Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket választanád az...

Melyiket választanád az alábbiak közül aszerint, hogy milyen közel/távol laknál a szülőktől vagy házastársad szüleitől?

Figyelt kérdés
Ha a jelenlegi állapot a legjobb, akkor válaszd azt.
2021. szept. 12. 21:44
A kérdező szavazást indított:
Teljesen közösen, egy fedél alatt velük
Együtt, de lehetőség szerint valamennyire elszeparálva, pl. többszintes házban, vagy ikerházban, közös udvarban
Közel egymáshoz, pl. pár utcányira, vagy közeli településen
Egymástól lehető legtávolabb
107 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Mi a szülőktől 450 km-re lakunk. Apukámtól simán laknék néhány utcára, nem egy házban, hogy azért mindenkinek legyen magánélete. Barátom apja más természetű, de szerintem vele sem lenne gond. Jó lenne, ha nem 3 havonta egy hétvégére birnám apukámat látni.
2021. szept. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Úgy nőttem fel, hogy az apai nagyszüleimmel közös udvarunk volt. Veszekedés nem nagyon volt emiatt, és tény, hogy voltak előnyei, de én sokszor utáltam, mert mindenbe beleszóltak, agyonféltettek, mindent tudni akartak, és néha szabályosan kémkedtek utánam (értsd: leskelődtek és hallgatóztak az ablakomnál, ami a közös kültéri folyosóra nyílott, sőt, néha "véletlenül" felbontották egy-egy levelemet, amit pl. az iskola küldött). A nevelésbe is mindig beleszóltak, amikor apukám éppen nem azt hallgatta, hogy miért ilyen szigorú, akkor azt, hogy hogy engedheti meg ezt meg azt, szóval soha semmi nem volt jó. Mondták is a szüleim, hogy szeretik a mamámékat, de ha újrakezdhetnék, akkor biztosan máshová költöznének.


Én nagyon szeretem a szüleimet, de ebből kiindulva nem laknék velük a párommal, gyerekkel meg főleg nem, legfeljebb pár hónapra, ha nincs semmi más megoldás. Most egyedül, egyetem alatt még oké, nagy a ház, alig találkozunk, nekik is könnyebb, mert megoszlanak az anyagi és egyéb terhek, de nem szeretnék itt megöregedni.

2021. szept. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Egy ház, alsó szint-felső szint nekünk tökéletes.
2021. szept. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem azt mondom, hogy a lehető legtávolabb akarok lakni a szüleimtől, de azért ha lenne köztünk majd egy kis távolság, és nem kéne velük minden héten találkoznom, azt nem bánnám. Nincs valami jó kapcsolatom apukámmal, a jövőben ez nem fog változni nagy valószínűséggel, ez szerintem elég indok. De ha mégis egy településen élnénk, a közös ház tuti kizárt, nem tudnám elviselni (max vészhelyzet). Mi egy telken élünk a nagymamámmal, és annak ellenére, hogy ő teljes mértékben tiszteletben tartja a magánéletünket és jól megvagyunk, nem szeretném ugyanígy csinálni, ha lehet. A párom szüleire is vonatkozik ez, amíg lehet, próbáljunk külön élni a szülőktől.
2021. szept. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Abban biztos vagyok, hogy bármilyen jó a kapcsolatunk, nem laknék velük egy házba, vagy akárcsak ikerházba, más emeleten stb.

Viszont az jó lenne, ha mondjuk egy utcányira, egy városnyira lennénk, de mivel ők erdélyiek, ezért 700 km-re vagyunk. Ők amúgy is azok az emberek, akik tiszteletben tartják a privát szférát, de bármikor szívesen segítenek bármibe. Szóval valószínűleg nem lenne gond, ha egy házba kényszerülnénk, de nekem ez abszolút nem jönne be és a páromat sem tenném ki ennek.


Ellenben anyósékat minél távolabbra raknám.

2021. szept. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
100%
Egy házba soha, semmiképp. A távolság meg attól függene, hogy hol, milyen településen laknak. Ha én is ott szeretnék lakni vagy ott van munkahelyem stb. ahol ők laknak, akkor biztos nem költöznék csak azért messzire, hogy ne járjanak a nyakamra, egyszerűen nem találkoznék velük ha nem akarok és kész. De a valóságban eleve több 100 km-re laknak minden értelmes munkalehetőségtől, így alap hogy jó messze vannak attól is ahol most lakom és attól is, ahova majd szeretnék költözni. De nekem ez oké, inkább messze legyenek, mint közel, lévén mindkét fél (saját és párom szülei is) épp elég galibát tudnak okozni több száz km-ről is.
2021. szept. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!