem kérdezgetünk hülyeségeket. Jó?
2010. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én félig elolvastam. Abból az derül ki, hogy te vagy az, aki nem szereti magát. Az önbizalmad nulla, tudod, milyen idegesítő azt hallgatni valakitől, hogy biztos nem elég jó neked?

Keress egy pszichológust és szüntessétek meg az önértékelési zavarodat (személyiségzavar?), máris normalizálódik a kapcsolatod. Párkapcsolatra csak egészséges, stabil és kialakult személyiséggel képes az ember, és te ezektől baromi messze vagy.

És hogy a kérdésedre válaszoljak: ha nem szeretne, nem viselne el ilyennek.

2010. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elolvastam, huhh.

Szerethet azok alapján amit írtál, sőt. De biztosan beleunt már valamennyire ebbe a kapcsolatba, vagy csak elege van, hogy szekálod, szerintem bárki kikészülne ettől. PErsze attól is, amit ő mondott Neked. Hülye helyzet, az biztos. De te miért nem teszel valamit az önbizalmad érdekében? Biztos van egy újfajta haj, amiről tudod, hogy dögösebb lennél, de sosem merted kipróbálni... 45 kiló vagy, csini vékonyka biztosan, járj el edzeni, hogy szép, feszes tested legyen, érted... tegyél a dolgokért.

Kicsit így vagyok a barátommal, mint a barátod veled. Le tudom vele élni az életemet, de nem vagyok benne biztos, hogy nélküle nem. Rossz érzés, és remélem, hogy csak átmeneti, nálatok is legyen az!

2010. aug. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

19,14 vagyok, elolvastam a második felét is. Halálra gyötörted azt a szerencsétlent. Nem tudlak sajnálni, hogy a kérdésedre nem vágta rá rögtön, hogy igen, szeret, mert nincs ember, aki ezt el bírná viselni. Én már elhagytalak volna. Sajnálom, de az igazság az, hogy borzalmasan viselkedsz, abszolút nincs fogalmad a kiegyensúlyozott párkapcsolatról, önbizalmad meg egy szál se, és nem a fiú beszólása miatt. Az már csak a következmény volt.

Kérj segítséget, mert ez nem lesz így jó.

2010. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sokat tett érte, hogy ez a sok kérdés felmerüljön bennem, ezt ő maga is tudja. Az első évben semmiféle önértékelési zavarom nem volt, az egész őrület akkor kezdődött nálam, amikor rájöttem, hogy önszántából sosem fog felvállalni engem a közös főiskolánkon. Igaz, csak levelező, havonta 4-6 alkalom, de mi ott ismerkedtünk meg és amíg le nem zártam az előző kapcsolatomat, nem lehetett felvállalni az osztálytársak előtt, hogy elkezdődött valami köztünk. De amikor lezártam a régit, és új év jött és már semmi oka nem volt a páromnak arra, hogy titkolja a kapcsolatunkat, ő akkor is, továbbra is nagy ívben elkerült. 3 év alatt soha nem ült mellém, max. én mellé. Már 1 éve együtt voltunk, de a kezemet elengedte, ha az osztálytársak megláthatták. Ez azért elég önbizalomromboló tud lenni akkor, amikor több nagyon szép lány is van az osztályban, akik mellé minden gond nélkül leült az osztályteremben, míg mellém soha.

Ezerszer átbeszéltük már ezt a sztorit. Én kb. 3/4 évig egész jól bírtam ezt a dolgot, mert amúgy négyszemközt imádott. De aztán egyszercsak rájöttem, hogy ez bánt engem. Nem értettem miért van ez. Aztán az jutott eszembe, hogy szégyell...És itt elakadtam és nem tudok ezen túllépni, 2,5 év után is csak ott tartok, hogy bemagyaráztam magamnak, hogy más oka is lehetett, ő is azt állítja, hogy nem szégyellt, csak mivel még sosem volt komoly kapcsolata, ő sem sejtette magáról, hogy neki nem megy ez, hogy mindenki előtt mutogassa. Csak az a fura, hogy családi körben és közvetlen barátok közt nem csinált ilyet. Csak fiatalok közt csinálja ezt. És tönkretett vele mindent. Én pedig elkezdtem nem bízni benne, és akkortól tudom, hogy már nem ragyog a szemünk. Én ott rontottam el, amikor nem bíztam benne. És aztán ebből mindenféle dolog támadt, féltékenység, kisebbrendűség, de nem tudok mit csinálni, mert valóban ez távolított el minket egymástól. Én tudom, ha felvállalt volna, soha nem válok azzá, aki most vagyok.

2010. aug. 27. 23:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire megnyomorította a lelked, akkor önmagadnak tedd fel a következő kérdéseket:


-érdemes továbbra is kínlódni, mert van annyi tartalék MINDKETTŐNKBEN vagy zárjam le?


-amennyiben az együttmaradást választjuk, képes leszek elfelejteni és többet szóba sem hozni?


-képesnek érzem-e magam arra, hogy hosszú távon együtt éljek vele?


-rá tudom-e bízni magam feltétel nélkül?


-tunék-e gyerekeket szülni neki? vagy más komoly, sokszor nehéz feladatot együttesen felvállalni vele?


Ha sok a nem, akkor feleslegesen ne gyötörd magad! Igyekezz megmaradni egészséges lelkületű embernek, csakis így tudsz felépíteni egy olyan kapcsolatot, amelyben mindketten jól érzitek magatok.

2010. aug. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!