Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne családostul...

Hogyan lehetne családostul kiköltözni külföldre?

Figyelt kérdés
Ami azt illeti régóta foglalkoztat ez a téma,de mostanában nagyon gondolkodom rajta.Valami szép napos helyre szeretnék,mondjuk Spanyolország Marbella.Nézelődtem a neten és nagyon megtetszett.Nos én Spanyolul tuti nem tudok,párom pár szót.Angolul alapfokon,párom annyit sem.Nem tudom hol tudnék,utána nézni,hogy mi,mennyibe kerül ott,pl:lakhatás,bérlés,lakás árak,Egészségügy hogy működik.Munka.Ilyenek érdekelnének,ha valaki tudna segíteni.

2021. nov. 1. 10:00
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
99%

Mi a foglalkozásotok? Mi a végzettségetek? Mennyi félretett pénzetek van?

Spanyolországba spanyol nyelvtudas nélkül max magas szintű angolnyelvtudassal és valami márton szuper végzettséggel érdemes kimenni

2021. nov. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
97%

"Nos én Spanyolul tuti nem tudok,párom pár szót.Angolul alapfokon,párom annyit sem."


Speciel ez Spanyolországban nagy baj lehet. Ugyanis ott,az emberek még angolul se nagyon tudnak.

Mindenképp meg kéne tanulni legalább egy B1-es szinten mindkettőnek spanyolul,még a kiköltözés előtt.


Spanyolország egy nagyon szép hely, tényleg.

Viszont vannak sötét oldalai is.

Spanyolországban az egyik legnagyobb a munkanélküliség az Európai Unióban.

Van biztos állásotok vagy legalábbis biztos jövedelmetetek?

Ugyanis ha nincs, könnyen lehet,hogy 1 hét után menekültök is haza.

2021. nov. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen fing nyelvtudással aztán igazán érdemes kimennetek. Földönfutóvá válni kiváló, de legalább jó az idő kint. Istenem de hülyék az emberek :))
2021. nov. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
89%

Nyelvtudás nélkül mi a fenét akartok egy külföldi országban...? Az idegen nyelv tudása egy minimális elvárt alap egy külföldi országban! Különben keserű csalódással kullognátok haza maximum egy év után...

Az sem mindegy milyen végzettséggel mennétek ki! Például az ápolókat a világ bármelyik részén tárt karokkal várják! Persze, magasszintű nyelvtudással!

Az ilyen állandóan napfényes országoknak csak látszólag könnyű az élet! Egyébként nehéz elhelyezkedni...

Az olcsó, komolyabb szaktudást nem igénylő állásokat fillérekért az ottani emberek és a bevándorló színesbőrűek vállalják el.

A vendéglátásban van a legnagyobb esélye elhelyezkedni egy külföldinek! Nem győzöm hangsúlyozni, hogy megfelelő szintű nyelvtudással!

Bár a spanyolok nagy része megérti az angolt, de nem szeretik az olyan embereket, akik nem értik a nyelvüket!

Egy haveromat Spanyolországban kifosztották és a spanyol rendőrök nem voltak hajlandóak vele angolul kommunikálni, ezért fizetnie kellett egy tolmácsot!

Ja, igen! A napfényes országokban - például a Kanári szigeteken - rengeteg a tolvaj meg a bűnöző! Ugye, az Afrikából folyamatosan beszöko rengeteg néger okozza náluk is a gondot... Dolgozni nem akarnak, hanem helyette fosztogatnak...

Ha nagyon vágysz az ilyen csodásnak tűnő külföldi életre, először minimum menjetek el egy nyelvtanfolyamra, spórolhatunk össze legalább 2 millió forintot és utána menjetek ki próbaképpen!

De, nem írtad, milyen szakmátok van! Ezt jó lenne tudni!

Régen én is ilyen álomvilágban éltem! A Kanári szigetek a legnagyobb álmaim között szerepelt!

Végül, úgy alakult az életem, hogy itt maradtam. Elvagyok itt is! Meghagyom a kalandokat másoknak!

2021. nov. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
93%
4-es, ilyen gondolkodással és fing nyelvtudással biztos nem orvosok vagy mérnökök.
2021. nov. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
95%

Egyébként, én sem értem, mit képzeltek 0 nyelvtudással... Túl sok kalandfilmet néztetek...

Megértem, hogy unjátok a telet! Meg szívesen koktéloznátok a spanyol tengerparton egész évben! De, ezt maximum akkor tehetitek meg, ha milliárdosok vagytok!

Interneten rengeteg oldal van, ahol Kanári szigeteken élő magyarok mesélnek a tapasztalataikról! De, közülük is kivétel nélkül mindegyik legalább felsőfokú angol nyelvtudással ment ki! Plusz, alapszintű spanyol nyelvtudással!

Nem a hasukra ütöttek és felpattantak az első repülőgépre pár forinttal! Akik így tesznek, azok vagy hazajönnek 2 hónapig belül vagy csövesek lesznek a spanyol utcákon...

7 - 8 éve rengeteg magyar csöves élt a Kanári szigeteken a tengerparton, de az ottani hatóságok szépen elzavarták őket!

2021. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol nyelvtudás nélkül sehogy. Hacsak nem vmi IT-s vagy hasonló munkakör, de akkor felsőfokú angol nyelvtudásotok lenne. És még így is nehéz lenne elintézni bármit, pl.biztosítások, lakás, tömegközlekedés... a legtöbb spanyol csak spanyolul beszél.
2021. nov. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy kirándulásról tudok tapasztalatot írni, az is Krakkóban volt 3 éve. Felsőfokon beszélek angolul, középszinten németül. Úgy alakult hogy útbaigazítást szerettünk volna kérni egy lengyel fiatalembertől. Nem tudott angolul, se németül. Két rendőrhöz mentünk oda ezután, ők sem tudtak segíteni, mert se angolul, se németül nem tudtak, mi nem tudtunk lengyelül. Életemben nem éreztem olyan elveszve magam mint akkor. Beszélünk két nyelven, és nem tudunk segítséget kérni. Végül a szuvenírboltos tudott segíteni, legnagyobb megdöbbenésünkre, magyarul.


Gondolj bele kérdező, két nyelvtudással nem tudtunk segítséget kérni a lengyelektől. Nektek hogy menne 0 nyelvtudás nélkül a spanyoloknál?

2021. nov. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
32%
Sok anyagias idióta, akik csak a tetves pénz miatt, csóró oroliként, nyelvtudás nélkül megindult külföldre... Azt hiszik, kint rózsaszín köd az élet és kolbászból van a kerítés...
2021. nov. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
1%
Mint ahogy én.
2021. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!