Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell tartani a kapcsola...

Meddig kell tartani a kapcsolatot a gyermekjoletisekkel?

Figyelt kérdés

Anyaotthonba mentünk a kisfiammal, onnan kaptak a gyjólétisek jelzést. Egy napot tartózkodtunk ott, mert a párommal volt egy mélyen fájó összezörrenésünk. Pár hónapig nem voltunk együtt, van bírósági végzés a láthatást illetően, de közbe már újra együtt élünk harmóniában. A gyermekjólétis is látja, hogy minden rendben köztünk csak egyéni a kommunikációnk egymás felé.. oda-odaszúrunk a másiknak egy-egy poént, de ne hogy ez már bűn legyen...a szemében ez már kb az!

Most éppen megy a sunnyogás.. megtudtam, hogy a gyermekjólétis megy a tudtomon kívül az óvodába a kisfiamat megnézni/beszélgetni vele. Tehet ilyet? Úgy gondolom jogom van tudni.

Meddig kell még tartanunk vele a kapcsolatot? Már 8 hónapja állandóan jön. Eleinte nem szólt, aztán mégis jött, de újabban szól hogy jön és általában ide is szokott érni.


2021. szept. 15. 13:38
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen esetben meddig kell tartani a kapcsolatot a gyermekjólétissel? (Protokoll)"


Ameddig ő azt jónak látja


"Van-e joga az óvodába bemenni a gyerekemhez a tudtom nélkül?"


Van bizony.

2021. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig a gyermekjólétis úgy gondolja.


Bár mind ennyire lelkiismeretes lenne👍 Elbeszélget vele, szülői felügyelet nélkül, mert az befolyásolhatná.

Biztos nem győzted meg a harmónikus kapcsolatról, ha úgy érzi, h még figyelni kell.

2021. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
90%
Kapcsolatfüggő vagy, akit ide-oda rángat a gyerek apja. Elég baj, hogy nem a gyereked fontos neked, hanem a pasi.
2021. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

10. Igen van joga bemenni, és addig tartja amíg 100%osan meg nem győződik róla, hogy a gyereknek jó helye van, és nem két idegbeteg neveli.

Nem tudom amúgy te mit gondolnál kívülállóként ha valaki azt írná pl. "a párom le hordott mindennnek a gyerek előtt, ordított velem esetleg el is zavart az otthonunkból, el kellett menjek emiatt anyaotthonba de mostmár minden oké, már csak nevetünk rajta". Szerintem te is azt gondolnád, hogy a szülőknek komoly indulatkezelési problémáik vannak ami nem jó egy gyereknek. Ne haragudj de ezután a kérdés után ne várd, hogy bárki úgy fog rátok tekinteni, hogy egy normális család és ok nélkül b.sztatja a gyjólétis őket.

2021. szept. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
13as köszi a semmibőlvett magasröptű agymenésed, majd mantrázom magamnak, hogy ne legyek kapcsolatfüggő meg hogy a gyerekem legyen fontos, ne a pasi.
2021. szept. 15. 14:17
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Sztem amúgy sok dolgok van, nem hiszem, h hobbiból jár be, vagy kib*szásból.

S nem érten, ha nincs semmi takargatnivalód, miért zavar tényleg ennyire.🤔

Amúgy meg a gyereknek nem tesz jót, kirángatni a megszokott közegből, még ha csak egy napra is, mert összezörrentetek...

Nem kerek a történet anya...

2021. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Tölük függ.
2021. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Attól a perctől kezdve, hogy beléptél az anyaotthonba (és baromira nem számít, hogy ez csak egy napra történt) a gyermekjólétisnek minden joga meglett ahhoz, hogy kutakodjon az életetekbe és random tekintsen be.


Szerinted az olyen extrém esetekben, amikor valaki veri a gyerekét, alkoholista, terrorba tartja, az nem szedné össze magát, ha előre be lenne jelentve, hogy X időpontba odautazik a gyermekjólétis? Nem véletlenül nem szólnak.

2021. szept. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, sajnálom a gyerkedet, hogy ilyen felelőtlen az anyja.
2021. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

16os már nem te vagy az első aki arra a következtetésre jutott, hogy engem zavar a gyermekjólétis.

Engem leginkább a sunnyogás zavar, hogy titokban akarják tartani, hogy mennek a fiamhoz :D másrészt nekem nincs kedvem vele olyan világmegváltó dolgokról beszélgetni, hogy mi volt az ő kapcsolatában meg, hogy hordjam a gyerekemet sűrűbben a nagyszülőkhöz. Mindenkinek jó így minden, csak ő pörög a témán :D

Engem nem zavar a gyermekjólétis, de nem akarom hozzá igazítani a dolgaimat. Ő maga is kijelentette, hogy látja hogy nem vagyunk meg egymás nélkül, a gyerek kiegyensúlyozott, minden rendben csak maradjon is ez így. Szóval kb ez a helyzet.

Az meg, hogy ki lett rángatva a megszokott közegéből.. uram atyám. Gyerekekkel voltunk, játszott. Idén 4x voltunk nyaralni, akkoris ki lett rángatva a megszokott közegéből.

Az összezörrenés alatt meg röviden annyit, hogy voltak tervbe nagy dolgok, de a kedves anyós telebeszélte a párom fejét, offolt mindent, mert az anyja ellenezte mondván hogy ha pl 10kmrrel arrébb költözünk akkor nagyon messze leszünk. :D azért elég mélyen érintett a dolog, hogy a párom kb az anyját választotta a saját életünk alakítgatása helyett, de azóta már javult a dolog.

2021. szept. 15. 14:33
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!