Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt mondjátok, hogy nem...

Azt mondjátok, hogy nem békülnétek ki a párotokkal aki megcsalt, mert mégegyszer megteheti. Miért?

Figyelt kérdés
Miért csak azért szakítotok mert MÉGEGYSZER megfogja tenni? Itt azon kéne, hogy legyen a hangsúly, hogy megcsalt és kész. Engem is megcsaltak, és annak ellenére, hogy tudom 100%ig, hogy nem tenné meg mégegyszer, nem békülök ki vele. Nektek nem az a lényeg, hogy megtette?? Remélem értitek mire gondolok.
2010. aug. 29. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Értelek...

És én sem azért nem békülnék ki, m ha már megcsalt, máskor is meg fogja tenni, hanem mert megcsalt.

2010. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy az a lényeg, hogy megtette. Mondjuk nekem az az elvem, hogy EGYSZER mindenki hibázhat, egy esélyt még mindenkinek adok, de második nincs. Persze nagyon fájna, ha megcsalnának, de egy alkalmat még meg tudok bocsájtani. Persze nem úgy, hogy "Drágám, megcsaltalak." "Oké, semmi gond, de ha még egy ilyen lesz, akkor repülsz.", de azért ha tényleg megbánja, akkor egyetlen egyszer még megbocsájtok.
2010. aug. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy megtette és mindenki botlik, emberek vagyunk és hibázunk. Úgy gondolom, hogy ezt a helyzetet (megbocsájtás-nem bocsájtás) csak is akkor érti meg az ember, ha ő maga is elkövette már egyszer. Én is csaltam meg már valakit, és ez az életemben az egyetlen pont amit iszonyúan megbántam és ha tehetném semmissé tenném. Nálam ott volt a katarzis, végem volt. Nem tudom miért tettem meg de megtettem, ezen változtatni nem lehet, csak és kizárólag megbocsájtásért esedezni, vagy elhallgatni. Ha megcsalna a jelenlegi párom, nem rúgnám ki azonnal. megpróbálnám megérteni, ha valóban látom, hogy szenved és saját magának is fáj amit tett, visszafogadnám. Mindenki érdemel második esélyt...
2010. aug. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd, megbocsátani meg lehet, és kell is. Senki nem tökéletes. Ha nem bocsátasz meg, a harag téged emészt, a te lelkedet teszi tönkre. Ez a dolog egyik része.


A másik az, hogy a párkapcsolat attól pár-kapcsolat, hogy 2 ember van benne, 2 ember felelős érte, nem az egyik, nem a másik, és nem is egy harmadik. Ez megcsaláskor is így van.


A harmadik az, hogy - szerintem, de nem kötelező egyetérteni - ha már megcsalás van, ott nincs szerelem. Ha nincs szerelem, bármikor lehet, és akkor az illető el fog menni a szerelem után. Én személy szerint nem akarok rettegésben élni, hogy ez mikor következik be, mert a félelem korlátoz, rombol. Szerintem ez a legnagyobb baj a megcsaláskor, ezért kell szakítani.

2010. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is értelek.

Igen azon kellene lenni a hangsúlyon hogy megcsalt.

ha megcsalt annak oka volt.

És ha megcsalt akkor már mindegy hogy megteszi-e még egyszer vagy sem.

2010. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 audryenne ***** válasza:
Hát én megbocsájtani még talán megtudnék, de ez a körülményektől függ. Viszont nem tudnám folytatni a kapcsolatot, mert soha többé nem tudnék megbízni benne, és tönkretennénk egymás életét. Szóval nem azért hagynám ott, mert ha egyszer megtette, megteszi máskor is, mert lehet, hogy megteszi, lehet hogy nem, de teljesen mindegy, mert így se, úgy se tudnék vele maradni.
2010. aug. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Emberek vagyunk és hibázunk, de ebben nem engedek hibázni. Vagy szeret vagy nem, döntse el. Nekem az nem fair, hogy szeret, de félre tud kefélni mással. Ha kiszeret belőlem az se jó, de sokkal jobban fájna, hogy szeret és más ágyába bújik...
2010. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

12:39-es egyetértek valamilyen szinten, az utolsó mondataiddal. Ha valaki csalja a másikat vagyis, ha egyszer megcsalta, akkor ott nem volt szerelem. Igaz, teljes mértékben. Én amikor megcsaltam az akkori páromat, nem szerettem, csak ragaszkodtam hozzá. Miután megtettem, jöttem rá, hogy basszus el is veszíthettem volna, és utána kezdtem el érezni a szerelmet...sajnos valamilyen szinten át kell esni ezen, hogy az ember megértse azt hogy mi is az a szerelem, vagy hogy milyen fontos neki a másik. Higgyétek el, teljesen máshogy gondolkodnátok, ha már veletek is megtörtént volna. Soha nem mondjátok azt, hogy soha, mert bármikor bekövetkezhet. Én is azt mondtam annak idején, hogy én senkit nem fogok megcsalni. Mégis megtettem, mert az adott pillanat annyira elgyengített, hogy képtelen voltam ép ésszel gondolkodni, és arra jutottam, hogy a problémán majd később kell gondolkodni, most szükségem van arra ami következik... Most már tudom, hogy bármilyen körülmény keverjen ugyanilyen helyzetbe, tényleg tudom, hogy soha többé nem teszem meg. Sokkal fontosabb, hogy megbocsátást kaptam, mint hogy még egyszer megtegyem. Ha valaki tényleg megbánja,hogy megtette higgyétek el, hogy sokkal jobban szenved, mint az akit megcsaltak.


12:32 voltam

2010. aug. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!