Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tegyek igazságot a...

Hogy tegyek igazságot a gyerekeim és unokáim között? Kérhetek tanácsot?

Figyelt kérdés

Van két kicsi unokám, akiket nagyon szeretek. Az egyik gyermekem közel lakik hozzám és heti többször elhozza a kicsit, amíg elintézik a dolgaikat a párjával, sokat vigyázunk az unokára. A másik gyermekem sajnos kicsit távolabb lakik, nem messze azért, de hétköznap nem tudnak jönni munka után, mert fáradtak meg dolguk van, így a másik kicsi unokámat csak hetente vagy kéthetente látom.


Én még fiatal nagymama vagyok,ddolgozok én is. Feltűnt, hogy a távolabb élő gyermekem és párja furcsán viselkednek egy ideje, többször rákérdeztem és legutóbb nagy vita lett belőle.


Azt vágták a fejemhez, hogy nekik nagyon rosszul esik, hogy az ő gyereküket nem szeretjük annyira, mint a másik unokát, ami nem igaz. Haragudnak, mert az egyiknek vettünk ide cumit, pelenkát, cumisüveget, de csak azért, mert ő sokat van itt, nyilván kellett, hogy legyen. Ők mindig úgy jönnek, hogy hoznak mindent a kicsinek, ezért nem vettünk.


Azt is megkaptuk, hogy a másik unokával elmentünk az állatkertbe még ide-oda, az ő kicsijükkel nem, de ez is csak azért van, mert sokat van nálunk, nem ülhetünk folyton a házban. Egyszer mondták ők is, hogy menjünk el a városba csavarogni, akkor nem volt kedvünk, ezt vetették a szemünkre, hogy bezzeg a másik unokával. És hogy rá mindennap vigyázok, ha kell, hozzájuk meg sose megyek el én megnézni a gyereket, csak havi egyszer. Ez igaz, de én is dolgozom, munka után fáradt vagyok sajnos.


Egy dologban valóban hibáztam, az ő gyerekükről csak egy kép van kint, a másik kicsiről nagyon sok, de akartam még kitenni az övékről is, csak nem jutottam odáig. Sok mindent mondtak még, lehet, hogy talán félreérthetőek a tetteim, de én szeretem a másik unokát is.


Lelkiismeretfurdalásom van a dolog miatt, de mit kellene tennem, ha a másik unokát mindig elhozzák, mondjak nemet? Most felhívtam őket, hogy elmennék látogatóba, de azt mondták, nem kell csak azért mennem, mert szóltak, ha eddig sose mentem.


Hogy lehet visszacsinálni ezt a dolgot? Mit tegyek hogy elhiggyék, ugyanúgy szeretem a gyerekeket?



2021. júl. 24. 14:58
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire messze laknak tőled?
2021. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
95%

Ez csak ízelítő, van még vagy 10, de már untam keresni:

(Ez csak a nagyszülők kategória, vannak az egyébben is.)


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__nagyszul..


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__nagyszul..

2021. júl. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem tetszik nekik hogy a közelebb élő gyerekkel többet vagy és ezt ilyen tiszteletlenül közlik veled, akkor szerintem kapják be tövig.
2021. júl. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
74%
Amikor a kedvenc unokádra kell vigyázni, vásárolni, meg őt állatkertbe vinni, akkor nem vagy fáradt?
2021. júl. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
72%
Ha hetente el tudnak menni hozzád, akkor nem olyan messze laknak
2021. júl. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
84%

"Ha hetente el tudnak menni hozzád, akkor nem olyan messze laknak"

Ebből nem következik. Meg az sem, hogy a kérdező tömegközlekedve jut-e el hozzájuk havonta és hogy ők viszont kocsival mennek-e a kérdezőhöz. Pedig ezek is fontos részletek lehetnek egy dolgozó nagyi esetében.

2021. júl. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
66%

#26, erre mondta mindig azt az én öreganyám, hogy nemakarásnak nyögés a vége. Ha akarna, és ha fontos lenne, el tudna menni.

De nem akar, mert nem fontos.

2021. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
64%

Azért hoznak mindent a kicsinek, mert normálisan gondolkodó emberek. Amikor a másik unokádat hozzák, akkor ők nem hozzák neki a cuccokat? Érdekes... tehát anyagilag se ugyanazt kapja a két unoka, nem csak törődésben.

És pont akkor nincs kedved csavarogni, mikor ők ott vannak... a másik unokával oké az állatkert...

Megértem a messzebb élő gyerekedet. Egyértelműen kivételezel. Nekem is rosszul esne. Nem kell őket ugyanúgy kezelni, nem is lehet, persze. De ez a különbségtétel túlmegy ezen, durva és feltűnő.

2021. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
52%
Nem kéne kivételezni.
2021. júl. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
46%

Mondjuk talán nem a szintén dolgozó nagyitól kéne elvárni, hogy pattanjon el hozzájuk és vigye is már el onnan a gyereket programozni, ja meg gondolom, vissza is.

A másik gyereket átviszik hozzá, nem neki kell még utazgatni. A kedves szülők erre miért is nem képesek?

Messze van? Nincs kedvük hozzá?

És ezek miért is férnek bele náluk és miért mocskos dög a nagyi, ha benne merülnek fel ilyen kérdések?

2021. júl. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!