Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a párom lánya...

Mit tegyek, ha a párom lánya vállalhatatlanul viselkedik velem, de nem lehet rászólni?

Figyelt kérdés

Pár példa:

-Frissen lett nálam festve, 2 hete éjjel besz_Rt, majd összekente vele a falat.

-Voltunk nyaralni, 4 bikinimet a második nap titokban belepakolt a hátizsákjába, majd beledobta őket az egyik kinti kukába. Drágább darabok voltak, Missoni, Agent Provocateur és Fendi. Utólag mondta meg, hogy ő volt, mikor már azt hittük a párommal, hogy ellopták őket (bár fura is lett volna, hogy csak azokat).

-Ha olyat főzök, amit nem szeret, akkor nem az van, hogy nem eszik belőle, hanem kiborítja az asztalra, ledobja tányérral együtt a földre, vagy pl. ha csirkehús, direkt odaadja a kutyámnak, aki allergiás rá (el lett mondva neki kb 15-ször már). És nem azért főzök olyat, amit nem szeret, hogy kitoljak vele, hanem mert ő mondja, hogy azt kér. Majd mikor elkészül, közli, hogy ő amúgy ezt utálja és csináljak mást.

-Vettem a párom szülinapjára egy drágább parfümöt, még aznap kifújkálta az üveg háromnegyedét a lánya titokban.

De oldalakon át tudnám írni még, hogy miket csinált...


Tűntek el már parfümjeim, ékszereim is "apás hétvége" után, de ezeket nem tudom rábizonyítani. Azóta inkább zárom a gardróbom és a hálószoba ajtaját, mióta jön, "jobb félni, mint megijedni" alapon.


11 éves, teljesen tudatosan csinálja ezeket.

Nem lehet rászólni, merthogy annyira ritkán van az apjával -2 hetente- és hogy az az időszak ne a veszekedésről szóljon már... Ha mondjuk csúnyábban nézek rá, vagy 1-1 gonosz beszólása után vágok egy pofát, a párom rajtam kéri ezeket számon a gyerek előtt, meg hogy nekem mi bajom van a gyerekével. Alapjáraton semmi nem lenne, mert nincs bajom a gyerekekkel, azt is elfogadtam, hogy neki van egy előző házassága, van egy gyereke. Mindig azt erősítettem, hogy persze, hozza ide, csináljunk közösen programot, stb. Elhiszem, hogy a kislánynak is nehéz ez, de így akkor sem viselkedhet... És a szülei nem is most váltak el, hanem már 7 éve és nem is miattam, hanem mert az anyja terhes lett az akkori szeretőjétől és hozzá is ment még szülés előtt. Otthon a mostohaapjával mégis normálisan viselkedik.


Szeretem a páromat, ő is engem. De mégis sokszor egy ilyen hétvége után elgondolkozok, hogy biztos kell ez nekem? Arra is gondoltam már, hogy ezeken a hétvégéken egy barátnőmnél alszom, vagy elmegyek a szüleimhez, de most komolyan én hurcolkodjak a saját házamból?



2021. aug. 19. 15:42
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Mond, ha látod, hogy a párod téged nem tart annyira, hogy a véleményedre adjon, akkor miért vagy vele?
2021. aug. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Juj ez nagyon para. Én ezt nem viselném el egy férfi kedvéért sem, oldja meg ő a gyereke problémáit. A kislánynak elég komoly bajai lehetnek, hogy ilyeneket csinál. Szerintem akkor járnál a legjobban, ha elengednéd ezt. Pszichológus kell neki és a szülei sokkal intenzívebb figyelme. Ahogy a párod kezeli ezt, az külön katasztrófa. Menekülj, mert év végéig megőszülsz ebben...
2021. aug. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Mert ezen kívül nincs semmi problémánk.
2021. aug. 19. 15:48
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pároddal kéne megbeszéld, hogy szóljon rá, mert mégis ő az apja. A gyereket még pedig meg kell valakinek nevelnie különben később is ilyen tiszteletlen és kibíhatatlan lesz, meg kell vele értetni, hogy ilyet nek tehet meg. Már 11 évesen lehetne ennyi esze.
2021. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem elég nagy probléma, hogy a párod le se szarja, hogy téged bántanak? Mert ez már az.
2021. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom mit tegyél. Először is szégyelld el magad hogy nem állsz a sarkadra.

Masodszor kerj ANYAGI kártérítést a takony apukától.

Harmadszor szakíts VELÜK es szakíts meg minden kapcsolatot.

Negyedszer ígérd meg magadnak hogy hatarozottabb leszel az emberekkel ha packáznak veled. Szeretettel sok sikert kívanok.

2021. aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Járt gyerekpszichológushoz a válás alatt és után is.


Az a gond még szerintem, hogy anyuka nagyon nem a mi pártunkon áll. A kapcsolatunk elején még nekem is névtelen fenyegető leveleket dobált be a postaládámba (itthon is, munkahelyemen is). A kocsimra is cetliket rakott rendszeresen. Minden kvának elhordott mindenhol.

A párom szülei mondták, hogy nekik is szidott, a kislánynak is, meg minden ittlét után vasárnap este az náluk a program, hogy a fürdés közben kifaggatja a gyereket, hogy mit csináltunk nálunk, én miben voltam, hogy néztem ki, az apjával nem-e veszekedtünk, stb. Szóval biztosan ő is hangolja ellenem otthon.

2021. aug. 19. 15:51
 8/48 anonim ***** válasza:
57%
Ezért nem kéne olyannal kezdeni, akinek van gyereke.
2021. aug. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
99%
Én egyáltalán nem vagyok annyira biztos abban, hogy a párod szeret téged úgy, ahogy te őt. Ezen a kapcsolaton azért én is gondolkodoba esnek.
2021. aug. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Persze, mikor tönkretesz valamit, akkor mindig mondja a párom, hogy kifizeti, vesz újat, de itt annyira nem is a pénz a lényeg... Nyilván valamennyire igen, de inkább az, hogyha összekeni sz__rral a falat a gyerek, akkor azt nem hagyom szó nélkül.
2021. aug. 19. 15:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!