Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 23 éves lány vagyok, és nem...

23 éves lány vagyok, és nem igazán érdekelnek a kisbabák. Így hogy lesz családom?

Figyelt kérdés

Igazából már szégyellem magam emiatt, de még csak különösen aranyosnak sem találom a babákat. Inkább csak fényképen. De az állatok pl. sokkal jobban lekötnek, szívesebben nézem őket, foglalkozom velük, stb. Egyelőre a párom is így van vele, de csak nem maradhat ez így... Lassan- lassan eljönne az ideje, hogy gondolkozzunk a gyermekáldáson, de egyáltalán el sem tudom képzelni. Viszont szeretnék majd családot, mondjuk 2 gyerekkel. De amíg kicsik, egyszerűen nem foglalkoztatnak :( ne bántsatok légyszi emiatt, elég rossz érzés.

Ugye változni fog?


2010. szept. 1. 11:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Nincs ebben semmi, nem vagyunk egyformák. Nekem is van ismerősöm (szintén fiatal lány) aki annyit mond a babákra hogy aranyos és kész, ezzel el van intézve.

Lehet hogy nálad majd később jön a gyermekszeretet pár évvel, vagy az is lehet hogy csak a sajátod iránt fogsz érzelmet érezni - hidd el ez teljesen normális. Sok nő van akit hidegen hagynak a babák de amikor a sajátja megszületett őt imádta :)


És van a 3. oldal: van aki sosem érint meg a gyermekimádat szele, neki a hivatása valami más, nem az anyadág-. De nálad ez nem hiszem hogy fennáll hiszen akarsz családot, azt írod. Szóval lehet még éretlen vagy hozzá (nem rossz értelemben) és máég el kell telnie kis időnek mire igazán akarod majd.

2010. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Nyugi, van, akinek gyereke van és ki nem állja őket, de a sajátját imádja :) Engem sem izgatnak, még csak aranyosnak sem látom őket, szerintem semmi csodálatos nincs abban, hogy kicsi, majd megnő, de ettől még a sajátomra csodaként tekintenék. Veled sincs ez másképp :)
2010. szept. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hidd el, hogy ez a hozzáállás lehet fényévekkel jobb, mint az, amikor elolvadnak a kisbabáktól. Ilyenek miatt vannak a testvérféltékenységek, hogy sokan imádják a kisbabát, de elfelejtik, hogy az a kisbaba nem lesz mindig kisbaba, és akkoris szüksége van szeretetre és semmivel sem kevesebbre, mint amit egy kisbaba kap.
2010. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is már többször fel akartam tenni ezt a kérdést, mert engem is érint. Én sem igazán szeretem a kisgyerekeket, sem a csecsemőket, sem a kisiskolásokat. Hiányzik belőlem a képesség hogy beszélgessek, gügyögjek velük, ezért inkább kerülöm őket. Az állatoktól viszont szó szerint elolvadok! A barátomnál ez pont fordítva van. 21éves vagyok, és szeretnék majd gyereket, mert nem vagyok az a karrierista, bulizós nőci(szóval nem azért nem szeretem a gyerekeket mert ki akarom élni magam, vagy ilyesmi, hanem egyszerűen nem). Egy normális, egyszerű életet szeretnék. De valahogy egyelőre én sem tudom elképzelni hogy egyszer anya leszek. Engem se bántsatok légyszi, mert nem direkt van ez így!

2010. szept. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

ezaz, vannak akik úgy vannak, hogy jajj kisbaba, de édicuki, aztán megnő, onnantól meg már nem kell, csak nyűg, nőjön már fel hogy elköltözzön.. -.-

23 évesen még bőven ráérsz, nem értem hova ez a sietség. nekem tök furcsa, hogy csomóan már ebben a korban gyereket szülnek, megházasodnak, stb, és most nem azért mert én soha nem akarok gyereket, házzasságot, de pl hasonló korú ismerőseimet el nem tudnám anyaként képzelni. nem az hogy rossz anyák lennének, csak szerintem ilyenkor még nagyon fiatal az ember, egy gyerek annyi időt elvesz, szerintem egyelőre még ki kellene használni a szabadidőt, amíg van nekik.

2010. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%

Örökbe is fogadhatsz, a neked tetsző korban gyereket.


Ha nincs családod, akkor több időd lesz a karrierre, pénzszerzésre, a világ működésének fejlesztésére. Míg mások magukkal vannak elfoglalva, te hatékony lehetsz.


Tehát nem muszáj család.

2010. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Engem se izgatnak.25 éves vagyok, de kiráz a hideg ha gyerekre gondolok.Szerintem nekem valami más a dolgom a földön, nem az hogy gyereket szüljek.Lehet hogy önző vagyok, de nem akarom feladni az életem egy gyerek miatt.
2010. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Hát szerintem ez teljesen normális. Van akinek hamar jön az érzés, hogy gyereket, családot szeretne. Van, akinek később. Én ennyi idősen csak buliztam és buliztam. :D 2,5 éves kisfiú Anyukája ja 34 vagyok :)
2010. szept. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

24 vagyok. Nő. Ugyanígy érzek, mint Te. Remélem idővel változik ez a dolog, mert a párom családcentrikus.

Nem szeretném, ha emiatt szétmennénk... Talán mire 30 leszek felébrednek bennem az anyai ösztönök...

2010. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat, akkor anyám is minden gyereket utált rajtam kívül. Engem viszont nagyon szeretett.

Állítólag mikor hazahozott a kórházból a szomszéd fürdetett egy ideig, mert annak volt 3 gyereke tehát rutinos volt, anyám meg félt mi lesz ha fölemel engem és kitörik a nyakam, vagy valami bajom lesz :D

Utána úgy megszoktam hogy mindig anyuval vagyok, hogy óvodába is alig akartam menni. 3 napig bömböltem mikor odavittek. Szóval jó viszonyban voltunk, mindig rajta lógtam :) Csak az zavart igazából, hogy amikor kicsi voltam, akkor nem engedte hogy odamenjek más gyerekekhez játszani, vagyis engedte, csak annyi volt, hogy mindig ott dumált nekem hogy a többi gyerek milyen hülye, és hogy csak én vagyok a normális. Mondjuk ezt úntam, hogy mért kell mindenkit lehülyéznie állandóan a háta mögött :) Bár ezen szokása még most is megvan... hát ő ilyen :)

2010. szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!