Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az átlagtól sokkal jobb...

Az átlagtól sokkal jobb körülmények közé (módos családi háttér, intellektuális közeg, kiterjedt kapcsolati háló) örökbefogadott gyerekek felnőttként érzékelik ezeknek a lehetőségeknek a jelentőségét?

Figyelt kérdés
2021. nov. 2. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem. Ő csak a saját nézőpontját érzékeli, lehet, hogy meg sem látja, hogy vannak szegény diákok is körülötte.
2021. nov. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:
74%
Nem feltétlenül. Sok örökbefogadott gyerek felnőve visszatér a szülei életmódjához, főleg bizonyos etnikum (no rasszizmus, ez tény). De ismerek full magyar gyereket is, korrepetáltam. Mindent megadtak neki, a feneke is ki volt nyalva, mégis első dolga kamaszként az volt, hogy drogozzon.
2021. nov. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanúgy, mint a vérszerinti gyerek aki ebben a helyzetben van.
2021. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem felnőttként igen. Gyerekként még nem. Akárhol is nevelkedik valaki, neki az a természetes.

De felnőttként már érti hogy mennyire máshogy is alakulhatott volna az élete, főleg ha fel is keresi a biológiai szüleit és ott rettenetes körülmények fogadják.

2021. nov. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Az ismerőm gyereke egyáltalán nem érzékeli. Félvér gyerekként örökbefogadták, kitaníttaták, lett diplomája is. Ki ment külföldre "dolgozni", ennek ellenére havi 4-500 ezrekkel húzta le a fatert, mert semmit nem csinált kint, csak bulizott. Most 37 éves, az apja cégében "dolgozik", de kb semmit nem csinál, cserébe felvesz nem kevés pénzt. Egy drága Pesti albiban és eléggé nagy lábon él. Az ismerősöm közel van a 70-hez, ha netán valami történne vele a "gyerek", miután felélte az örökségét "éhenhal", vagy keres egy pénzesebb nőt.
2021. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektől és kisebb részben neveléstől függ. De ez ugyanígy igaz vér szerinti gyerekre, van, aki érzi, hogy szerencsésebb mint a társai, van, aki természetesnek veszi.


Mondjuk a kapcsolati háló az, amit egy gyerek, sőt még egy tinédzser sem fog tudni értékelni. Egyszerűen túl távol áll a világuktól.

2021. nov. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Tévedés ne essék, az örökbefogadott gyermek sem kéri hogy ezentúl ő része legyen egy családnak. Ő sem válogathatja meg milyenek legyenek a szülei, milyen anyagi háttérrel rendelkezzenek, legyen-e diplomájuk és milyen kapcsolati hálóval rendelkezzenek. Pont úgy mint az a gyermek aki vérszerint egy családba születik.

Felnőttként azt és úgy fogja értékelni ahogyan nevelték, amit átadtak neki, ahogyan szerették amilyen értékeket képviseltek az örökbefogadó szülők.

Sajnos érintettként negatív tapasztalataim vannak.

2021. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy kell-e egyáltalán hogy érzékelje?


Hiszen alapvetően mindenki a saját magát körülvevő "burkot" érzékeli.


Mint ahogy átlag magyar ember sem azt nézi, hogy mennyire jól él, mert Afrikában éhen halnak az emberek.

2021. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy idö után megszokottá válik.
2021. nov. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én érzékelem. Mivel a szüleim kb. a fél várost ismerik (vidéki város), nagyjából bármilyen problémájuk van, tudják, ki tud segíteni benne. Mások szüleinél meg látom, hogy ugyanazokért a dolgokért 5x annyira meg kell küzdeniük.

Nekem is koromhoz képest elég nagy ismerettségi köröm van, de ez nem tudatos döntés eredménye, inkább csak ezt láttam otthon, ezt vittem tovább.

Gyerekként persze nem érzékeltem, de felnőttként hogyne.


24/F

2021. nov. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!