Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emberek, akiknek titokban...

Emberek, akiknek titokban pótapájuk, pótanyájuk volt/van! Hogy mondhatnám el neki, hogy milyen hálás vagyok neki? Meséljetek saját sztorikat!

Figyelt kérdés

Sehol nem találok sorstársakat ezt a témát illetően.


A vér szerinti szüleim elég szerencsétlenek voltak, mint két tinédzser akiknek véletlen becsúsztam. Se apám, se anyám nem tudott olyan mély kapcsolatot kialakítani velem, amit vártam. Nem foglalkoztak a lelki szükségleteimmel, nem tudtam odamenni beszélgetni egy megbízható figurához. Most már békében vagyunk, néha találkozunk, és meg van az a társaságom is, akikkel elengedhetem magam.


Viszont középiskolában volt egy tanárom, akibe azt hittem, hogy szerelmes vagyok. Akkoriban gyakran összekevertem a rajongásom, apakomplexusom a szerelemmel. Meg még egy jó ideig, kb 20 éves koromig, amikor is szintén tőlem 5-8 évvel idősebbekkel jöttem össze.


Az az ember 50 körüli volt, egy olyan tantárgyat tanított, amit nem is szerettem, de ő megszerettette velem. Már első pillanatban valami hatalmas biztonságot éreztem a közelében, és határozottságot. Először odajártam hozzá beszélgetni, és ő kellően távolságtartó és barátságos volt. Rögtön azt éreztem, hogy ő is kedvel, mint diákot.

Egy népszerű tanár volt, akit mindenki kedvelt. Ha másra figyelt, féltékeny voltam. Néha szándékosan kiprovokáltam a figyelmét valamivel. Mindig a legjobban reagált: vagy kedvesen elhárított, megnevettetett, vagy szigorúan helyre tett négyszemközt, ha meggondolatlanságot csináltam. A következetessége és a kedvessége, figyelme nagy hatással volt rám, mivel sosem tapasztaltam még ilyet.

A szalagavatón terveztem beszélni vele, hogy mennyit segített, de egyrészt nem volt alkalmam, másrészt nem volt bátorságom.

Úgyhogy csalódottan zártam a sulit.

Azóta 2-szer találkoztam vele öregdiák találkozón, de ott is bátortalan voltam, és

Eltelt azóta 8 év.

Ha sikerem van, elmondanám neki, ha problémám van, megnyugtat, ha rá gondolok.

Elvétve álmodok is vele (mint pl. ma is), és akkor egész nap arra gondolok, hogy milyen sokat jelent nekem, miközben nem is ismerem. Szintén nagyon ritkán, de hirtelen valakire azt hiszem az utcán, hogy ő az, és feltöltődök energiával.


Viszont fogalmam sincs, jó ötlet-e beszélni vele. Nem feltétlen akarom megismerni, meg barátkozni vele, mert az olyan erőltetett... Csak egy sört szeretnék inni vele. De mindig arra gondolok, hogy úgyis fontosabb dolga van, és hogy igazából lehet hogy már nem is emlékszik rám. :D Ehhez képest nevetséges, hogy nekem életem nagy meghatározó alakja.


Szóval nem tudom, mit mondanátok neki, meg mikor, meg hogy?

Eléggé félénk vagyok alapjáraton.



2021. aug. 31. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Aranyos tortenet, de semmi ertelme. O nem a "potapad", soha nem volt az.

Szerintem nem is orulne neki..tudod tanar- diak kapcsolat, van egy hatar!

Deviszont! Ha legkozelebb talalkoztok, akkor nyugodtan beszelj vele es ha kicsit belejossz, akkor mond meg neki, hogy sokat jelentett neked abban az idoben (elmondhatod a miertjet). De ne nyomulj, mint aki szerelmes!

2021. aug. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Felhívod és megmondod hogy nem e volna kedve beülni valahova beszélgetni a többi meg majd adja magát.
2021. aug. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy nincs közöttünk rokoni kapcsolat és isten ments hogy a családi életébe belemásszak.

Pont ezért nem tudom hogy megfogni az alkalmat, mert olyan jelentéktelennek érzem magam..

Az is lehet hogy csak pszichológushoz kéne mennem? :D

2021. aug. 31. 15:48
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Az látod, jó ötlet...
2021. aug. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Megható történet, szerintem a tanárodat is meghatná, ha elmesélnéd neki azt, amit nekünk.
2021. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
45%

Ha egyszer "véletlenül" a suli előtt elmész és találkozol vele, akkor megszólítod, elkezdessz vele kicsit dumálni és meghívod egy sörre vagy valamire.


Ha igent mond elmentek majd és beszélgettek. Elmondhatod neki, hogy milyen sokat jelentett neked anno, mintha már amolyon pótapád lett volna (ezt akár a többi diák nevében is mondhatod). Ez mèg talán nem olyan nyomulós.

2021. aug. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem elmondhatod neki, de szerelmes, nyomulós felhang nélkül, mert az ciki. Nekem volt pótapum, suli után egy gyárban kezdtem el dolgozni, 30 év volt köztünk, ő volt a sorvezetőnk, jókat beszélgettünk, munkásszállón is szomszédok voltunk, mindig hozzá mentem mindennel, jobb lett a kapcsolat, mint a saját szüleimmel. Nagyon normális volt, egyszer mondta, hogy kár hogy ennyi a különbség, így csak a "lánya" lehetek, de sosem nyomult rám, és engem is csak a korkülönbség tartott vissza. Sajnos meghalt szegény, de mindig szép emlék, szeretettel gondolok rá.
2021. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én tényleg meg tudom különböztetni ezt a dolgot a szerelemtől, egyszerű hála van bennem. Az szomorít el néha, ha emberek azt feltételezik, hogy nem létezik a világon két ember között más, csak szex meg szerelem. Ez nem ilyen egyszerű.
2021. szept. 1. 14:37
 9/10 anonim ***** válasza:
28%
Bármilyen primitív is ez, a felnőtt emberek között nem nagyon van "harmadik út", ha egy férfi és egy nő közelebb kerül egymáshoz, akkor szex van. Nagyon ritka a lelki kapcsolat és ehhez hasonlók. Ha egy felnőtt embernek arról mesélsz, hogy közel van hozzád egy 50 éves ember, akkor mindenki a szexre fog gondolni, és ha azt mondod, hogy lelki kapcsolat van közöttetek, akkor arra gondolnak, hogy valamelyik közületek nem normális. Ez így megy, lehet, hogy a tanárod is így gondolkodik.
2021. szept. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9-es: nekem vannak fiúbarátaim, sőt, inkább fiúbarátaim vannak, mivel nem vagyok egy nagy lelkizős, trécsizős ember és nem szeretek magamról beszélni, mint a lányok úgy általában. Van, hogy nagyon jókat beszélgetünk, pedig mindegyiknek van barátnője/felesége, meg nekem is van barátom.

Öregemberrel meg nem akarok szexelni, nekem ez természetellenes.

2021. szept. 2. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!