Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gaslighting-ra milyen példát...

Gaslighting-ra milyen példát tudtok mondani családi kapcsolatokban?

Figyelt kérdés

2021. aug. 4. 13:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Nekem anyám csinálja rendszeresen.

Példa: gyerekkoromban rengeteget dolgoztatott otthon, minden egyes napra ki volt adva a lista. Szó szerint volt egy lista, de nem olyanokkal, hogy a saját szobámat takarítsam ki, hanem, hogy vágjak tüzelőt, nyírjak füvet, sövényt, gereblyézzek faleveleket, mosogassak, menjek boltba, takarítsak ablakokat, takarítsam ki fogkefével a fugákat stb.

Na, ezek anyám szerint nem voltak, azt állította pár hónapja, hogy szökőévente csináltam ilyeneket max.

Vagy például hitelt akartak felvetetni velem, mondtam, hogy szó sem róla, 2 év múlva felemlegettem a témát és üvöltött, hogy ő ilyet sosem mondott...

2021. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
13%
Ez egyik sem arra példa. Egyszerűen csak letagad valamit (ha direkt csinálja), vagy máshogyan emlékszik, mint te.
2021. aug. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
2021. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

Exem felhívott, hogy nézzek ki délutánra valami moziműsort, nemsokára jön. OK. (Hónapok óta nem sikerült elérnem nála amúgy, hogy elmenjünk moziba.) Odaér, ebédel és közli, neki kb 2,5 óra múlva otthon kell lennie, mert kezdődik a meccs és apjával szeretné nézni.

Mondom de kinéztem a moziműsort, azt mondtad, elmegyünk.

Ő? Nem mondott ilyet. Biztos, hogy nem beszéltünk moziról.

2021. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
14%
2-es jól mondja, ez a kérdés nem erről szól.
2021. aug. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudtam, hogy létezik erre szó. XD

Nekem nagyanyám rendszeresen csinálta, és csinálja a mai napig. Anyám is örökölte, vagy átvette ezt a szokást.

Rendszeresen téma nálunk, hogy ő miket "nem" csinált, és miket "nem" mondott. Furcs, mert én és testvérem mindenre IS emlékszünk. És mikor mondjuk, hogy ez meg az volt, akkor az rá a válasz, hogy "én SOSEM mondtam/tettem ilyet", "hogy hazudhattok ilyet?", "talán hasonlót mondtam, de nem azt, amit ti most".

Borzasztóak. Nem tudom, hogy tényleg elhiszik, nem emlékszenek arra miket mondtak, vagy mi ennek a háttere?

2021. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
2-es jókat írt, ez (is) gaslighting. Pszichológiát hallgatok, még mielőtt valaki kötözködne.
2021. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
7-es vagyok, úgy értem az 1-es válaszoló írt jó példákat.
2021. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%
A gaslighting azt jelenti, amikor valaki meg akarja győzni róla a másik embert, hogy a valóságot hibásan érzékeli. Szó szerint meg lehet bolondulni tőle. Beletartozik az is, hogy "én sose mondtam ilyet", "nem is történt meg" ez vagy az, de az is, hogy mondjuk túlérzékenynek titulálnak, miközben tényleg sérelem ért.
2021. aug. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
20%
Beletartozik, de onmagaban meg nem az.
2021. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!