Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, amikor...

Mi a véleményed arról, amikor a szülő a felnőtt gyerekeivel alszik, hogy ne a saját szobáját kelljen fűteni?

Figyelt kérdés
Minden évben novembertől március-áprilisig a mi szobánkban alszik, mert a sajátjában kutyahideg van, de spórolás szempontjából nem akarja fűteni. (Konvektorok vannak minkét szobában) Én 22, testvérem 20 éves, lányok vagyunk. Eleve mindig közösködni kellett a szobán, de ez még nem is nagy baj, mert elvagyunk egymás mellett, tudunk aludni egymástól. Anyánk viszont horkol, hangosan szuszog, nem lehet tőle elaludni! Minden éjszaka megy a veszekedés hogy hagyja már abba mert nem tudunk aludni. Persze akkor meg jön a hiszti hogy miért vagyunk ilyen szívtelenek, sajnáljuk tőle a meleget, de nem erről van szó hanem nem tudjuk magunkat kipihenni, a napok kialvatlanul telnek! Mondtuk neki minek spórol ennyire, nem szorulunk rá egyáltalán! Nincs semmilyen hitelünk, van bankszámla amin nem kevés pénz van, mégis ilyen fukar. Nem érti meg hogy két felnőtt lánnyal alszik akiknek kéne magán szféra és nyugodt alvás csak a spórolás lebeg a szeme előtt. Már félek előre... Mi a véleményetek?
2011. okt. 30. 10:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

ha lenne annyi pénzetek akkor lenne külön szobátok tesóddal



a legegyszerűbb az ha anyud szobáját fűtitek a tieteket meg nem és akkor nem nálatok fog aludni

2011. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Mondjátok neki, hogy a kialvatlanság miatt romlik az állóképességetek és ez meglátszik a tanulmányi eredményeteken/munkátokon.


Nálunk a konvektor magától bekapcsol ha érzékeli a hideget-hiába van 0-ra kapcsolva. A tietek nem ilyen? Mert végülis akkor is megy a fűtés ha anyukátok nincs a szobában. Akkor már inkább maradjon a szobájában, ne pazarolja a gázt.

2011. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
Ha már nagykorúak vagytok, gondolom, hozzájárultok a költségekhez, s akkor hivatkozhattok arra, hogy kifizetitek szobátok fűtését.
2011. okt. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Van horkolás ellen ilyen orr csipesz, lepjétek meg. Ennyi idős fejjel lehetnétek kicsit leleményesebbek is, mint hogy veszekedjetek.
2011. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Aludjatok ti az ő szobájában.
2011. okt. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Vegyetek egy ilyen szobaelválasztót, és füldugót. :) Komolyan mondom.

Még az orrcsipeszes is jó ötlet.

Vagy pedig valahogy beszéljétek rá anyukátokat a saját szobája fűtésére, érveljetek a tanulással.

Vagy ha dolgoztok, besegíthetnétek a fűtésben.

2011. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Én pedig azt gondolom tanulnak mind a ketten és emiatt a költségekhez nem járulnak hozzá. (Én ha dolgoznának sem fogadnék egy fillért sem, a gyerekeim nem az albérlőim). Szóval én apukátokkal beszélnék a helyetekben.
2011. okt. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 .:Laci:. ***** válasza:
59%

(Én ha dolgoznának sem fogadnék egy fillért sem, a gyerekeim nem az albérlőim).


sajnos nem mindenki egyforma...

barátnőm az anyjával és az öccsével él együtt jelenleg, az anyja elvárja, hogy amit keres haza adja, most érettségizett idén, munkája nincs és állandóan megy a vita, hogy mért nem adja haza a pénzét.

nálunk is hasonló a helyzet, én szüleimmel és öcsémmel élek, a középiskolát ott kellett hagynom miután az igazgató azt tanácsolta, hogy ha nincs gyakorlati helyem(végzősként) akkkor íratkozzak ki. jelenleg egy államilag tanfolyamot végzek ami ad egy német alapfokú nyelv vizsgát, egy targoncás jogosítványt és egy emelőgép kezelői jogosítványt, a tanfolyam után pedig álláslehetőség a mercédesnél vagy a kühne-nagel-nél. a jövedelmem az napi 1560 Ft minden iskolában töltött nap után, ez erre a hónapra 18000 párszáz Ft-ot jelent mert csak félhónap volt...pár napja fél füllel hallottam amint a drága szeretett édesapám azt mondta anyámnak, hogy jó lenne ha haza adnék majd valamennyit. ez nála annyit tesz, hogy vagy fizetek vagy mehetek ahova akarok...de ebből nem eszik, nem kap egy ft-ot se tőlem ha már nyáron sikerült kijelentenie, hogy ő nem ad a konyhára inkább elvisz egtekercseltetni 2 motort, ez összesen 25000 Ft-jába került mi pedig hó végén éheztünk mert a hiteleik miatt nem volt pénz kajára.

2011. okt. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
4%
Vajon így fogod látni a helyzetet akkor is, amikor már te is felnőtt leszel és a saját gyerekeid is dolgoznak és elvárják, hogy eltartsd őket?
2011. nov. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó: Ha megtehetném, IGEN. Így is olyan nehéz elindulni, spóroljon csak a saját életéhez.
2011. nov. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!