Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan hibáztatnak mert...

Jogosan hibáztatnak mert felbontották az eljegyzést?

Figyelt kérdés

Féltestvérem vőlegénye az én barátom volt 5 évig. 15 éves koromtól ismerem,16 voltam mikor összejöttünk és járni kezdtünk.


Barátsággal váltunk el egymástól.


Féltestvérem mielött összejött volna az exemmel megkérdezte tőlem h mit szólok a dologhoz. Mondtam ha érez iránta vmit akkor próbálják meg. Tudni kell h nekem is van vőlegényem,az exemmel 3 éve szakitottunk.


Gyakran találkoztunk féltestvéremékkel anyukámnál. Az ilyen összejöveteleken sokszor megesett h exemmel befejeztük egymás mondatait beszélgetés,poénkodás közben. Vagy filmeken,könyveken vitatkoztunk ,beszélgettünk róluk. Féltestvérem a könyves,filmes témákhoz nem tudott hozzászolni és féltékenykedett sokat.


Exem felbontotta az eljegyzést,mert a féltesóm már olyan szintem féltékeny volt h ha elment wc-re akkor is azzal gyanusitotta hogy biztos rám gondolva maszturbál.


Most a család engem hibáztat,hogy direkt tettem tönkre a kapcsolatukat.

Az én vőlegényem ezekre a vitákra,mondat befejezésre nem féltékenyedett,szerinte vicces volt és mint mondta h ez megesik,hisz gyakorlatilag az exem mellett nőttem fel. csak furcsa volt neki h családban maradt a srác


2016. jún. 23. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

nekem már attól felfordul a gyomrom,hogy képes volt összeállni a testvéred az exbarátoddal,akivel 5 évig jártál.

szerintem ez alap ,hogy nem jövünk össze olyannal,akivel a tesóm éveket lehúzott és tényleg egymás mellett nőttek fel.

de ha már összejött akkor meg legalább fogadná el,hogy ti ismeritek egymást és 5 év nem tűnik el nyomtalanul.

szóval nem volt szerintem jogos,hogy téged hibáztatott. te jártál először a sráccal, tudhatta,hogy mire vállalkozik amikor összejött vele.

a beteges féltékenységét nem fogják tolerálni más kapcsolatban sem.

úgyhogy én nem hibáztatnálak, az biztos.

2016. jún. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem te vagy a hibás.
2016. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, egyáltalán nem jogos, hogy téged hibáztatnak, a kapcsolat a testvéred beteges féltékenykedése miatt esett kútba, nem miattad.

Az első válaszadóval szemben azt gondolom, hogy működhet egy ilyen kapcsolat, nincs ezzel erkölcsi szempontból semmi gáz, csak épp felnőtt, ép lelkű és önbizalmú, kellően intelligens emberek kellenek hozzá. A testvéred meg eszerint nem ilyen, hanem tele van kisebbségi komplexusokkal veled szemben.

2016. jún. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Majd ha a következő kapcsolata is rámegy a beteges féltékenykedésére kíváncsi leszek azt kire keni rá
2016. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
A féltestvérednek kellett volna előre meggondolnia, el tudja-e viselni, hogy barátok maradtatok.
2016. jún. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Elég hülye helyzetbe kerültetek. Én nem gondolnám, hogy a te hibád. Együtt voltál egy fiúval 5 évig. Akárhogy is nézzük, az életed része volt, és bármennyire is lezártátok, aztért meg nem történtté tenni nem lehet és feltételezem nem is akarnátok. Mondjuk én nem csinálnék ilyen dolgokat, hogy "befejezzük egymás mondatait" meg komolyabban elbeszélgetünk, mert szerintem ez tovább fokozná a kellemetlen helyzetet mindenki számára, de nyilván nem emiatt bontoták fel az eljegyzésüket..vagy ha igen, akkor az egy elég gyerekes és meggondolatlan eljegyzés lehetett...

A féltestvéred tisztában volt ezzel, hogy milyen nehéz lehet ezeket majd kezelni, mégis belement ebbe a kapcsolatba, de végül mégsem tudta elfogadni ezt, hanem túlságosan féltékenykedett, aminek szerintem az ég világon semmi értelme nincs.

Mit mond a családod, hogy mivel tetted tönkre a kapcsolatukat? Mert az, hogy megbeszéltek egy könyvet/filmet és elnevetgéltek rajta, az mondjuk furcsa, de ha ennyivel tönkre lehetne tenni kapcsolatokat, akkor kihalna az emberiség...

2016. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem a te hibád. A tesód nem bírta kezelni, hogy múltatok van. Egy öt éves kapcsolat után természetes, ha ez történik, mert rengeteg közös poénotok és emléketek van. Ezt normális emberek kezelni tudják, pl a vőlegényed sem féltékenykedett, hanem nevetett a szitun. A tesód magát hozta ilyen helyzetbe és téged hibáztat saját maga helyett. Írja valaki, hogy ő nem csinálta volna azt, hogy befejezi a másik mondatait. Persze, remek, de ennyi idő után szavak nélkül, egy pillantásból is pontosan tudják, hogy a másiknak is épp az jutott eszébe. Az még rosszabb, ha ki nem mondott/félig kimondott vicceken nevetnek együtt, vagy ha ennek elkerülésére feszengenek egymás közelében.
2016. jún. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mi lett veletek?
2021. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!