Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megállni a világban...

Hogy lehet megállni a világban család nélkül?

Figyelt kérdés

Sajnos sosem jöttem ki túl jól a családommal, mert ők az álmaimra való törekvésekben mindig csak azt látták, hogy nagyravágyó és beképzelt vagyok, ezt pedig kifejezetten szerették tudtomra adni. Eléggé elmérgesedett a helyzet közöttünk az állandó gúnyolódásaikkal és bántásaikkal, manapság már nem is nagyon beszélünk.


Nyilván nehéz átlátni, hogy mennyire kemény ez a helyzet, de én olyannyira menekülnék itthonról, hogy másfél hónap múlva elköltözök. Kis szobát bérlek majd egy barátnőmmel... ami ugye pénzbe kerül. Fontos, hogy ha én most elmegyek itthonról, akkor lényegében nem jöhetek vissza többé, és igazából a családommal sem kívánom tartani a kapcsolatot.


De az az igazság, hogy félek. Munka mellett még tanulok, nagy szerencsém volt, hogy sikerült olyan melót kifognom, ahol ezt elnézik - de mi van, ha egyszer mégis kirúgnak? Ha nem lesz bevételi forrásom, és itt állok a kezemben egy nem sokat érő OKJ-val (ami sokat érne, ha lenne időm arra, hogy elhelyezkedjek gyakorlattal is, csak erre meg időm nincs a munka miatt). Szeretnék még egyetemre menni, de nyilván senki nem fog támogatni, tehát csak magamra számíthatok ebben a nagy világban.

És ez rettentően félelmetes... hova megyek, ha nem lesz pénzem? Ha közbejön valami (betegség, baleset, akármi) ki fog engem támogatni? Ki az, akire támaszkodni tudok a bajban?


Persze, sokat tudnak segíteni a barátok, de lássuk be, ezekkel nem feltétlenül lehet hozzájuk fordulni... van itt olyan, aki teljesen egyedül áll a világban? Hogy csinálja?


2011. okt. 19. 18:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Nagyszülők, keresztszülők,testvérek?
2011. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy milyen terveid vannak, ami miatt a családod beképzeltnek és nagyravágyónak tart?
2011. okt. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

"A barátok Isten bocsánatkérései a rokonok miatt."


Szerintem ebből indulj ki. Sehol nincs kőbe vésve, hogy csak genetikai alapon kaphat támogatást az ember.

2011. okt. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

nehezen

Ennyire fontos, hogy elköltözz?A baràt nem egyforma a csalàddal.

2011. okt. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

egy nagyon jó barát mindig legyen melletted.


És igen... el kell fogadnod, hogy melletted nem áll mostantól senki.

2011. okt. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%
Miért? Nekik nem voltak álmaik? Hisz megszültek téged, lett egy gyermekük. Ez nem volt az Ő álmuk? Ha igen, akkor miért bántanak téged ilyesmivel? Miért nem fogadnak el? Nem értem az ilyen szülőket...
2011. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
100%

Szia!


Nagyjából tudom, hogy milyen helyzetben vagy, ami a család részét illeti, én sem tartom normálisan a kapcsolatot velük, mert nálunk senki sem kíváncsi a másikra sajnos...

Szerintem keress olyan barátokat, akik számíthatnak rád, és te is rájuk. Biztos nincs olyan rokonod (akár távoli) akit kedvelsz, vagy csak úgy segítene néha? Sajnos az én tapasztalatom idáig nagyrészt az, hogy egy idegen néha sokkal többet tud segíteni, mint a saját család (tisztelet a kivételnek persze). De ha elköltözöl, akkor lehet hogy később "helyreáll" a családi rend, és esetleg jobban foglalkoznak majd veled, de ez sem biztos, bár ezt én megpróbálnám. Gyűjtsd össze azokat az embereket, akik fontosak az életedben, és tartsd meg őket, vigyázz a kapcsolataidra. És ne félj, minden helyzetben helyt lehet állni, csak kitartás kell :)

2011. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 cirmos62 ***** válasza:
Az már régen rossz, ha csak érdekből, szükség esetén a támogatásukra számítva akarod a kapcsolatot fenntartani a családoddal. Miért tartanak nagyra vágyónak, beképzeltnek? Miért gúnyolódnak Veled? A tovább tanulni akarásoddal van bajuk? Esetleg a tanulmányi eredményeid nem bizonyítják a képességeidet, hogy valóra válthasd a terveidet? Esetleg a családod nem tanult, és irigyek, hogy Te többre viheted?
2011. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Hidd el ha bajban lennél, azok a gonosz szüleid azonnal segítenének. Gondold meg jól hogy mit teszel, de a te életed. Érdekes hogy azon keseregsz anyagilag ki fog támogatni ha a szüleid nem. Ennyit érnek neked? Pénz?
2011. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Engem is foglalkoztat ez a kérdés. Valahogy a sors mindig megoldja, hogy amikor elesett lennél, atmenetileg szegodjon melléd valaki segito... :)
2011. okt. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!