Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógórnőm nem szeretne velem...

Sógórnőm nem szeretne velem barátkozni, elengedjem ezt?

Figyelt kérdés

Többször próbáltam vele barátkozni. Megszoktam kérdezni hogy van megdicsérem az öltözékét, próbálok valami olyan témàt felvetni, amiről lehetne beszélni, de közömbös velem, sose kérdez vissza, 1-2 szóban válaszol.

Van egy legjobb barátnője, egy gyerekkori és hát csak vele van, pedig akár néha velem is lehetne, hiszen szerintem én is kedves lány vagyok, bár ezek szerint nincs szüksége a barátságomra.


Már együtt élünk a párommal, itt a megyében ahova a párom valósi és az én családom messze van. Nincsenek itt barátaim és olyan rossz érzés néha, hogy az én barátaim nagyon messze vannak es itt nem találok magamra.

Mondjuk még csak vagy 3 hónapja költöztünk itt össze.

3 éve együtt vagyunk és azért a sógornőmet is ismerem már ezidő óta, voltam én itt már huzamosabb ideig mielőtt itt éltünk és akkor se nyitott felém.


Én próbálok más barátot találni, mert ugyan a párom olyan mint egy legjobb barát, de mikor elmegy mondjuk focizni testvérével, aki fiú, jól esne, ha nekem is lenne valaki akivel elüthetem az időt. Ilyenkor főzök valamit meg ilyesmiket csinálok, de jó lenne nekem is kikapcsolni:(


Szomorú vagyok és magányosnak érzem magamat így.

Anyósomék cukik amúgy, de a korosztályomban keresgélnék.


Van nővérem, aki messze van, és most érzem a hiányát.


25 éves lány vagyok, ha ez számít.


Haza 3 hetente tudok járni, sajna kicsit messzire kerültem.

A munka és távolság miatt így érdemes. Így megoldható.



2021. okt. 10. 18:24
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Egyébként a lány nálam egy évvel fiatalabb és már ő is együtt él a férjével.

Így hasonló cipőben evezünk úgymond. Mert dolgozunk mindketten, nincs az, hogy egyikünk tanul még esetleg.

2021. okt. 10. 18:26
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Igen engedd el.

Ha nem, hát nem. Biztos találsz valakit a közeledben, aki hozzád hasonlóan élne-halna egy barátért, csak kicsit keresned kell.

2021. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Van valaki, akivel alapvetően jóban vagyok, de ő konkrétan legjobb barátnőzött az ismeretségünk második hetében... Próbáltam, megadtam az esélyt, de már az elején éreztem, hogy részemről nem lesz barátság - máig ez van, sőt már az agyamra megy.


Tudja, érzi, hogy nem csupán illedelmes vagy, hanem barátkozni szeretnél, ebből pedig nem kér. Magadból csinálsz bohócot, hogy erőlteted, amiből ő egyértelműen nem kér. Ez ilyen, vagy kialakul magától, vagy rögtön megvan az összhang, de ha nincs ez, se az, nem kell erőltetni.

2021. okt. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hát tudom, igazatok van.


Ilyen csoporttársam volt az egyetemen. Akiröl meséltél.


Vele utaztam mindennap a vonaton, mindig a legjobb barátnőjéről meséltxd, kicsit unalmas volt.., hogy nem értem mièrt ne lehetne több barátnője az embernek.

Aztán mikor beértünk a suliba ott hagyott és ment a bnőihez, órákon már nem ült volna lemellém.


Aztán elengedtem, már nem ültem le hozzá a vonaton utolsó évben, találtam barátokat a vonaton, akiknek ugyancsak több barátaik voltak, de nem mondták meg ki a legjobb, hanem együtt elvoltunk. Így nekem lett vagy 6, akihez mindig odaülhettem nyugodt szívvel órán, mindig beszéltünk jókat, ha lyukasom is volt, akkor is elidőztünk.


Sógornőm nem ilyen, nem emeli ki, hogy a legjobb bnőm így úgy...

Hanem nem mondd semmit, síri csönd van, ha én és ő ott van anyóséknál. Mert ő nem hajlandó beszélgetni. Anyósnak válaszol néha bővebben. De van hogy neki se.


De a legjobb bnőjével már sokszor láttam. Mikor ott volt ő is pl. A lagzin vagy egy bálban és vele táncol, vele beszél vele folyton elvan és valahogy nekem ez olyan fura, hogy velem mi a fene baja van. Na de mindegy.

2021. okt. 10. 18:41
 5/23 anonim ***** válasza:
99%
A barátkozást nem lehet erőltetni, ahogyan te teszed.
2021. okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
23%
Újabb sógornős szappanopera. Popcornt megint nekem kell hozni? 🍿🍿🍿
2021. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Utolsó azèrt nem moziba vagy, kicsit lehetnél együttérzőbb is, de beléd nem szorult empátia.

Köszi a válaszokat, megértettem akkor, nem fogok többé hozzá közeledni.

2021. okt. 10. 19:06
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
Nézz utánna, hogy a településen milyen csoportos szabadidős tevékenységek vannak, ott talán találsz barátokat. Nálunk pl van a felnőtteknek zumba, aerobik, nordic walking és ha van valamilyen rendezvény, az előkészületeknél is mindig szívesen látnak önkénteseket. Kevesebb, mint 1500 fős falu, gondolom máshol is van ilyesmi.
2021. okt. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Rendben utána nézek, mert mozogni szeretek valami tornára gondolkodtam beiratkozni. :)
2021. okt. 10. 19:18
 10/23 anonim ***** válasza:
78%
Ezek szerint nemcsak veled ilyen, hanem anyóssal is. Csak illemből válaszol neki kicsit bővebben. Ne csinálj ügyet belőle. Lehet, hogy depressziós, gondjai vannak a férjével. A munkahelyeden nincsenek korodbeliek, akikkel tudnál barátkozni?
2021. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!