Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tegyek igazságot a...

Hogy tegyek igazságot a gyerekeim és unokáim között? Kérhetek tanácsot?

Figyelt kérdés

Van két kicsi unokám, akiket nagyon szeretek. Az egyik gyermekem közel lakik hozzám és heti többször elhozza a kicsit, amíg elintézik a dolgaikat a párjával, sokat vigyázunk az unokára. A másik gyermekem sajnos kicsit távolabb lakik, nem messze azért, de hétköznap nem tudnak jönni munka után, mert fáradtak meg dolguk van, így a másik kicsi unokámat csak hetente vagy kéthetente látom.


Én még fiatal nagymama vagyok,ddolgozok én is. Feltűnt, hogy a távolabb élő gyermekem és párja furcsán viselkednek egy ideje, többször rákérdeztem és legutóbb nagy vita lett belőle.


Azt vágták a fejemhez, hogy nekik nagyon rosszul esik, hogy az ő gyereküket nem szeretjük annyira, mint a másik unokát, ami nem igaz. Haragudnak, mert az egyiknek vettünk ide cumit, pelenkát, cumisüveget, de csak azért, mert ő sokat van itt, nyilván kellett, hogy legyen. Ők mindig úgy jönnek, hogy hoznak mindent a kicsinek, ezért nem vettünk.


Azt is megkaptuk, hogy a másik unokával elmentünk az állatkertbe még ide-oda, az ő kicsijükkel nem, de ez is csak azért van, mert sokat van nálunk, nem ülhetünk folyton a házban. Egyszer mondták ők is, hogy menjünk el a városba csavarogni, akkor nem volt kedvünk, ezt vetették a szemünkre, hogy bezzeg a másik unokával. És hogy rá mindennap vigyázok, ha kell, hozzájuk meg sose megyek el én megnézni a gyereket, csak havi egyszer. Ez igaz, de én is dolgozom, munka után fáradt vagyok sajnos.


Egy dologban valóban hibáztam, az ő gyerekükről csak egy kép van kint, a másik kicsiről nagyon sok, de akartam még kitenni az övékről is, csak nem jutottam odáig. Sok mindent mondtak még, lehet, hogy talán félreérthetőek a tetteim, de én szeretem a másik unokát is.


Lelkiismeretfurdalásom van a dolog miatt, de mit kellene tennem, ha a másik unokát mindig elhozzák, mondjak nemet? Most felhívtam őket, hogy elmennék látogatóba, de azt mondták, nem kell csak azért mennem, mert szóltak, ha eddig sose mentem.


Hogy lehet visszacsinálni ezt a dolgot? Mit tegyek hogy elhiggyék, ugyanúgy szeretem a gyerekeket?



2021. júl. 24. 14:58
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
94%

"ha a másik unokát mindig elhozzák, mondjak nemet?"

Nem, semmiképp! :)


"Most felhívtam őket, hogy elmennék látogatóba, de azt mondták, nem kell csak azért mennem, mert szóltak, ha eddig sose mentem."

Most meg vannak még sértődve. De tényleg szereted az ő gyereküket is, és ezt ők is tudják, érezni is egyre jobban fogják. Legyél türelmes.


"Hogy lehet visszacsinálni ezt a dolgot? Mit tegyek hogy elhiggyék, ugyanúgy szeretem a gyerekeket?"

Nem kell visszacsinálni, csak szeretni kell őket úgy, mint eddig - meg még egy picit jobban is. :) Nem bizonygatni kell, hogy szereted őket, hanem többször hívni őket, többször menni hozzájuk, stb. Tudni fogod, hogy hogyan, nem kell ezen parázni. Csak szeresd őket is, úgy, mint eddig.

2021. júl. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
57%

Mégis miért neked kéne menned hozzájuk? Ők akarják, hogy többet foglalkozz vele, vidd el programokra, hát az a minimum, hogy akkor nem te utazgatsz, hanem ők jönnek.

Mindezt azért, mert betegesen féltékenyek arra, hogy a testvér és így a másik kicsi közelebb lakik. Ha képtelenek látni az ok-okozatot, az az ő szegénységi bizonyítványuk.

2021. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
45%

Ilyen egy igazi kivételezős nagymama, ha akarnád láthatnád a másikat is olyan gyakran, de nem akarod. Képek kirakásához nem kell még csak kise mozdulnod otthonról, elhiszem hogy szegényeknek rosszul esik.


Majd arra figyelj, ha neked kell bármiben segítség majd csak a közelinek szólj.


Férjem anyja is ilyen volt, váltig állította hogy egyformán szereti az unokákat de kb ugyan azokat csinálta mint te, aztán ő hisztizett mert mi se kerestük. Most tényleg letört volna a kezed ha egy cumi helyett kettőt raksz a kosárba? vagy mikor mentek állatkertbe az egyikkel felhívod őket hogy nincs-e kedvük csatlakozni?

Aztán ne csodálkozz ha a másik unoka nem fog szeretni.

2021. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
76%

"letört volna a kezed ha egy cumi helyett kettőt raksz a kosárba?"

A legnagyobb hülyeség lenne kétszer annyit venni mindenből, amikor előre látható, hogy csak az egyik lesz használva! Mire legközelebb használná a gyerek pl. a papucsot, ami a nagyinál lenne rendszeresítve neki, már rég ki is nőné. Semmi értelme se lenne.


"ne csodálkozz ha a másik unoka nem fog szeretni"

Hülyeség.

2021. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
60%

4es én cumit írtam nem papucsot. A cumit nem 1 hónap alatt növik ki, de ha kettőt vesz lett volna mindkét unokának nem csak az egyiket ajnároznák.


És miért hülyeség ha a hanyagolt unoka nem fogja szeretni? Az enyém 5 éves, hasonló a nagyanyja, és már a gyerek kéri hogy ne menjünk, menjünk inkább máshova, vagy a másik nagyszülőhöz látogatóba, mert ő is érzi a különbségtételt.

2021. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
71%
Eddig a sértett szülő szemszögéből írtál(a szüleim jobban szeretik a tesóm gyerekét) most meg a nagymama lettél...
2021. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
72%
#6, hmmm..ezért volt ennyire ismerős..?
2021. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
59%
6os, sehol sem írtam hogy én a nagymama vagyok. Való igaz nem tettem hozzá hogy az én fiam, de gondoltam egyértelmű, ha utána a következő szó a nagyanyja.
2021. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
53%

Akkor mondd meg a masik gyerekednek,hogy hozzák át többet az unokát és vegyél nekik is pelust,cumisüveget stb.


Állatkertbe,városba csavarogni iss vidd el többször a másik unokát.


Illetve képek is legyenek egálba.

2021. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
91%
#8, sztem 6os a kérdezőre írta, hogy hol ilyen, hol olyan szemszögből teszi fel ugyanazt a kérdést. Ne vedd magadra.
2021. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!