Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell tartani a kapcsola...

Meddig kell tartani a kapcsolatot a gyermekjoletisekkel?

Figyelt kérdés

Anyaotthonba mentünk a kisfiammal, onnan kaptak a gyjólétisek jelzést. Egy napot tartózkodtunk ott, mert a párommal volt egy mélyen fájó összezörrenésünk. Pár hónapig nem voltunk együtt, van bírósági végzés a láthatást illetően, de közbe már újra együtt élünk harmóniában. A gyermekjólétis is látja, hogy minden rendben köztünk csak egyéni a kommunikációnk egymás felé.. oda-odaszúrunk a másiknak egy-egy poént, de ne hogy ez már bűn legyen...a szemében ez már kb az!

Most éppen megy a sunnyogás.. megtudtam, hogy a gyermekjólétis megy a tudtomon kívül az óvodába a kisfiamat megnézni/beszélgetni vele. Tehet ilyet? Úgy gondolom jogom van tudni.

Meddig kell még tartanunk vele a kapcsolatot? Már 8 hónapja állandóan jön. Eleinte nem szólt, aztán mégis jött, de újabban szól hogy jön és általában ide is szokott érni.


2021. szept. 15. 13:38
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

Ja és az lemaradt, hogy csak jó visszajelzéseket kapott a gyjólétis a fiamról, de akkor miért akarja megnézni?

Másik dolog meg hogy normalis életkörülmények között élünk.

2021. szept. 15. 13:42
 2/34 anonim ***** válasza:
96%

Irod, h mar minden rendben, neha egy-egy poen...

El tudom kepzelni milyenek, ha maris mentegetozol a kovetkezo mondatban.

Azert anyaotthonba nem eppen kis osszezorrenesek utan szoktak koltozni...


En orulok, h lelkiismeretesen vegzi a munkajat.

2021. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tőle kérdezd meg. A munkáját végzi, és ő tudja megmondani meddig kell kötelezően eljárnia nézegetni titeket, és milyen észrevételek után csökkentheti a látogatásainak számát.


Egyébként lehet értené a poént, de mást is beleláthat. A szakmája az, hogy észrevegye ha valami nincs rendben. A kis odaszúrások sok esetben kínosak egy idegen előtt, és sokszor úgy tűnhet, mintha csak a feszültséget (ami nem a jelenléte miatt van, hanem mert egymás között nincs meg nálatok az összhang) akarjátok oldani.

2021. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden ok, akkor nincs okod aggódni. Ha meg nem, akkor a kisfiú érdekében nagyon örülök, hogy meg-megjelenik.
2021. szept. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
99%
Érdekes... Mar az eleje is, hogy hipp hopp anya otthonba kerültél a gyerekkel egy összezördülés után. Igaz, kilométer hosszú mindenütt a várólista, de neked ez egy nap alatt simán ment. Beköltözni, kiköltözni. Érdekes. Innentől a történeted többi része is kamu kategória.
2021. szept. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
98%
Jó tudni hogy van amelyik lelkiismeretesen végzi a munkáját. Elég durva összezörrenés lehetett az ha anyaotthonba mentél, az se átjáróház hogy egyik napról a másikra alaptalanul bekerüljön valaki.
2021. szept. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
98%
Hát ha egy kívülállónak, akivel csak néha találkoztok is feltűnik, hogy hogyan beszéltek egymással, akkor képzelem milyen harmonikus lehet a kapcsolat. Ha őszintén gondolnád, hogy nincs semmi gond, akkor nem vennéd ennyire támadásnak a gyermekjólétistől, hogy végzi a munkáját.
2021. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
98%
Hát nem kis össze történés kell ehez a történethez, amit valószínű a gyermekjólétis is tud. Ahol egyszer van ilyen ott jó eséllyel újra lesz. Ha meg nem volt akkora össze történés, mert mostmár minden happy akkor meg megint fejben van probléma, hogy egyből anya otthonba költöztél, ami nem vall következetes viselkedésre se higgadtságra amit azért egy szülői magatartás megkövetelne. Gondolom a jólétis se akarja, hogy mindne összezörrenésnél te hirtelen kapd magad és rángasd a gyereked ide oda. Mindenképp indokolt szerintem, hogy rátok néz.
2021. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
történés=zörrenés, csak ez a h.lye telefont javította és nem figyeltem. 8as.
2021. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy pár mondat után ilyen alaposan belelátnak a dolgokba néhányan. Mondjuk nem tudom, hogy miért kamuznék egy kérdezgetős oldalon név nélkül, de oké, biztos kamuzok. Egyébként felénk nincs "várólista" az anyaotthonban és azért vettek fel, mert ismertem azt aki felvette a telefont meg az igazgatót is.. de gondolom ez is kamu :D

Úgy látom, hogy pár embernek nehezére esik értelmeznie amit írtam. A gyjólétis is látja, hogy minden oké és az oviból is jó visszajelzéseket kapott de akkor biztos ez is kamu es akkoris nagy gond lehet🤦

Ha túltették az érintettek magukat a hitetlenkedésen, akkor megköszönném a kérdésemre a választ. Azaz: Ilyen esetben meddig kell tartani a kapcsolatot a gyermekjólétissel? (Protokoll)

Van-e joga az óvodába bemenni a gyerekemhez a tudtom nélkül?

2021. szept. 15. 14:08
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!