Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rendszerető ember vagyok és...

Rendszerető ember vagyok és kezdem unni, hogy a férjem akaratlanul is csak munkát csinál nekem. Idegesít, veszekszünk. Hasonló cipőben járók, ezt hogy kezeltétek? Hogy lehetne békésebben élni és lazítani a rend igényen?

Figyelt kérdés

Szeretem a férjem. Mindig is lazábban kezelte a pakolási dolgokat, ő amolyan pulton dolgokat kint hagyós, később még jó lesz, majd később elrakom ha már tuti nem kell típus. Tudtam mindig is.

De amióta itthon vagyok 0-24 (gyerek és előtte Home office miatt), ez annyira a fejemre szállt, hogy nem tudom már kezelni. Tudom, hogy ha el leszek valamivel foglalva, például munka, akkor jobb lesz, de most megőrjít ez a folytonos utána pakolás.

Ti mivel csendesítettétek el magatokban ezt a perfekcionista hajlamot (vagy minek nevezzem..) mert tudom, hogy családdal nem kompatibilis igényeim vannak - például mindig üres pult, mindig üres étkezőasztal, poharak a poharas tálcán, cipők a cipő tálcán, zoknik mindig szépen levéve a szennyesben stb. - ezeken bőven kellene lazítanom, hogy ne menjek a saját agyamra, na meg mások agyára... Ráadásul ha megnőnek a gyerekek, 3 pasival leszek egy házban.


Nektek hogy sikerült?



2021. aug. 1. 21:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
92%

“ Ráadásul ha megnőnek a gyerekek, 3 pasival leszek egy házban.”


Jobb, ha felkészülsz, mert a férjed egy pedáns rendmániás két kamaszhoz képest… 😅

2021. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy se sikerült, egész nap pakolok.
2021. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:
Ettől tartok én is... Van még bő 6 évem :D
2021. aug. 1. 21:42
 4/71 A kérdező kommentje:
És "lelkiekben" hogy intézed el, hogy ne legyen a férjeddel szemben haragod? Én tartok attól, hogy elhatalmasodik majd ez a negatív érzés ellene és mindent befolyásol majd.
2021. aug. 1. 21:43
 5/71 anonim ***** válasza:
74%
Nem lenne mit kezelni, illetve eleve meglenne a megoldás, ha elég időt szánnának rá a párok, hogy megismerjék egymást, mielőtt szorosabbra fűzik a kapcsolatot, és közben meggondolnák, hogy a másik rendhez való eltérő hozzáállása mennyire fér bele - ha pedig nem eléggé, akkor eleve össze sem házasodnának. Ahhoz, hogy kiderüljön, ki mennyire rendes, összeköltözni sem kell, elég időnként váratlanul beállítani a másikhoz az ismerkedési szakaszban, abból egyértelmű lesz.
2021. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
21%
Én nagyon szeretem, amikor a feleségem elpakol a szobámban. Kicsit kupis vagyok én is. 👩‍❤️‍👨😍
2021. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:

5:

Én tudtam hogy ilyen és mint mondtam, ezzel bizonyos szinten együtt tudok élni, de amíg nem állok újra munkába, addig sok idő van még és valahogy kezelni szeretném....

Ő jó férj, szeretetteljes, hasonló dolgok és értékek érdeklik mint engem, család centrikus, vicces stb. Azért ne menjek hozzá, mert ütközik a rend igényünk?

2021. aug. 1. 21:52
 8/71 anonim ***** válasza:
92%

Időnként iszonyú dühös vagyok, akkor kimegyek sétálni. Utána folytatom a pakolást. Ami viszont bevált, és megértették, hogy csak az van kimosva ami a szennyes kosárban van. Ami szét van dobálva, ottmarad. És nem nézem át a zsebeket. Ha zsepis marad, vagy pénz van benne úgy mosódik ki, így jártak, akkor ki sem tetegetek amíg valaki össze nem takarítja. Ha nincs tiszta ruha, így jártak.

A ruhákat összehajtva rárakom mindenkinek az ágyára, ha nem rakják el, összegyűrik úgy fogják felvenni, nem az én bajom. Nem érdekel milyen kupi van a szekrényükben, mindenki a sajátját rendezi.

Kb. ezek amiken sikerült túltennem magam.

2021. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:
8: Nagyon jó!
2021. aug. 1. 21:56
 10/71 anonim ***** válasza:
63%

Mikor dolgozni fogsz, és a gyerekeid is kicsivel nagyobbak lesznek, hidd el, lesz nagyobb gondod is, minthogy van a pohár alatt pohártartó.

Amúgy meg a nyolcas jól mondja, ez nálunk is így van otthon.

2021. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!