Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal párként, ha jó a...

Fiatal párként, ha jó a kapcsolat a szülőkkel (a lány szülei) élnétek egy házban? Nem örökké, addig, amíg gyerekek is lesznek és saját házra is telik. Elég nagy ház, hely bőven van, nyilván beszállnánk a költségekbe.

Figyelt kérdés
2021. szept. 6. 16:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy láttam én ilyen "csak addig" összeköltözést a rokonságban. Húsz éve laknak anyósék nyakán , mert a gyerekkel még kevésbé vannak anyagi lehetőségeik lakásra.
2021. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ritkán működik ez. Főleg akkor, ha még a párocska sem akar felnőni. Ilyeneket ismerek, már házasok, szülőknél élnek, és olyanok, mint két tini, anyuka főz rájuk, míg ők az emeleten tévéznek.


Itt az a gáz, hogy ha majd különköltöznek, akkor mi lesz? Akkor meg kell tanulni a felnőtt szerepeket, nem lehet majd mondani anyának, hogy menjen el a postára/patikába/boltba, vagy várja otthon a futárt.

2021. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
66%
Nem ismerek olyan családot, ahol normálisan tudtak élni ebben a felállásban. Egy olyan família volt körülöttem, ahol nem esett szét a házasság a szülőkkel együtt élve, de ott a nagyszülők a házaspárt szolgaként tartották a lakhatásért cserébe, rondán beszéltek velük, uralkodtak rajtuk - ők meg beletörtek a kínzásba, és maradtak. Mindenki más elvált, aki így kezdte.
2021. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

12-es!:)

Párommal mindketten dolgozunk, naponta főzök, nem küldöm sehova anyámat magam helyett soha.

De veszem csak véleménynek előítélet helyett:)

2021. szept. 6. 17:24
 15/33 mantis religiosa ***** válasza:
54%
Meg se próbáljátok, ha jót akartok magatoknak!
2021. szept. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk bejött a dolog. Mondjuk mi csak két évig laktunk anyáméknál, és pontosan így is terveztük. Az is fix volt már az elején is, hogy én abba a házba gyereket nem szülök, ezt is betartottuk. Természetesen a költségekbe beszálltunk. Az persze igaz, hogy úgy nagyon házimunkát nem végeztünk, mert az időnk nagyrészét a saját házunk felújításával töltöttük (egy szinte romosat vettünk, azt sk újítottuk fel, mert mindketten építészek vagyunk).
2021. szept. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
86%
Intelligencia kérdése. 24 éve élünk az anyósommal vita és probléma nélkül. Igaz nem használtuk soha bébiszitternek, házvezetőnőnek akkor sem, amikor már nyugdíjas lett.
2021. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
66%

Alapvetően 20 évesen mindig azt szerettem volna, hogy ne tudjon senki átjönni papucsban. Gondolom ezt érted. Es nem is tudtak es ez nekem bevált. De ahogy idősebb lettem, 40 körül, akkor gondoltam arra, hogy csak azert akartam így, mert mindenbe beleszólósak voltak a szüleim és eléggé önzők.

És gondolkodtam hogy ha jó fejek a szülők vagy anyósék, annak van egy jó hangulata, hogy ott az idősebb generáció, számíthatunk egymásra, mindig van társaságod.

2021. szept. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
91%

Huszonévesen én is arra törekedtem, hogy mindenben függetlenül, önállóan éljünk. Ez hol sikerült, hol nem. Ma már néha szeretnék egy nagy házat ahol a szűk család, gyerekekkel, unokákkal együtt lebzseljen :) na ezt teszi a kor.

De ismerem a buktatóit, úgyhogy éljen csak mindenki ahol van.

2021. szept. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
34%

"De veszem csak véleménynek előítélet helyett"


Miért lenne előítélet? Ennyire ne érzékenykedj. Azt mondtam el, amit látok a környezetemben. Faszid miért nem főz?

2021. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!