Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan a környezetedben...

Van olyan a környezetedben aki nagyon korán-16-17 évesen lett szülő? Hogy boldogult?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 21:33
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
79%
igen,van. a lány 16,a fiu 19 volt akkor. Szülöi segitséggel,kölcsönökböl,gyerekpénzböl élnek.Kevés a munkalehetöség nállunk.De szépen cseperedik a gyermek,jó anya lett a kislánybol hiába gyerek volt még.Te is babát vársz?
2010. aug. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
dilemma van, ész és szív között, én 17 éves vagyok, 18 lennék bőven ha megszületne, tudom hogy nagyon nehéz helyzetbe kerülnék ha megtartanám, de az abortusz gondolatától is irtózom. gyógyszer mellett csúszott be , ráadásul peteéréskor még gumit is szoktunk használni, tehát nem voltunk felelőtlenek, még meg is jött utána, most gyorsan kéne döntenem..
2010. aug. 31. 21:44
 3/44 A kérdező kommentje:
olyan mintha ki akarnának tépni belőlem valamit. a környezetemben 2 ilyen pár van (nem vagyunk romák, sem rossz körülmények stb) , és ők is imádják a kicsit, de látom rajtuk is hogy sok gonddal és lemondással jár ez az egész.
2010. aug. 31. 21:46
 4/44 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem tartsd meg. Barátnöm 15 éves, most márciusban volt abortuszon. Mai napig siratja a picijét. Én meg egyenesen el sem tudom képzelni, hogy bármiért is elveszítsem, bár nekünk tervezett volt.

Hallgass a szívedre, mindjárt felnött vagy, mindig vannak nehézségek, de örökre bánni fogod ha nem tartod meg!

Kívánom, hogy jól dönts!:)

22/L 38 hetes

2010. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
63%
Én semmiképp nem szülném meg, 18 leszel, még tanulnod kéne egy pár évig, komolyan egy gyerekkel akarod tönkretenni az életed? Na mindegy, nem ez volt a kérdés...
2010. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim válasza:
78%
Én vagyok az ellenvélemény. Tudom, nem szép... De én is ilyen helyzetben voltam és pont a te korodban. Az abortusz mellett döntöttem és nem bántam meg. Még gyerek voltam, semmit nem tudtam volna igazán megadni neki. Azt meg végképp nem akartam, hogy a szüleimen "élősködjünk". Bár biztos vagyok benne, hogy mindenben segítettek volna. Persze nem mondom azt, hogy nem volt rossz és ne gondoltam volna rá, hogy mit tettem meg a picire. De ma már 30évesen munkám van, férjem, házat építettünk és van egy gyönyörű kisfiam. Akit mindenkinél jobban imádok! És úgy gondolom, hogy így van jól.
2010. aug. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 Tubarózsa ***** válasza:
63%
én nemtudnám elvetetni! megtartanám. hát igen a suli, azt kéne csinálni, de szerintem nem lehetlen. egyik ismerösöm 18évesen szült és magántanulóként folytatta.
2010. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
40%
nem teszed tönkre az életed,ne halgass senkire! egy élet van benned,amitöl nagyon fájni fog ha megölöd.Lehet boldogulni és szórakozni is,ha már a kicsi nagyobbacska lessz. Nagyszülök,keresztszülök,barátok-mind erre vannak,hogy segitsenek majd.Hidd el,örök seb az abortusz.
2010. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
86%
A barátod hogy áll a dologhoz? Mennyire komoly a kapcsolat?
2010. aug. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
96%

Nem szabad csak érzelmi alapon dönteni.Lesz segítséged? Lesz miből eltartani? A párod kitart melletted? A gyerek mellett is muszáj lesz tanulnod,mert érettségi nélkül manapság munkát találni nagyon reménytelen.Amíg suliba jársz lesz kire hagynod? Lesz hol laknotok?

Tényleg brutális dolog az abortusz,de az éhenhalásra gyereket szülni sem jobb.Gondold végig alaposan,hogy mindene meglesz? Nem kell Porsche a 18. szülinapjára,de lesz mit ennie,lesz miből oviba,suliba járnia,öltözködnie stb?

A fogantatását pedig nem is értem,hogy jöhetett össze.Tabletta+gumi+mensi....lottóznod kellene.

2010. aug. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!