Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kéne istápoljam, mert...

Nekem kéne istápoljam, mert felbontották az eljegyzést, miközben nem is volt az utóbbi időben jó a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Mostohatestvéremnek most szeptemberben lett volna az esküvője, a héten szakítottak.

Én 2, ő 3 éves volt, amikor a szüleink összejöttek, így együtt nőttünk fel, nagyon jó kapcsolatunk volt. Közös baráti társaságunk is volt. Aztán pár éve valamiért kinéztek maguknak, én voltam az, akit mindig lehetett piszkálni, beszólni neki, ugráltatni, kihagyni a programokból. Megviselt, mert semmit nem ártottam egyiknek sem, de túlléptem ezen, szerencsére voltak rajtuk kívül mások, akik szerettek, foglalkoztak velem. Ők sem nagyon kerestek utána, a mostohatesómmal találkozunk karácsonykor, meg pár szülinapon, de ennyi. Ő sem osztott meg sokat velem az életéről, én sem az enyémről.


(2 hete kb írtam is ki kérdést itt, hogy mennyire illetlenség, ha nem maradok végig az esküvőjükön, ott sokan azt írták, hogy ők el sem mennének a helyemben.)


Lényeg a lényeg, hogy most felbontották az eljegyzést, és felhívott, hogy eljöhetne-e hozzám pár napra Budapestre, mert ki kell szakadnia az otthoni létből, abból a lakásból, mert még ott vannak a vőlegénye cuccai és nem bírja ezt. Mondtam neki, hogy én a hétvégére elutazom, szóval nekem nem jó. Utána azzal jött, hogy szívesen utazna ő is, ezer éve nem voltunk sehol együtt és hogy gyerekként mennyire jó volt, hogy hiányzik az neki. Aztán ma is írt, hogy hazaértem-e már, mert ő igazából este is el tud indulni és most dolgozni sem megy két hétig biztosan, szóval ráér. Csak fura, hogy ebben a pár napban többet beszéltünk, mint az utóbbi években összesen... Valamiért azt érzem, hogy a szakításnál a barátnői nem álltak mellé és most én vagyok az utolsó szalmaszál, akibe kapaszkodni tud, akinek kisírhatja magát.


Sajnálom valahol, mert tizenéve együtt voltak és igaz, hogy nálunk családilag nem annyira volt kedvelve a vőlegény, de ő boldognak tűnt vele... Tudom, hogy a család az első és hogy kire számítson, ha nem rám, de közben ott van az, hogy régen hogy viselkedett velem ő is, meg a barátnői is...


2021. szept. 12. 12:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
47%
Légy te jobb nála. Hívd el magadhoz. Legyetek újra együtt kicsit. Ki tudja mit hoz a jövő... De ha nagyon tiltakozik ez ellen minden idegszalad, akkor ne tedd.
2021. szept. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem “kell” neked istápolnod. Ha valamiért mégis úgy érzed, adj a dolognak egy esélyt. Legalább meg tudod vele beszélni a múltbeli dolgokat, hogy ő hogy látta.
2021. szept. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Hát nem tudom: látványosan szarik rá hogy neked ez nem felel meg. Én nem engedném a nyakamra.
2021. szept. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
21%

Nézd. Igazából a lányoknál ez nem olyan megdöbbentő.

Valamiért (féltékenység többnyire) egy 3-4-5 fős társaságban mimdig van akit kiveszélnek. Hol jobban hol kevésbé.

Az h ő csitriként viselkedett és ment a bandaszellem után, elég szomorú. Ettől függetlenül nem hinném h akkor bűnt követett el, hogy ne lehetne rendbehozni a kapcsolatotokat.

Érettebbek vagytok, tapasztaltabbak.

Szépen lassan haladva, minden jó lehet.

Nagyon jó dolog ha számíthattok egymásra.

Lehet h neked is lett volna olyan élethelyzet, mikor rájössz arra h miket hibáztál. De ennek ellenére van kihez fordulnod.

2021. szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%
Milyen csitriként? Tízen-éve a pasijával volt, a kérdezőt meg pár éve marták ki.
2021. szept. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Igazából azért is ódzkodom attól, hogy itt legyen napokat, mert amikor meg lett véve nekem a lakás, meg elkészült, akkor is végigfikáztak mindent. Hogy miért pont ezen a környéken néztem, miért volt nekem fontos, hogy legyen lift és erkély ("le ne fogyj véletlenül", "nehogy 5 lépcsőfokot megtegyél" stb). A lakást én az első perctől a sajátomként kezeltem, fontos volt, hogy olyan legyen, ami nekem tetszik és a stílusomat tükrözi, de mégis otthonos és praktikus. Ezért viszonylag több dolog nagyobb utánajárást igényelt, vagy esetleg költségesebb megoldást. Ez sem tetszett nekik és hallgattom, hogy bezzeg másnak 30 éves korára sincsen lakása. Utána ahogy felköltöztem Budapestre, jött az, hogy szinte ilyen personal shoppernek néztek. Menjek el nekik ide, vagy oda, vegyem át ezt a rendelést, menjek ki az IKEÁBA lefotózni nekik X bútort, vagy vigyek haza két hatalmas dobozt... És akkor még nem nagyon járkáltam autóval itt, szóval volt, hogy a fél napomat eltömegközlekedtem, mert az egyiknek mindenáron kellett egy zara felső, de az 100 forintos szállítást nem akarta kifizetni, inkább vegyem meg én itt és vigyem haza. Ha meg mégsem tetszett nekik, amit kértek, akkor jöttek a plusz körök, hogy mehettem kicserélni... Mikor ebből elegem lett, akkor meg megkaptam, hogy mennyire lusta vagyok és nem igaz, hogy nincs a napomból maximum 10 percem rájuk és hogy ők nem fogadják el azt a kifogást, hogy egyetemre járok és tanulnom kell.

Meg a mostohatesóm is folyamatosan megjegyzéseket tett erre, hogy én egyetem mellett nem dolgozom. De tényleg, naponta fújta a magáét. Hogy én hogy nem halok bele a semmittevésbe, vagy ha kérdeztem, hogy nem-e ér rá hétvégén, az volt a válasz, hogy "nem, tudod valaki kezd is valamit az életével:)" és bármikor találkoztunk, vagy beszéltünk, tuti volt valami beszólása. Pedig én sem a lábamat lógatom, nem tehetek róla, hogy olyan szakon vagyok, ami keményebb, sok a gyakorlat/szeminárium (amiken a jelenlét kötelező), vagy hogy a gyakornoki állásokért nem igazán adnak fizetést.


Szóval itt nem szimpla kibeszélés volt, hanem inkább ez a lelki terror, hogy éreztessük a másikkal, hogy semmiben nem jó, ő a hibás mindenért, romboljuk le az önbizalmát.

2021. szept. 12. 12:52
 7/28 anonim ***** válasza:
0%

Erre írtam h többnyire féltékenység.

#5 CSITRIKÉNT viselkedett

Te tudsz olvasni? 🤔

2021. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%
Most meg hozzád fut? A helyedben egyenesen rákérdeznék hogy miért. Lehet hogy ugyanezt csinálná, cseszegetne hogy jobbnak érezhesse magát. Ahogy meséled, éppen elégszer bizonyította milyen alak: csak azért mert a mostohatestvéred, nem vagy köteles tutujgatni-ilyen előzményke után pláne nem.
2021. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%
tévedésben élsz 4-es, mert a mi társaságunk nem ilyen felszínes idiótákból áll, akik csak mert LÁNYOK, már automatikusan piszkálják egymást, meg féltékenykednek. aztán ne tudd meg, hogy fiú bandában viszont ennek mennyire tapasztaltam az ellenkezőjét! a másik, meg hogy ott alapból nem is voltak annyira mélyek a kapcsolatok, felszínesen meg bárkivel el lehet hülyülni. szóval jó lenne, ha nem általánosítanál, és ezt a hülységet fújnád, hogy egy rakáson vannak a nők, akkor tutira kibeszélik egymást...
2021. szept. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
16%

Ahha. Szóval te kaptál egy lakást, teljes felujjítással, miközzben suliba jártál.

Ő is megkapta ezeket?

2021. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!