Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógoromék (férjem öccse)...

Sógoromék (férjem öccse) meghívtak szilveszterre. Ott lesz két család akivel nem beszélünk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. dec. 10. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem menj el, mert a szilveszter oldott hangulata jó alkalmat teremthet a békülésre. Gondolj bele, éjfélkor idegenek is ölelgetik és kínálják egymást pezsgővel az utcán ! :)

Bár mindez attól is függ, mennyire súlyos a konfliktus, mi az oka, hogy nem beszéltek. Ha valami súlyos dolog, és garantált a balhé, akkor ne menjetek, és magyarázzátok el a sógorodnak, hogy nem akarjátok, hogy cirkuszba fulladjona buli.

2008. dec. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Hát nem tudom, de én még ilyen ölelgetős jelenetet csak a filmekben láttam.

Nálunk egy visszafogott koccintás van és ennyi mindenki megy a maga dolgára, hogy úgy mondjam.

Miért nem beszéltek velük? Egyszerűen nem vagy haragban vagytok? Ha csak egyszerűen nem akkor el kell őket kerülni diszkréten és ennyi, kit érdekel. Vagy kezdeményezhettek valami beszélgetést. Tesznek-e fogadalmakat, milyen volt az előző évük, mit várnak az újtól stb. Ha haragban vagytok hát akkor nem tudom szerintem nem érdemes elmenni, úgyis rossz lenne a hangulat, mert egész este nem teheted meg hogy nem mész oda hozzájuk koccintani is biztos kell velük is.

Férjed öccse meg kell hogy értse a helyzetet, ezen ne sértődjön meg. Ne menjetek el szerintem vagy csak épphogy ugorjatok be. azért BUÉK :)

2008. dec. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretném megbántani a rokonokat azzal hogy nem megyünk el,viszont nem éreznénk jól magunkat.
2008. dec. 10. 11:53
 4/14 A kérdező kommentje:
Az egyik család pénzzel tartozik egy éve,a másik családban a férj nagyon megsértette a páromat néhány éve,azóta nem tárgyalunk velük.Az elsőkkel meg lehet cirkusz lenne.Sajnos a sógor is hibázott,mert tudott ezekről a dolgokról és meg kellett volna beszélni mielőtt meghívta az illetőket.
2008. dec. 10. 12:01
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Itt az alkalom,hogy félre tegyétek egy kicsit ezeket a dolgokat. Kerüljétek ezeket a témákat és érezzétek jól magatokat. Aztán hagyjátok,hogy alakuljanak a dolgok. Egy kellemes este, egy jól eltöltött szilveszterezés után könnyebb lehet a konfliktusokat is rendezni. pl ha látják,hogy férjed képes félre tenni a sértettségét akkor talán van mód arra, hogy azt a konfliktust megbeszéljétek. Vagy valami más. De ha ti sértve dúlva fúlva mentek oda ,hát akkor akár mélyebbek is lehetnek a dolgok és még azt a hibát is elkövetitek,hogy a vendéglátót megsértitek. Ha a vendéglátóval jó a viszony nem illik megsérteni azzal,hogy a vitákat ott rendezitek.

S ha ezek után sem rendeződik akkor sincs semmi.

sok sikert!

2008. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Az egy dolog, hogy ti hajlanátok a békülésre, de biztos, hogy a másik két család is? Gondold el beléptek, és megfagy a levegő. Szerintem tönkre van vágva az este már így látatlanba. Megkérdezhetnéd a sógorodat, hogy a helyzet ismeretében milyen elgondolásból hívott meg titeket, vagy őket. A szituból úgy látom, hogy nem ti vagytok a hibásak, szóval én nem mennék, nem én kezdeném a békülést. Ráadásul úgy látom, hogy nem csak valami kis hülyeség hisztériáról van szó.
2008. dec. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem szeretném elrontani senkinek a kedvét és a férjem se olyan ember,nem iszik,nem cirkuszolós fajta,engem bánt egy kicsit a dolog mert nem szeretek színészkedni.De ezen is túl leszünk.
2008. dec. 10. 13:57
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Ugyan ebben a cipőben járunk.Mi elfogunk menni,mert a viszálykodást ők kezdték.Okoskodtak jobbra-balra pletykáltak és azt sem tudták miről van szo.A mai napig nem tudják,de én tudom.Ha hozzám szolnak válaszolok,de amugy nem fogok jo pofizni nekük.Veszekedni,hangulatot rontani sem fogok.Egyszerűen ott leszek,egynapra ugy teszek,mintha misem történt volna.A többi rajtuk mulik.
2008. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
sztem menjetek el,hiszen nem azzal van a bajotok aki meghivott titeket.ne jätszätok tul magatokat sem,és hidd el annak lesz a legrosszabb kedve aki tartozik pénzzzel..hiszen elég kellemetlen lesz nekik igy is,hogy ég majd a képük a pénz miatt.menjetek el,éS érezztéek jol magatokat.mintha ott sem lennének.persze ha hozzätok szolnak välaszoljatok.ha kösöntök mäsnak puszival..nekik a kezed nyujsd..és ezzzel emelt fejjel,de normàlisan a tudtukra adod hogy nem keresed a tärsasägukat a bizonyos dolgok miatt..
2008. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy elmennénk, kapásból azt mondjuk volna, hogy már máshova elígérkeztünk. Nem lenne jó az új évet kellemetlen élménnyel kezdeni.

Esetleg ha nyíltak vagytok a sógoroddal, megmondhatnátok neki, hogy a többi meghívott vendég miatt nem szeretnétek menni, ne haragudjon. Talán megérti.

2008. dec. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!