Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben összeköltözné...

Ebben az esetben összeköltöznétek a párotokkal?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a pasimmal már többször is szóba került az összeköltözés. Azért is, mert már több mint 3 éve vagyunk együtt és szeretjük egymást, szeretnénk együtt lakni, másik meg az, hogy ritkán tudunk találkozni (ennek az okait most nem részletezném).

Én szívem szerint össze költöznék vele, de van vele egy baj. A pasim szereti költeni a pénzt, valamint abba a városba ahová mennénk nagyon sok haverja van és azokkal csvarog, sokszor nagyon sok pénzt költ rájuk, képes az utolsó forintját is rájuk költeni, gondolok itt arra hogy meghívják egymást a kocsmába, büfébe. Egyébként nem alkoholista. Mivel nem vagyunk gazdagok, így albérletbe mennénk, de én már most félek hogyan élnénk meg. Mert ugye minden hónapban fizetni kell a lakbért, rezsit, kaját.. Félek, hogy ő ugyanígy folytatná és az én szavam nem érne semmit. Egyébként szeret, nagyon jól kijövünk csak azok a rohadt anyagiak... Nem tudom mit csináljak, már párszor mondtam neki hogy ne szórja így a pénzt, egyébként nem csak a haverokra költi hanem magára is (ruha, cipő, finomságok) és az a baj hogy nem tud megáljj-t parancsolni magának. Kérlek ne írjátok, hogy szakítsak, nagyon szeretjük egymást. Köszönöm. 23/L


2011. szept. 7. 18:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

a pénzt ha elkezded félteni, annál nehezebben fog jönni


az a felfogás,miszerint a pénznek forognia kell, nem sajnálni másoktól, ez a nézet vonzza is a pénzt


te szegénységben gondolkozol, te a szegénységet vonzod


nem fogtok össze illeni

2011. szept. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Echte ugyanet van nálunk is, habár én fiatalabb vagyok nálad. Spórolós fajta vagyok, de nem schmutzig, én is meghívom néha a barátaimat, de ésszerűen. A párom viszont teljes mértékben az, amit leírtál. Akármennyire szeretem, ez engem annyira frusztrál, hogy emiatt nem tervezem vele a jövőmet, bármennyire is szeretem.

20/L

2011. szept. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
mondd el ezt így neki, meg fogja érteni szerintem. ha ezentúl két- három hónapig normálisan bánik a pénzzel, akkor kezdhettek albérletet keresni. ne elégedj meg egy ígérettel, ezért kell a pár hónap, hogy az összeköltözés előtt is lásd, vissza tudja-e fogni magát. ha nem hajlandó rá, akkor szerintem ne erőltessétek az együtt lakást
2011. szept. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Amikor együtt lesztek, közös lakásban, közös teherviseléssel, rá fog jönni, hogy a hatodik számla után fizetni 7-8 sört a pajtiknak már nem olyan jó buli...:)


Az első néhány hónapotok lehet, hogy szűkös lesz, de, amíg nem a saját bőrén tapasztalja, hogy mire elég a pénze, addig nem fog csak azért változtatni, mert más azt kéri. Most még van, és futja erre is, gondolom, nem érti, miért kellene "kuporognia". Majd, ha nem lesz, mert már a második héten nincs pénz, de kaja kellene neki, akkor a következő hónapban okosabb lesz.


Bízd rá, és az időre. Ha pedig nem fogtok tudni együtt élni, akkor jobb, ha ez időben kiderül, nem?

2011. szept. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Ha összeköltöztök, bíznod kell benne. Különben sem biztos, hogy tragédia lesz.

Az én párom is szeret költekezni. Viszont feléri ésszel, hogy első a lakbér, azaz most már hitel, második a számlák, utána meg minden egyéb. Persze volt olyan, hogy a hónap második felében zsíros kenyeret ettünk. Na és? Ki lehet bírni. Ha az alapvető dolgok megvannak, utána nem érdemes zsugorinak lenni.

2011. szept. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű, vegyünk egy összeget, albi plusz rezsi jó esetben minimum 70, kaja minimum 40, ez 110, ha ennek a felét két három hónapon keresztül képes félretenni és ezt az összeget, vagyis 3x55ezret felmutatni neked, akkor összeköltözhettek, amúgy nincs értelme.
2011. szept. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha igazán szeret téged és ezt elmondod neki BIZTOS megfogja érteni, persze ha TÉNYLEG szeret, és tud komolyabban is belegondolni a jövőbe. Mond el neki ezt így ahogy leírtad ide, remélhetőleg "észre veszi" magát. Ha folytatja,akkor szerintem hagyjad,valszeg más bajok is lennének már ha már az elején bibi van.
2011. szept. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát bocs, de én keresnék valaki mást. Hidd el, tapasztalatból beszélek, sajnos testközelből láttam hogy ez a hozzállás szó szerint kicsinálhat téged... a 3 év amugyis sok, ha ezalatt nem derült ki, hogy tényleg szeretitek egymást és összeilletek, akkor nem is fog... még fiatal vagy, de nem lesz mindig igy...

most látom ne írjam hogy szakítsál... hát akkor jó szenvedést kívánjak? nem inkább gondolkozz el...

lehet hogy te nagyon szereted, de ő a pénzt meg a köönyelmű életmódot jobban szereti, ezért én a helyedben nem szarnám el az egész életemet, és a leendő gyerekeid életét is !!!

2011. szept. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen én is arra gondoltam, hogy ha a saját bőrén tapasztalná akkor megváltozna. Nem akarom hogy az én fizetésemből legyen minden, hanem szépen miden felesbe.
2011. szept. 7. 18:19
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok: kiegészítés: ha tényleg annyira szereted, hogy nem tudod mással elképzelni, akkor végülis adhattok egymásnak egy esélyt, költözzetek össze minél hamarabb, beszéljétek meg hogy mindeketten beadtok egy fix összeget, és abból éltek, és adjatok meg mondjuk egy 6 vagy 9 hónapos határidőt. Ha működik a dolog, akkor lehet hogy meg tud változni, ha nem akkor legalább ugy hagyhatod ott, hogy tudod, tényleg nem működik...

Én laktam együtt több lánnyal is, mielőtt megtaláltam az igazit, és egyiket se bántam meg: sokat tanultam én is (biztos ők is), és rájöttem, hogy nem fogok velük élni, pedig az elején tényleg úgy tűnt, hogy az az ember az igazi... és most az igazival élek boldog házasságban (amugy ők is :)

2011. szept. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!