Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan létezik hogy egyáltalán...

Olyan létezik hogy egyáltalán nincsenek érzéseim a családtagjaim iránt?

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy a rengeteg veszekedés kiölt belőlem minden érzelmet a családtagjaim iránt, de főleg az anyám iránt. Kb 10 éve nem tudok őszintén mosolyogni. Anyám azt mondja hogy, hogy merem én azt mondani hogy rossz gyerekkorom volt. Az igaz hogy anyagi dolgokba nem volt hiányom, de nem érti hogy nem csak ebből áll az élet. Kb 6 éves korom óta nem telt el úgy nap, hogy ne lett volna ordibálás, úgy hogy senki nem adott neki rá okot,én meg miden egyes nap sírtam. Apámmal elváltak kb 3 éves koromban, és azóta volt 5 "nevelőapám". Amikor mondtam neki hogy ezek a dolgok milyen mély nyomot hagytak bennem, az volt a válasza hogy lépjek rajta túl. Tudom hogy ezek kemény szavak, de úgy érzem hogy teljes szívemből gyűlölöm, és úgy érzem hogy lassan senki iránt nincsenek érzéseim. Volt valaki ilyen helyzetben? Tudott rajta változtatni esetleg?

2021. júl. 22. 00:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a helyzetben nőttem fel. Viszont nem érzem azt amit te.

Anyum és apum elváltak mert apám alkoholista volt. Anyum iszonyat naiv nő, keservesen kereste a boldogságot. Pénzzel próbált sokszor kompenzálni mert, sajnos, sosem tudta jól kimutatni felém sem az érzelmeit illetve sokat dolgozott, hogy megtudjunk élni ezért ő sem érzelmeket nyújtott hanem inkább anyagiakat.

Volt sok barátja, később 1 férje is. Majdnem az összeset utaltam, volt akivel sok konfliktusom volt, volt, hogy anyámmal is.... De felnőttem, elkoltoztem és abszolút nem tudok rá haragudni. Nem is haragudtam soha. Nem jól csinálta a dolgait, de tudom, hogy csak nagyon szeretett volna boldog lenni. Nagyon szeretem. Sajnálom, hogy nehéz élete volt, hogy nem volt szerencséje sosem a férfiakkal. De én nem haragszom rá azért ahogy velem viselkedett. Mert bár nem tudta kimutatni igazán, tisztában vagyok vele, hogy nagyon szeret engem.

29/N

2021. júl. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hű, egyes, ez egy nagyon szép válasz. Látszik, hogy te egy érett személyiség vagy és képes vagy átlátni, min ment keresztül édesanyád. Nekem szerencsém van a családommal, szép gyerekkorom volt (sőt, most is segítenek és szeretjük egymást), tehát átérezni nem tudom, te min mentél keresztül, de ennyire érett hozzáállással itt a gyakorin még nem találkoztam. Remélem, mostmár boldog leszel és anyukád is látja, milyen jó embert sikerült nevelnie.
2021. júl. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az én anyám fel se fogja hogy ezek nekem hogy estek. Mindig azt mondja hogy milyen jogon panaszkodom, amikor nem voltam intézetben, és nem éheztem. Mindennapos dolog volt az, hogy én vártam haza munkából, ő kb be se lépett az ajtón, de már kiabált velem, mert felidegesítették a munkahelyén. És ez nem egyszeri alkalom volt hanem minden egyes nap így telt el. A legutóbbi 6 karácsonyból, 4 ordibálással telt el, a saját testvéreivel összeveszett. Még arra az egy napra sem tudta visszafogni magát. És csodálkoznak mások hogy miért utálom a karácsonyt.
2021. júl. 22. 00:30
 4/14 Thispain ***** válasza:
100%

Igen. És ennek leírtad a saját okát a te esetedben.


Miért akarnál érezni bármit egy olyan személy iránt, aki csak arra használt, hogy levezesse rajtad a feszültséget, és amikor ezt felhozod, mint téma, annyit mond, lépj rajta túl, vagyis elvárja, hogy fogadd el, te csak egy eszköz voltál amit megfelelően karbantartott?

2021. júl. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Az anyád egy SZEMÉT. Te (vagy Ön) engeded, hogy ő nyerjen? Hogy emiatt utálj másokat vagy utáld a Karácsonyt ?Erősnek kell lenni. Mondd meg neki, ha még él, hogy Boldog vagy és miatta jobban becsülöd az élet ajándékait, mert így rájöttél arra, hogy ezek mennyivel jobbak őnála. Én így bánok az ilyen emberekkel, mert ezeknek az ártás a cél. Így letöröd őket, hiszen nem sikerül az, amit el akartak érni. Nem tudtak neked ártani, mert te erős vagy.
2021. júl. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Hogy konkrétan a kérdésre válaszoljak: De vannak érzéseid a családtagjaid iránt csak nem szeretet, kötődés stb hanem ahogy te is írtad gyűlölet. A negatív érzések is ugyaúgy érzések
2021. júl. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Létezik. Utalom mikor vki azzal jon hogy hat de biztos szereted ot, o az anyád/apad/tesod/ xy-od. A szeretet nem a vérségi kapcsolaton múlik. Ha szarul bántak veled, es ezt be sem ismerik, akkor minden jogod megvan rá hogy ne szeresd oket/ne ismerd el oket csaladodnak.
2021. júl. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Altalaban a szeretetnek is vannak feltételei még ha nem is modnjuk ki nyiltan.
2021. júl. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
100%
Létezik hát. Nálunk is hasonló volt a helyzet csak végül nem váltak el sajnos. Így még ma is balhéznak naponta. Nálam se alakult ki kötődés, nincs meg az az alapvető szeretet és ragaszkodás csak mert a szüleim. De nem is utálom őket, csak azt utálom ahogy viselkednek. Ha békén hagynak, vagy épp nem egymást gyalázzák, akkor totál semlegesek.
2021. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj el terápiára de sürgősen. "Anyád"at, pedig remélem már kitagadtad addigra mire ezt olvasod.
2021. júl. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!