Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tegyek igazságot a...

Hogy tegyek igazságot a gyerekeim és unokáim között? Kérhetek tanácsot?

Figyelt kérdés

Van két kicsi unokám, akiket nagyon szeretek. Az egyik gyermekem közel lakik hozzám és heti többször elhozza a kicsit, amíg elintézik a dolgaikat a párjával, sokat vigyázunk az unokára. A másik gyermekem sajnos kicsit távolabb lakik, nem messze azért, de hétköznap nem tudnak jönni munka után, mert fáradtak meg dolguk van, így a másik kicsi unokámat csak hetente vagy kéthetente látom.


Én még fiatal nagymama vagyok,ddolgozok én is. Feltűnt, hogy a távolabb élő gyermekem és párja furcsán viselkednek egy ideje, többször rákérdeztem és legutóbb nagy vita lett belőle.


Azt vágták a fejemhez, hogy nekik nagyon rosszul esik, hogy az ő gyereküket nem szeretjük annyira, mint a másik unokát, ami nem igaz. Haragudnak, mert az egyiknek vettünk ide cumit, pelenkát, cumisüveget, de csak azért, mert ő sokat van itt, nyilván kellett, hogy legyen. Ők mindig úgy jönnek, hogy hoznak mindent a kicsinek, ezért nem vettünk.


Azt is megkaptuk, hogy a másik unokával elmentünk az állatkertbe még ide-oda, az ő kicsijükkel nem, de ez is csak azért van, mert sokat van nálunk, nem ülhetünk folyton a házban. Egyszer mondták ők is, hogy menjünk el a városba csavarogni, akkor nem volt kedvünk, ezt vetették a szemünkre, hogy bezzeg a másik unokával. És hogy rá mindennap vigyázok, ha kell, hozzájuk meg sose megyek el én megnézni a gyereket, csak havi egyszer. Ez igaz, de én is dolgozom, munka után fáradt vagyok sajnos.


Egy dologban valóban hibáztam, az ő gyerekükről csak egy kép van kint, a másik kicsiről nagyon sok, de akartam még kitenni az övékről is, csak nem jutottam odáig. Sok mindent mondtak még, lehet, hogy talán félreérthetőek a tetteim, de én szeretem a másik unokát is.


Lelkiismeretfurdalásom van a dolog miatt, de mit kellene tennem, ha a másik unokát mindig elhozzák, mondjak nemet? Most felhívtam őket, hogy elmennék látogatóba, de azt mondták, nem kell csak azért mennem, mert szóltak, ha eddig sose mentem.


Hogy lehet visszacsinálni ezt a dolgot? Mit tegyek hogy elhiggyék, ugyanúgy szeretem a gyerekeket?



2021. júl. 24. 14:58
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
86%

A képes dolog tényleg kellemetlen. Azt megértem, hogy a másik unokát azért vittétek programokra, mert többet van ott, de ez is tényleg rosszul jön ki, és a szülők helyében talán nekem is rosszul esne. Mintha a másik gyerekkel élvezet lenne az időtöltés, az enyémet meg csak letudnátok otthon, minél kevesebb erőfeszítéssel. Főleg hogy az enyémhez fáradt vagy eljönni, a másikat viszont nem vagy fáradt heti többször, munka után fogadni és vigyázni rá.

Arról, hogy a másik gyereket többet (igazából túl sokat is) viszik hozzád - csúnya szóval - lepasszolni, te nem tehetsz.


Azt próbálnám megértetni velük, hogy az, hogy az egyik unoka sokkal többet itt van (mert hozzák), nem az én kérésem vagy akaratom miatt van, csak így alakult, mert közel vannak és ráérnek. Ha nem hoznák, én sem mennék hozzájuk olyan gyakran, ahogy a másik unokához sem. Azt viszont nem szeretném mondani nekik, hogy "ne hozzátok már, csak heti egyszer". Ugyanolyan szívesen látnám a másik unokát is, csak mivel ők messzebb laknak, érthető módon kevesebbet hozzák.

Felajánlanám, hogy bármikor szeretnék, hogy nálam legyen a gyerekük, szóljanak, ne szégyellősködjenek, akár kicsit hosszabb időre (hétvégére) is itt hagyhatják, mert szívesen vagyok vele is, és nem akarok kivételezni.

És ha tényleg kérik valamikor, hogy hozhassák hozzád az unokát, SOHA ne mondd le azért, mert a másikra kell vigyázni (rá már vigyáztál eleget) vagy mert a másikra vigyáztál és fáradt vagy. Ha valakit muszáj lemondani a közeljövőben, mondd le a másikat, ők így is sokkal több segítséget jutnak tőled.

2021. júl. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
20%
10es, már én is rájöttem, csak nem enged választ törölni az oldal :-D Csak érzékenyen érint a téma és hamar robbanok, mert sajnálom a fiamat akinek hasonlókat kellett átélnie.
2021. júl. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
68%

"Egyszer mondták ők is, hogy menjünk el a városba csavarogni, akkor nem volt kedvünk, " - ez tetszik. 😀

A fényképekről meg már ne is beszéljünk. Az egyik gyerekével tele a lakás, a másikról 1 van, mert odáig még nem jutottál, hogy róla is többet kirakj. Bezzeg a másikra volt idő.😀

Vicces vagy...én is megharagudnék.

2021. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
91%
#8: a válaszom a Kérdezőnek ment, nem Neked. 6-os voltam.
2021. júl. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem lehet nemet mondani a másik gyerekednek

Van gyerekem, de nem lenne pofám heti többször a fiamat lepasszolni, ha nekem valamit intézni kell.

Gyerekkel járok vásárolni, orvoshoz, ügyét intézni, vele takarítok…

Igaz nekem nincs is kire hagyni,de én is ezt láttam gyerekként, hogy akik mamámhoz közel laktak, azok el voltak halmozva, fotó rólam egy se. Míg a másiknak névnapjára is ajándékot vett, addig nekem az érettségimről se érdeklődött

Ezt át kellene még egyszer gondolnod

2021. júl. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
93%
Van itt egy anyuka aki már több kérdést tett fel a témában. Nem találom a linkeket. A lényeg, hogy a szülei a másik unokát részesítik előnyben,akit szinte ők nevelnek,mert a kedves szülők állandóan lepasszolják Nekik a picit. A másikra se erejük,se idejük annyi nem jut és ezt sérelmezi már-már megszállottan a Kérdező anyuka.
2021. júl. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
61%

Nekem az a fura, hogy a távolabb lévő unokánál mindig van valami kifogás.


Kérdező, kapjon mindkettő egyformán, hiába írod, hogy nem teszel különbséget, tudat alatt mégis és ez szomorú.


Egyszer fogj egy papírt és egy hónapig írd le, hogy melyik unokával mennyit foglalkoztál, magad is meg fogsz lepődni.

2021. júl. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
71%

Holnap, meg utána és utána, majd írd ki ugyanez az apuka, a nagypapa, a szomszéd és a testvéred szemszögéből, ...biztos nagyon fogjuk élvezni!

Engem egyébként nem zavarna, hogy te tényleg tébolyodott vagy, csak kikérem magamnak, hogy az időmet rabold míg végigolvasom ugyanazt a baromságot napi/heti szinten!

2021. júl. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, én nem csodálom, hogy anyád nem bír, mert az idegeire mész.

És ennek levét issza a gyereked is! Gondolkozz már el!

2021. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából csak azt nem értem, hogy ha az egyikkel mentetek állatkertbe, akkor miért nem lehetett a másik gyereket is összeszedni és együtt vinni őket az állatkertbe? Nem kell állandóan, de azért egyszer-egyszer bele kellene férnie, így legalább az unokatesók is tudnának közösen időt tölteni.


Azt viszont nem írtad le, hogy milyen idősek, illetve milyen a köztük lévő korkülönbség, az is fontos lenne a történetben.

2021. júl. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!