Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik római katolikus templom...

Melyik római katolikus templomot ajánlanátok keresztelőhöz Budapest 11. kerületében (vagy szomszédos kerületekben)?

Figyelt kérdés
Fontos lenne: "jófej" pap, aki rugalmas, és esetleg nem ragaszkodik ahhoz, hogy egy gyermekkel végigüljünk egy teljes misét, hanem esetlegesen mise után (és nem közben) is keresztelne.
2010. aug. 30. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Szent Gellért (Bartók Béla út vége)

A keresztelő a 11-es mise végén szokott lenni. A misén illik ott lenni, de van egy üvegfallal elválasztott rész, ahová a kisgyerekesek mehetnek. Itt még akár pelenkázni, etetni is lehet, nem baj ha hangoskodnak a gyerkőcök (van sok játék).

A plébános atya (Forgács Alajos) jó fej, én úgy vettem észre elég rugalmas.

Mi ott kereszteltük a lányomat, hamarosan a fiamat is.

2010. aug. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
22.31-es (sajnos csak egyetlen) válaszadómnak: nagyon köszi az ötletet!
2010. aug. 31. 00:48
 3/6 anonim ***** válasza:

szia!

nekem azt mondta az atya, aki keresztelte a lányomat, h csak ott keresztelhetik, ahova be van jegyezve (ahová a szülei is be vannak)más esetben kikérőt kell küldenie a kiválasztott atyának az "eredetihez":)

2010. aug. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 9.09-es hozzászóló!

Valóban így van, de inkább vállaljuk a plusz "papírmunkát", uis a mi plébániánk itt a 11. ker-ben sajnos egyáltalán nem hasonlít templomra:-( Nekünk is ez lett volna a legkézenfekvőbb,a legközelebbi, de.....

2010. aug. 31. 21:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Először az irodában dolgozó fiatalember minket is küldött valami kikérőért oda, ahová tartozunk. Kiderült, hogy hivatalosan 2007-ben megszüntették, bár van ahol még mindig ragaszkodnak hozzá. Szent Gellértben a plébános nem ragaszkodott.


Megkérdezhetem, hogy helyileg ti melyik plébániához tartoztok?

2010. aug. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Jó tudni, h megszüntették ezt a kikérősdit. Utánajárok majd.

Remélem, nem sértek meg senkit a válaszommal: a Szent Angyalok Templomhoz (Gazdagréti út) tartozunk.

Kívül elég modern épület, mégis azt gondoltam, arra számítottam, belülről "templomosabb" lesz.

Nehezen tudok azonosulni a nagyon modern dolgokkal, lehet, hogy másnak bejön ez a stílus.

Egy kicsit olyan érzésem volt, mint amikor az ember néhanapján látja aHIT gyülekezetes szónoklatokat. Aluminium/fémszékek, szinte színházi lelátó stílusban...

Amúgy megnéztem a Szt Gellértet is, az sem "régivágású" templom, de közelebb áll az elképzeléshez:-)

2010. szept. 1. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!