Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor a család elmegy nyaraln...

Amikor a család elmegy nyaralni kinek illik fizetni a nyaralást?

Figyelt kérdés
Tavaly anyukám besértődött azon, hogy neki is kéne valamit beleadnia, mert hogy dgy férfi vigye el a családját nyaralni, és ő állja a költségeket. Nálatok hogy van ez?
2021. júl. 26. 17:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%
Házasságban nincs én pénzem, te pénzed. Közös vagyon van.
2021. júl. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
91%
Teljesen jól mondja az első válaszoló.
2021. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is közös kassza van.
2021. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
Közös. Nem macerálunk különkasszával....
2021. júl. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%
Házasságban közös kassza van.
2021. júl. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, miért emlegetik néhányan a házasságot, meg a közös kasszát, mikor itt anya fia kapcsolat van a kérdésben. :D

Nálunk mikor felnőttünk is rendszerint a szüleink fizették a szállást, (ők hívtak meg minket), a kaját pedig fele fele arányban fizettük. Ha épp nem ment jól nekik, akkor pedig az egész költséget megfeleztük.

De ilyen sose volt, hogy szüleink megsértődjenek, hogy nem visszük el valahova őket ingyen, vagy hogy mi "gyerekek" megsértődjünk, mert ki kell mondjuk a felét fizetnünk. Ez így normális.

Házasságban meg persze közös kassza, de az nem ide tartozik.

2021. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
35%
Férj feleség kapcsolat van a kérdésben.
2021. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
37%
7-es Hol? A kérdező az anyjára panaszkodik. Mindenki fizeti a maga részét, ha kereső emberekről van szó.
2021. júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az utazást, úgy a a pénz kérdést előre meg lehet tervezni, ki mit vállal.
2021. júl. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
83%

7

Mármint, hogy a kérdező anyja besértődött, mert a kérdező apja nem akarta az egészet kifizetni egyedül? Akkor csak én nem értettem a kérdést. :D

Nálunk pl úgy van közös kassza, hogy két kártyánk van. Az egyikre gyűjtjük az én fizetésem, ami házalapra megy, a párom kártyájáról meg megy minden más is, az összes kiadásunk. Ha nem jövünk ki belőle, akkor veszünk le az én kártyámról, valamint onnan nyaralunk például, ami egy évi 6-700 ezres kiadás. :)

Szüleimnél egy bankkártyára megy minden összbevétel, és arról is megy minden le, így nehéz lenne rajta összeveszni, hogy ki fizeti a nyaralást.

A kérdezőék esetében az anyja nem túl jó személyiségű nő lehet. Nincs neki igaza, hogy a férfinak "illik", főleg nem házasságban már.

2021. júl. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!