Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit várhatok? A helyzet a...

Mit várhatok? A helyzet a következő. Jelenleg még párkapcsolatban vagyok egy férfival, akivel babát is szerettünk volna, így (meg más miatt is ) van papírunk arról, hogy élettársak vagyunk, tehát közjegyzői papírunk van róla.

Figyelt kérdés

Ha külön megyünk, akkor ezt a papírt meg kell szüntetni? Tehát be kell menni a közjegyzőhöz, és kérni, hogy legyen semleges ez a papír?

A másik: amikor mi összejöttünk, akkor nekem jól fizető állásom volt, de a párom miatt váltottam, mert neki nem tettszett.

Hogyan szállhatok ki ebből a kapcsolatból?

Kérhetem, hogy segítsen egy picit a különválásunk elején anyagilag?

Ne értsetek félre, nem vagyok pénzéhes, csak egyszerűen azért nem akarok valakivel együtt maradni, mert anyagi biztonságot nyújt, és most így egyedül (fizetés előtt) nem tudok nagyon hova lépni.

Vannak jogaim?

Köszönöm!!


2010. aug. 30. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát szerintem ilyen jogod, hogy köteles lenne neked fizetni, nincs. Esetleg várj még egy hetet fizetésig és akkor mondd el neki, az az idő már nem oszt, nem szoroz.
2010. aug. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem, ilyen jogod nincs, hogy fizessen.

Az élettársi "válás" nem válás, ha különköltözöl, és elmész a közjegyzőhöz simán "szétválaszt", nem procedúra.

Fizetésig húzd ki a szakítást, jobb tanácsom nincsen.

2010. aug. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nincs jogom ilyet kérni, hogy anyagi segítség, csak gondoltam van valami olyan rész, az élettársi kapcsolatban, ami lehetővé teszi a különválást.

Utána olvastam, és azt olvastam, hogy az bejegyzett élettársi kapcsolat alatt szerzett vagyon (ingó, ingatlan) közös vagyonnak minősül, amit ha kell bizonyítani lehet.

Nos, nekem ilyesfajta törekvéseim nincsenek, nem kell semmi, csak szeretnék lépni innen...

De belinkelem: [link]

2010. aug. 30. 08:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Legalabb 5 evi egyutteles utan lehet ilyen kerelmed, amikor hivatalosan is kerheted.

De ez "vagyon" megosztas, es nem valas!

2010. aug. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tévedsz, mert ezt nekem kellene kérnem, hanem aki bizonyítani szeretné, hogy mit rakott bele a kapcsolatba.

De mint már mondtam, ez a része engem nem érdekel, itt hagyok mindent, amit közösen vettünk.

2010. aug. 30. 09:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérheted, igen. :) Ha olyan jóindulató párod van, akkor ha könyörögsz neki, biztos ad kölcsön, míg nem kapsz munkát. De jogilag semmi ilyen nem lérezik, hogy kötelezhetnéd. De ha ő nagyon szeret téged, akkor nem lehet tudni, mi lesz a reakciója. Te ismered őt, miért tőlünk kérdezed? Neked kell tudni, ilyen helyzetben számíthatsz -e rá, vagy sem.
2010. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elvileg egy nagyon jó indulatú emberről beszélünk, de mivel én szeretnék vele szakítani, így elég necces a dolog, hogy számíthatok e rá.
2010. aug. 30. 10:02
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen jogod. Az, hogy munkahelyet váltottál, mert az élettársadnak nem tetszett, hogy jól keresel (vagy egyéb ok miatt, tök mindegy), a saját hülyeséged volt.


A vagyon megosztását sem úgy kell elképzelni, hogy tied a fél kávéfőző meg a fél mikró. De pl. az élettársi kapcsolat alatt közösen összegyűjtött pénz fele a tied (akkor is, ha valamelyikőtök többet keresett a másiknál), ezt követelheted, és ez segítene az elindulásban is.

2010. aug. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, nekem most nem fél kávéfőzőre, vagy fél mikróra van szükségem, hanem pénzre az újrakezdéshez, vagy elinduláshoz.
2010. aug. 30. 10:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem egyszerű kiszállni egy hosszú kapcsolatból, az tuti...
2013. júl. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!